x-kom hosting

AMD Sempron 2400, wykrywa 1.66GHz

psk53
utworzono
utworzono

czolem! mam problem z procesorem, moze ktos bedzie mi w stanie pomoc. Procek to AMD Sempron 2400+ ale system wykrywa tylko 1,66 GHz, czytalem troszke o magistralach i zmienialem ustawiania w Biosie zgodnie z informacjami nt. tego procesora - na FSB 166 i mnożnik 10x, niestety nic to nie zmieniło... nadal pokazuje 1,66

procektw3.th.jpg

Carlsberg
komentarz
komentarz

Z twoim sempronem jest wszystko w porządku 2400+ jest to tylko nazwa i nie oznacza to że jest on taktowany 2,4ghz lecz 1,67ghz

webber
komentarz
komentarz
FSB 166 i mnożnik 10x, niestety nic to nie zmieniło... nadal pokazuje 1,66
:D A czego oczekiwałeś? Przecież jak byk 10x166=1660MHz

Tak jak wyżej, to stare oznaczenie AMD porównujące procesory to Pentium 4 - dla przykładu - Athlon XP 3200+ pomimo taktowania 2.2GHz ma wydajność teoretycznie na poziomie Pentiuma 4 taktowanego 3200MHz.

PrzemoC
komentarz
komentarz

ja mam athlona xp 2000+ i ma on 1,66ghz podobno seria athlon i sempron to to samo gdzieś czytałem że sempron 3300 to klon athlona xp 3200 a z wydajnością webber masz zupełną rację mojego athlona porównywałem do mojego kolegi pentiuma 4 3ghz ale pentium i tak wygrał bo undercover już mi nie poszedł bo mój athlon nie obsługuje jakiegoś SSE2 ja na swoim athlonie z grafą 7300gt 512mb i 512mb ramu wyciągałem spokojnie crysisa na średnich przy 25 FPS

Kamix
komentarz
komentarz
Athlon XP 3200+ pomimo taktowania 2.2GHz ma wydajność teoretycznie na poziomie Pentiuma 4 taktowanego 3200MHz.

I praktycznie też tak jest.

Mój Athlon XP 2000+@2350Mhz robi SuperPI w 42s.

A Pentium 4 3Ghz w jakieś 46-47s.

Więc jak by nie patrzeć to tak jest.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.