x-kom hosting

Który lepszy?

CoRe=)
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam, mam pytanie odnośnie procesora. Otóż niedługo będę składał nowy komputer i nie wiem który wybrać, core 2 duo e8400 czy core 2 quad q6600? Czy może jeszcze amd ma jakieś ciekawe propozycje? Bardzo bym prosił o pomoc w wyborze, ogólnie będę go używał do gier. Nie będę podkręcał ( po prostu nie umiem^^).

Ebola
komentarz
komentarz

Ja proponuje E8400...na dzien dzisiejszy najbardziej oplacalny procek, bo 4 rdzeni i tak nie wykorzystasz. A jesli juz za 1,5-2 lata bedzie wiecej aplikacji korzystajacych z 4 rdzenni to ten Q6600 bedzie juz raczej stary, beda wtedy o niebo lepsze procki w tej cenie 4 jajowe :) Ja bym proponowal E8400...

PS> To sie poprostu naucz ;)

amateurwdk
komentarz
komentarz

To prawda większość gier nie korzysta jescze z 4 rdzeni, jednak osobiście stwierdzam, że na q6600 żadna gra mi się nie cięła. Bo czy masz E8400 czy Q6600 to np. w GTA nie zagrasz na max detalach bo to zależy w dużym stopniu od grafy ^^.

JackassJGC
komentarz
komentarz

No tak,ale Q6600 ograniczy w dużym stopniu nowe i lepsze grafiki. Maks co może wpakować do niego bez podkręcenia jest 9600GT. A do E8400 możesz wpakować HD4850.

Ja tez polecam Ci E8400:) A podkręca się na prawdę łatwo:)

CoRe=)
komentarz
komentarz

A jaką najlepszą kartę mogę dać do e8400? Bez przesady do q6600 tylko 9600gt?

Ebola
komentarz
komentarz

Q6600 ma niskie taktowanie na rdzeniach...co do E8400 to najlepszym wyborem do tej karty jest = Radeon HD4850/ Geforce8800GTS 512, 9800GTX

Gdybys podkręcił go do 3.5-3.6ghz to mozna juz smialo wsadzic GTX260 albo Radeona 4870.

Ale bez OC do E8400 Radek 4850 jest chyba najlepszym rozwiazaniem.

CoRe=)
komentarz
komentarz

A czy AMD ma jakieś ciekawe propozycje na ten czas?

gfh7x
komentarz
komentarz

Na ten czas nie ale gdybyś się wstrzymał z kupnem komputera do lutego, to mógłbyś zainwestować w Phenom II jeżeli chciałbyś brać na platformie AMD ;) Podobno dobrze się kręcą ale trzeba poczekać do testów sklepowych egzemplarzy.

koszary
komentarz
komentarz

Jak do gier to z pewnością e8400 lub amd x2 6000-6400 jeśli nie umiesz kręcic!

CoRe=)
komentarz
komentarz

Dzięki za wszystkie odpowiedzi, wybiorę raczej e8400 a do ilu musiałbym go podkręcić żeby wsadzić radka 4870?

JackassJGC
komentarz
komentarz

Do jakiś 3,6GHz. Proste:)

Każdy procesor tam dojdzie, chyba nawet najgorsza sztuka:)

swirek
komentarz
komentarz
wybiorę raczej e8400 a do ilu musiałbym go podkręcić żeby wsadzić radka 4870?
Dla pytań związanych z OC, miejscem właściwym jest dział "Chłodzenie, modding, OC".

Poza tym ta kwestia byla juz rozpatrywana: http://www.forumpc.pl/index.php?showtopic=57082

CoRe=)
komentarz
komentarz

Więc do gier lepszy będzie e8400. Ale dlaczego do q6600 mógłbym włożyć max 9600gt bo nadal nie rozumiem?.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.