x-kom hosting

[Rozwiązany] ktory lepszy?

gałka1
utworzono
utworzono

ktory dysk jest lepszy??? Samsung 640GB 7200 16MB HD642JJ czy Seagate Barracuda 7200 500GB 32MB ST3500320AS ???

sa to dobre dyski czy lepiej kupic cos innego???

falcon1984
komentarz
komentarz

Samsunga można spokojnie brać, najbardziej opłacalny w tym momencie dysk, cichy i nie ma z nim problemów

Wieć polecam brać Samsunga 640GB

gałka1
komentarz
komentarz

a co to jest za roznica ze ten samsung ma cos tam 16MB a seagate ma 32MB???

falcon1984
komentarz
komentarz

To jest pamięć podręczna cache. Ma ona dość małe znaczenie, nie zauważysz różnicy pomiędzy 16 a 32MB

Cache dysku twardego

Pamięć cache dysku twardego przyspiesza dostęp do bardzo wolnej pamięci masowej (w porównaniu do pamięci RAM do której dane są pobierane). Cache o wielkości od 128 KB do 32 MB jest zazwyczaj podzielony na dwie części: obszar podsystemu odpowiedzialnego za odczyt z wyprzedzeniem i buforowanie odczytu oraz mniejszy obszar opóźnionego zapisu. Dysk z kontrolerem komunikuje się magistralą szybszą niż najszybsze budowane dyski twarde - daje to możliwość przechowania danych w buforze i wysłania do kontrolera bez wykonywania cyklu dostępu do nośnika oraz wpływa pozytywnie na szybkość całego systemu.

Lepiej wziąć większa pojemność i cichszy dysk, czyli Samsung

gałka1
komentarz
komentarz

to nie oplaca sie brac seagate???

falcon1984
komentarz
komentarz

Dokładnie, nie opłaca się. Samsung w lepszej cenie, pojemniejszy i cichszy

Mag Magik
komentarz
komentarz

Można by pomyśleć o WD Caviar SE-16 640 GB WD6400AAKS 16MB. Bo z tym Samsungiem to różnie może się trafić, jeśli nowy model to możemy go dostać na 3 talerzach 250GB bo tak ostatnio go wypuszczają, czyli nie będzie tak cichy i wolniejszy niż kiedyś :(

gałka1
komentarz
komentarz

no to ktory mam brac???

mkl
komentarz
komentarz
no to ktory mam brac???

np. WD AAKS 640GB

Masz pewność że będą 2 talerze.

Dysk bardzo cichutki, szybkość jest na poziomie F1, awaryjność mała.

Mag Magik
komentarz
komentarz
Seagate Barracuda 7200 500GB 32MB ST3500320AS

Odnośnie tego dysku, znalazła się też pewna wzmianka odnośnie jego awaryjności na in4.pl. Mowa jest w sumie o pierwszych wersjach, ale skąd znów pewność, że taka nam się właśnie nie trafi? ;) Komentarze raczej potwierdzają wadliwą serię.

http://ftp.in4.pl/komentarze.htm?kbt=N&news_id=17424

gałka1
komentarz
komentarz

to jaki dysk bedzie najlepszy??? mi chodzi glownie o wydajnosc, cisza u mnie jest na ostatnim miejscu.

to z tych dyskow ktory bedzie lepszy???

Samsung 640GB 7200 16MB HD642JJ

Seagate Barracuda 7200 500GB 32MB ST3500320AS

tak jak mowilem nie chodzi mi o cisze.

Mag Magik
komentarz
komentarz
Samsung 640GB 7200 16MB HD642JJ
gałka1
komentarz
komentarz

a co za nim przemawia???

tomek.b9
komentarz
komentarz

Szybkość, cisza, mniejsza awaryjność

gałka1
komentarz
komentarz

ok, dzieki wszystkim. dzisiaj kupilem samsunga.

temat do zamkniecia.

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.