x-kom hosting

Problem z nagrywarką

Hetman99
utworzono
utworzono

Kupiłem dzisiaj nową nagrywarke LG GH22LS30 i mam z nią problem . Miałem problem na starej nagrywarce z nagrywaniem płyt dwuwarstwowych ( chyba laser był już za słaby ) , więc kupiłem nową . Nagrałem na niej 3 płyty dwuwarstwowe i z każdą jes ten sam problem , po włożeniu pokazuje sie okno żeby włączyć autorun albo otworzyć zawartość płyty . Naciskam na autorun i albo pokazuje się okno albo nie , a jak sie pokaże to gdy nacisne install nic sie nie dzieje . Na drugim komputerze wszystkie te płyty działają . Płyty które nagrałem na starej nagrywarce czyta dobrze ( DVD5 i DVD9 ) . Po raz pierwszym spotykam się z takim problemem . Sprawdzałam na Viście i Xp , na obydwu systemach jest to samo . Zainstalowałem nowy firmware 1.01 i też nic . Proszę o pomoc .

Mag Magik
komentarz
komentarz

Co do autorun'u płyt tutaj masz kilka sposobów jak to usunąć ten problem: http://www.tinyurl.pl?qB4e3jhM. A pliki Autorun działają kiedy uruchamiasz je bezpośrednio z płyty?

Hetman99
komentarz
komentarz

Z wejściem na płytę w też mam problem , jak nacisnę otwórz to komputer staje , a jak sie już otworzy to też zaraz wiesza eksplorera . Tylko na tych płytach co nagrałem na tej nowej nagrywarce . Poza tym autorun ogólnie działa , tylko na tych 3 płytach sie coś wali .

Zrobiłem jeszcze jeden test . Nagrałem jeszcze jedną grę tylko innym programem , alcoholem , pierwsze 3 nagrałem Nero 9 . I ta płyta chodzi u mnie normalnie , a te 3 z nero chodzą na drugim komputerze a u mnie nie chodzą .

Dzisiaj nagrałem film DVD na płyte dwustronną . Chodzi całkiem nieźle dopóki nie zaczynam przesuwać , wtedy komputer staje . Na drugim komputerze sprawdziłem i płyta działa super ( moge przesuwać , cofać itd. i nic sie nie dzieje ) . Może coś w ustawieniach biosa albo jakichś sterowników nie mam . Przeszukuje fora już drugi dzień i nie mam pojęcia co jest . Pomocy.

Wcześniej miałem nagrywarke ATA też firmy LG , może są jakieś opcje które trzeba przestawić w Biosie albo Wiście o których nie wiem . Prosze pomocy .

Mag Magik
komentarz
komentarz

Jak masz dwa komputery, to przełóż tą nagrywarkę do drugiego i sprawdź czy problem się powtórzy. Zainstaluj sterowniki ASPI

Hetman99
komentarz
komentarz

To ASPI które podałem to jest do wszystkich systemów tylko nie do visty , jedyne ASPI do visty to FrogASPI , zainstalowałem to . I nie pomogło . Do drugiego komputera nie podepne jej bo nie mam tam wejść SATA . Chyba po nowym roku będe musiał odesłać nagrywarke do serwisu .

Mag Magik
komentarz
komentarz

Spróbuj odinstalować kanał IDE, jak tutaj:

magikur9.jpg

następnie wykonaj ponowny rozruch systemu pozwalając Systemowi na ponowne zainstalowanie kanału.

Hetman99
komentarz
komentarz

Dzisiaj posprawdzałem wszystkie nagrane płyty na tej nagrywarce , okazało się że wszystkie są źle nagrane ( napisałem że dobrze działają na drugim komputerze , ale nie sprawdzałem pełnej instalacji , pod koniec są błedy odczytu , tak dzieje się na płytach dwustronnych firmy EMTEC , jak chce zrobić obraz z takiej płyty to zawsze na 50 % jest błąd Unrecovered Read Error , jak nagrałem normalne DVD 5 firmy sony działa bardzo dobrze ) . Czyli to wina płyt ? Tanie nie były więc nie wiem co o tym myśleć .

Mag Magik
komentarz
komentarz

Hmm.. płyty? Możesz sprawdzić kupując innej firmy. Jeśli to się nie zmieni, oddaj nagrywarkę na gwarancję.

Hetman99
komentarz
komentarz

Dzisiaj nagrałem jeszcze 2 płyty DVD 5 i również nie działają ( po nagrywaniu było napisane że zapisane sukcesem , a potem jak chciałem zrobić odczyt z tej płyty to wyskakuje błąd taki jak wcześniej ). Czy to że wcześniej miałem nagrywarke ATA a teraz mam SATA to nie w tym może być problem ? Może jakaś niezgodność się zrobiła albo coś ? Może format zrobić bo nie chce odesłać im dobrej nagrywarki ?

Mag Magik
komentarz
komentarz

Nie, to nie powinno powodować takich problemów. Na załączonym wcześniej zdjęciu odinstaluj kanał Pomocniczy a później tam gdzie masz Stacje dysków CD-ROM/DVD rozwiń wybierz swoją nagrywarkę i też odinstaluj-> restart.

Niektóre nagrywarki nie zawsze współpracują z poszczególnymi firmami płyt, toteż odstaw płyty EMTEC. Na Sony jest wszystko okay? Zmień program w którym nagrywasz płyty. Możesz spróbować zmniejszyć prędkość zapisu. Tak swoją drogą odnośnie płyt 2-warstwowych sprawdź na płytach Verbatim

Hetman99
komentarz
komentarz

Zrobiłem tak jak napisałeś odistalowałem kanał i nagrywarke i nic . Źle nagrywa płyty dwuwarstwowe i normalne ( dobrze nagrała tylko jedną z czterech DVD 5 Sony ) , próbowałem też DVD-RW Esperanzy i też źle nagrywa . Próbowałem trzema programami : Nero , Alcoholem i CloneDVD2 . Próbowałem już chyba wszystkiego , ponowna instalacja sterowników Sata , czyściłem płytą czyszczącą , próbowałem na dwóch systemach Xp i Vista . Po nowym roku chyba odsyłam ją do naprawy .

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.