x-kom hosting

Intel core i7 920

piter00711
utworzono
utworzono

Witam wszystkich chciałbym sie dowiedzieć co myślicie o tym procku, czy mieliście z nim do czynienia?

Jest warto inwestować w nową techologie ?(zaznaczam że komp. będę kupywać pewnie w lutym) i nie będę miał na tyle pieniędzy by złóżyć coś rozsądnego na tej platformie (zakładając że ceny spadną :P ) jednak jeśli wziąłbym stare LGA 775 i za 2 lata wszystko było na nowsze 1366 pewnie nie miałbym na tyle pieniędzy by 1 zakupem wymienić ram, płyte i procesor.

Wydaje mi się że to by było może mądrzejsze posunięcie kosztem np. grafiki którą bez problemowo zawsze mogę kupić.

W internecie mało komentarzy jeszcze o tym procku (w cale się nie dziwię) i jeśli ktoś go ma to prosiłbym o wypowiedzenie się na jego temat :)

Gość
komentarz
komentarz

Moim skromnym zdaniem, nie warto jest obecnie wydawać 1000zł na procesor i7 920 i 1300zł na płytę, dlaczego? Ponieważ wszystkie modele z serii i7 mają TLB bug i przez to wydajność spada nawet o 15-20% (sprawa znana z pierwszych Phenomów). Za e8400 + DFI Blood Iron P35 zapłacisz poniżej 1000zł a wydajności nie będzies miał dużo mniejszej.

jednak jeśli wziąłbym stare LGA 775 i za 2 lata wszystko było na nowsze 1366 pewnie nie miałbym na tyle pieniędzy by 1 zakupem wymienić ram, płyte i procesor.

Za 2 lata to na pierwsze płyty z 1336 niewiadomo czy będą pasowawać najnosze procesory pod ten socket.

Następna sprawa to ram. DDR2 4gb kosztuje ok 200-250zł a DDR3 4gb to wydatek rzędu 500zł.

Nie wiem ile masz kasy na komputer, ale jeśli mialbyś kupić i7 920 + 4870, to lepszym wyjściem będzie e8400 + GTX295 (który będzie najwydajniejszą kartą o stycznia/lutego 2009 roku)

piter00711
komentarz
komentarz

KAsy mam bardzo mały jeśli liczyć na nową podstawkę i na pewno nie celuje w 4870 bo się po prostu nie wyrobie z kasą 2 zaś sprawa mam monitor 17' :D I kupując na platformie 775 zostały by mi pieniądze powiedzmy na takiego GTX 260 czy 4870 (4850 w zupełności mi wystarczy) i inne zbędne rzeczy typu 4gb ram a jadę na XP.

Pewnie będę miał z 3200zł tak więc mało prawdopodobne, że się zmieszczę a co do płyt na LGA 1366 to pewnie wziąłbym najtańszego gigabyta za nie cale 800zł. P.S ktoś wie kiedy ma sie pojawić tańsza podstawka LGA 1160 ?

Aha i to kasa od rodziców tak że nie ma możliwości typu kupuje e8400 + 4850 zostawiam kase, zbieram, dokładam i ulepszam za rok. W takiej możliwości tracę pieniądze :D i Chciałbym je wykorzystać wszystkie na raz.

czynmydobro4fun
komentarz
komentarz

@Marecki

wszystkie modele z serii i7 mają TLB bug i przez to wydajność spada nawet o 15-20%

i7 nie mają nie mają błędu bufora TLB. W błąd to wprowadził wszystkich serwis Fudzilla.com źle interpretując poprawkę dla programistów intelowskich architektur Intel 64 i IA-32. Co do AMD to wydajność spadała ale nie aż o 20% Poza tym bug TLB nie obniżał wydajności tylko mógł powodować restarty. Wydajność obniżała łatka AMD która bug poprawiała. Moim zdaniem w ogóle nie potrzebna bo wielu redakcjom, starającym się wywołać zawieszkę w Phenomach i Opteronach wywołaną błędem buforu TLB to się po prostu nie udało. Jaki z tego wniosek? Intele nie mają żadnego buga natomiast Posiadacze Phenomów i Opteronów nie mają się czego bać bo jak przez ten bug komp im się zatnie raz na 2 miesiące to i tak będą mieli pecha - więc po co obniżać wydajność AMD praktycznie niepotrzebną poprawką? AMD ją oczywiście wydała ale przede wszystkim dlatego, że wiele serwerów pracuje na Opteronach, a serwery muszą być bardzo stabilne, nawet kosztem obniżenia wydajności! AMD bardzo dba o rynek serwerów gdyż wbrew pozorom są to ich pierwsi i najważniejsi klienci. Zauważcie, że wszystkie nowinki AMD są najpierw "wypuszczane" zawsze na rynek serwerowy.

Co do i7 to jeżeli masz kasę to moim zdaniem jest to aktualnie najwydajniejsza platforma i jedyna przyszłościowa. Oczywiście nie mam na myśli dalekiej przyszłości. Sam wiesz jaki jest rynek IT. TU masz testy.

