x-kom hosting

Ps3 czy Xbox 360 - a może coś innego?

Danci
utworzono
utworzono

Witam. Postanowiłem zmienić komputer. Komputer kupuję w cenie 2700 zł. Zostanie mi trochę jeszcze na coś innego. I mam pytanko. Jak myślicie lepiej do gier jest komputer stacjonarny czy xbox psp x360? Co jest lepsze. Jak to jest z klawiaturą w takich konsolach? Do czego są lepsze / tańsze gry. Co jest w ogóle lepsze :)

Czy lepiej kupić nowego kompa, czy może konsolę (TV mam 36" z HDReady HDMI i wogóle to wszystko od HD :)

Gość
komentarz
komentarz

Na kompie obraz w grach jest dużo ostrzejszy, ale komputery są też droższe :D

Jak będziesz kupował kompa to kup sobie XBOX'a 360.

Na konsolę gry są droższe, ale wiadomo, konsola jest tylko do gier, a komputer też do innych rzeczy :D

Danci
komentarz
komentarz

A co z klawiaturą? To jest tylko jakiś Pad czy Dżojstik? Można dokupić jakieś urządzenie sterujące zewnętrzne? Jak ceny gier do takiego XboX'a 360 chodzą?

Gość
komentarz
komentarz

Tak. :)

Już nie pamiętam jaka firma, ale na pewno jakaś produkuję akcesoria do XBOX'a 360 (tj. myszki, klawiatury).

Zależy jaką wersję będziesz brał. Jak Arcade to do 600 zł.

Pro, Elite: ponad 100 zł :D

Z XBOX'em oczywiście dostajesz pada. Do Arcade i Elite dają bezprzewodowego, a do Pro z kabelkiem.

Aha, ważne. Z Arcade nie masz dysku, więc warto sobie dokupić. Wtedy nawet gry szybciej chodzą :D

djkraszinio
komentarz
komentarz

to tak klawiaturki ani myszki nie można tak o podłączyć przynajmniej do xboxa 360 bo nie wiem jak jest z ps3 a zeby juz podłączyć klawiaturke i myszkę do xboxa 360 to potrzebny jest specjalny adapter który kosztuje ok 300zł i moim zdaniem jest za drogi a po za tym ja też jak kupowałem xboxa 360 to myślałem ze pad się nie nada do strzelanek itd... myliłem się po 3 tygodniach tak się przyzwyczaiłem że lepiej mi się grało niż na klawie i myszce co do tego czy lepiej kompa czy konsole wiadomo na kompie bedzię trochę lepsza grafa filmy net itd ale z drugiej strony jak kupujesz konsole to się nie martwisz czy Ci gra pójdzie czy nie po prostu wkładasz płytę i grasz a na kompie może z początku będzie wszystko ok ale za rok ulepszanie bo nie będzie ciągnął nowszych gierek a z konsolą tak nie masz moim zdanie kup sobie kompa takiego do neta itd za ok 1000 zł a resztę przeznacz na konsole xboxa 360 albo ps3.

NowakoV
komentarz
komentarz
Do Arcade i Elite dają bezprzewodowego, a do Pro z kabelkiem.
Do wszystkich są bezprzewodowe. Tylko Core miał z kablem.
to tak klawiaturki ani myszki nie można tak o podłączyć przynajmniej do xboxa 360
Klawiature przez USB mam podłączoną i działa bez problemów. Z myszką już jest trudniej, o ile się da. Ale to herezja nie grać na padzie.

Najnowsze gry kosztują ok. 200zł, w sklepach internetowych znajdziesz po 180. Inne to już różnie.Ale w granicach 150zł wszystko się waha. Można też kupować używane za ok. 100-120zł.

djkraszinio
komentarz
komentarz
Klawiature przez USB mam podłączoną i działa bez problemów.

ale jak działa ? że możesz normalnie pisać albo grać w jakieś ścigałki?

ja podłączałem myszkę pod usb to niestety nie działała ale tak jak NovakoV pisał konsola jest po to by grać na padzie

Gość
komentarz
komentarz
Do wszystkich są bezprzewodowe. Tylko Core miał z kablem.

A to mi się pomyliło, sory :D

dgru
komentarz
komentarz

Jest też kwestia samych gier, tzn. na konsole jest tendencja przeważająca w kierunki gier zręcznościowych (mniej lub bardziej), na kompa jest więcej gier do myślenia (i żeby nie było - wcale nie uważam, że gry zręcznościowe są dla przygłupów, a te bardziej poruszające myślenie dla inteligentów!) np. nie ma na XBoxa mojego ukochanego NWN (jakby był to pewnie dawno już bym się przesiadł ;) ) czy np. serii Total War. Ale za to jest np. bez problemu działające GTA 4, czy zaje#$%%isty GoW2! Komputer czy konsola i do tego która? - odwieczny (wręcz filozoficzny) problem! :)

p.s. dodam jeszcze jak problem rozwiązał mój szef: dla dzieciaków kupił Wii, dla siebie XBoxa plus kompa za 3tys. (na firmę oczywiście) :) i teraz to ma problem w co grać? ...

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.