x-kom hosting

Problem z grafiką, samoistne wyłączanie systemu

nonames
utworzono
utworzono (edytowane)

witam kupilem radeona gainward hd4850 plyta glowna GA-ep31-ds3l pamiec 2gb goodram zasilacz 450w. zainstalowalem sterowniki z plyty i komputer sie co jakis czas sam wylancza.to wina chyba grafiki bo zaisntalowalem exper tool i podkrecilem karcie wiatraki na 50% narazie nieresetuje windy ale pytanie czy ta karta niepotrafi sama dostosowac sobie predkosci do obciazenia ?nieiwem jaka ustawic mam predkosc,tam jest opcja fixed speed i dynamic speed.

dem
komentarz
komentarz

Wrzuć sobie everesta albo coś odczytaj temp w spoczynku i podczas obciążenia.

Jaki ten zasilacz? Jakiś no name? Pasuje jeszcze zobaczyć napięcia bo 4850 potrafi mieć pobór mocy na obciążeniu do 110 W być morze przyczyną nie jest sama grafika.

konrad199
komentarz
komentarz

możliwe że system sam się wyłącza, bo nie może poprawnie działać. pewnie masz wyłączone bluescreeny... czasem system sam widzi błąd i żeby się samemu nie zepsuć wyłącza się. moze to byc wina sterownikow albo uszkodzenia karty graficznej w Twoim przypadku. nie chce mi sie tłumaczyć jak sprawdzić czy to wina sterowników, ale wejdź sobie w google i poszukaj artykułów jak czytać bluescreeny. Czasem mowią one nawet jaki plik zawinił albo co sie zepsuło. ja bym naprawę zaczął od tego... jeśli to nic nie da, to wtedy zająłbym sie temperaturkami.

pzdr

JackassJGC
komentarz
komentarz

Lepiej powiedz jaka to firma zasilacza..

Na 100% to on nie daje dobrej mocy.

Przeinstaluj sterowniki grafiki. Ściągnij najnowsze. Ja np na sterach 8.9 miałem zwiechy w grach.

kozman
komentarz
komentarz

Może kolega by podał jaka marka zasilacza?

Bo to może być jeden z powodów.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.