x-kom hosting

Podział dysków

Gość
utworzono
utworzono

Siemka. Mam do dyspozycji Seagate 120GB i Samsunga 10GB.

Teraz w kopie mam 120GB.

Czy po reinstalce systemu mogę zrobić taki podział na partycję z poziomu instalacji Windowsa :)

Dysk Samsung 10GB przeznaczę tylko na Windowsa XP SP3.

Z dysku Seagate 120GB zrobię takie partycje:

-20GB - na sterowniki, programy.

-100GB - na resztę (filmy, gry itp.)

nitro07
komentarz
komentarz

chcesz dzielić partycję z formatowaniem czy bez ?

bo jeśli z formatowaniem to zero problemu jeśli bez to najlepiej użyj jakiegoś dodatkowego softu np partition magic lub gparted - polecam

Gość
komentarz
komentarz

Z formatem :)

Jeżeli z poziomu instalacji Windowsa usunę wszystkie partycję z 120GB, i założę nowe, to cały dysk zostanie sformatowany?

I czy mogę na dysku z 12GB zainstalować Windowsa?

Ile potrzebuje Windows?

Jeżeli chcę 3 partycję, to usuwam wszystkie które mam i daję od nowa? (10GB na Windę, 20GB na progamy, resztę na filmy gry itp.)

KingNight
komentarz
komentarz

Windows wymaga z tego co dobrze kojażę 700 mega ale pamiętaj że zawsze się coś do niego dodaje przy instalowaniu. A na serowniki i programy daj więcej (gry czasem zajmują 4 giga)

nitro07
komentarz
komentarz

i jeszcze jedno ten dysk 10Gb jest napewno starszą konstrukcja więc wydajnosc też będzie kiepska

rafalluz
komentarz
komentarz

Jak przedmówca. Lepiej daj 20GB na system i programy na tym 120GB, a 10GB właśnie na takie sterowniki, instalki. Możesz się pobawić z plikiem stronicowania na nim, ale nie wiem, czy przy tak wolnym dysku to da zyski.

Gość
komentarz
komentarz

Wiem, ale chciałem 10GB tylko na Windowsa. Zainstalowałem na tym dysku i zajeło mi 1/4 tego dysku czyli ok. 2,5GB :)

Podczas tworzenia partycji pewnie coś popieprzyłem pomiędzy 100GB a 20GB, bo po zainstalowaniu mam 1,85GB i 100GB. Muszę zassac Gparted i poprawić :)

Ten dysk 10GB to jakiś Samsung :)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.