JackassJGC
komentarz
komentarz

Ja też bym nie brał na razie i7. Patrząc na testy na egieldzie to wydajność powalająca nie jest. Zresztą poczekałbym na phenomy II:)

gfh7x
komentarz
komentarz

Tak jak przedmówca ja bym zaczekał na Phenomy II. Jutro zamawiam części (nowy komputer) i biorę Phenom 9550 BOX ale moje radość z tym procesorem nie będzie trwała długo ponieważ w lutym wymienię na nowe procesory Phenom II ale mniejsza z tym. Jeżeli myślisz o procesorach z górnej półki do poczekaj na AMD. Pierwsza sprawa Intel jest cho****ie drogi. Płyty pod i7 też są drogie a jeśli chodzi o AMD to jesteśmy w domu, ponieważ nie zmienili gniazd na nowe prcesory. Jeszcze jedno jeżeli skusił byś się na Phenom II wydatek na płytę główną będzie znacznie mniejszy co pozwoli ci kupić bardzo wydajną kartę graficzną + jakieś dobre chłodzenie na procesor (Phenom II kręcą się dobrze - ale poczekajmy do lutego)

piter00711
komentarz
komentarz

Ale napisałem że kompa kupię w lutym :P Dlaczego? Właśnie dlatego że phenomy II wyjdą, widziałem jakieś testy niewiem ile było w nich prawdy ale jakieś powalające one nie są o ile dobrze pamiętam najlepszy model phenoma II był lepszy od Q9300.

Szczerze mówiąc wolałbym sie pokusić o te i7 względem grafy bo i tak radka 4870 nie wykorzystam na tak małym monitorze a przecież jak już pisałem wyżej karte grafy można zawsze dokupić a wymianę całej platformy na nową chyba była by na mój budżet nie możliwa a e8400 za 2-3 lata raczej nie będzie tak dobry do gier jak dziś. Jeszcze jedno, chcąc zmieścić sie w tej kwocie oczywiście przy spadku cen będę musiał kupywać "taniej" co się da i tu pojawia się pytanie czy powiedzmy taki palit sonic 4850 z i7 nie będą się zbyt bardzo grzały a obudowie CM elite 333 ? Mógłbym jakieś wentylki zamontować lub dołożyć do anteca three hundred. Pewnie nie będę bawił się w kręcenie.

gfh7x
komentarz
komentarz

Ok. Dla ciebie testy nie są powalające. Widziałeś może testy overlockingu? Jest oczywiście egzemplarz przedpremierowy ale n chłodzeniu azotowym podajże wyszło 6Ghz z hakiem ale nie będziemy się kłócić poczekajmy do lutego i wtedy zobaczmy :P

piter00711
komentarz
komentarz

Jasne nie mówię że to zły procek ale to co widziałem nie powala mnie a miał konkurować z i7 chodź OC tych phenomów wydaje się być naprawde wysokie. Oczywiście to moja opinia i to może być przedpremierowa wersja chodź nawet słabszy od i7 może być bardziej opłacalny cenowo lub zaskoczyć wydajnością tak jak seria radeonów 4xxx zaskoczyła Nvidie.

Tak jak napisałeś... zobaczymy co będzie :)

gfh7x
komentarz
komentarz

Jeżeli będzie tak jak mówi AMD, czyli konkurencja dla procesorów i7 to będzie przełom na rynku, ponieważ albo Intel zejdzie z ceny albo AMD odbuduje swoją pozycję na rynku ;) Ale na to musimy poczekać do lutego :)

Wieszak
komentarz
komentarz

Nieopłacalne, lepiej zostać przy porządnych c2d lub quadach, lub nawet dopłacić do serii extreme bądź do xeonów.

Co do AMD to nawet jakby wyszedł teraz Phenom X to i tak bym go nie kupił, nie mam zaufania do procesorów tej marki, jak dla mnie konkurencję stanowczo wygrywa Intel.

Jeśli coś spod skrzydeł AMD to tylko karty graficzne, chociaż teraz wyjdzie GTX295 więc rywalizacja mocno się zaostrzy również i w tej dziedzinie.

piter00711
komentarz
komentarz

A poco kupywać coś z serii extreme do grania ? Wg. mnie to bezsensowny zakup płacić z 2-3 tysiące jak taki q9550 czy i7 w zupełności wystarczy a dopłacić można do GPU który się bardziej liczy a mówimy tu o procku do gier. Dobrze by było jakby nowe phenomy zaskoczyły wydajnośćią jeśli były by porównywalne z wynikiem np. q9550 to bym chyba takiego phenoma wziął lub intel by obniżył ceny swoich procesorów chodź coś słyszałem że zejść z ceny w serii i7 niema zamiaru prędko. Sam procek nie jest kosmicznie drogi jak na tą wydajność ale cena płyty głównej i pamięci odstrasza.

gfh7x
komentarz
komentarz

To prawda Płyty z chipsetem X58 są bardzo drogie tak samo jk pamięci RAM DDR3 ;) Ale myślę, że AMD powoli zacznie odrabiać straty do Intela :)

piter00711
komentarz
komentarz

Miejmy nadzieję że zaczną to odrabiać bo wg. mnie jeśli Phenom II nie będzie chodź małym sukcesem nie mówię w ogóle o konkurowaniu z i7 ale przynajmniej dobrymi quadami to będzie dobrze bo jeśli AMD się nie uda teraz to już może być im bardzo ciężko odrobić wielką stratę na rynku.

Na razie jestem za core i7 pod "siebie" ale muszę się z całą platformą: ramami, płytą i prockiem zmieścić w 2tys zł.

Co do phenomów II widziałem już nowe mobo pod nie i jest tam podstawka AM 3 i DDR3 czyżby AMD kierowalo się tym samym co intel?

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.