x-kom hosting

kopiowanie 3Gb w 15 minut?

almarjur
utworzono
utworzono

Wiatm! dzisiaj postanowilem skopiowac pliki z partycji e na partycje f. do skopiowania bylo 3 gb i kopiowalo mi sie 15 minut! Dysk mam podzielony na 3 partycje. Posiadam Windows XP. Co jest nie tak??

Wieszak
komentarz
komentarz

sprawdz dysk programem HDD Life :P

Mag Magik
komentarz
komentarz

w Menu Start->Uruchom->wpisujemy: devmgmt.msc

W Menadżerze zadań-> Kontrolery IDE ATA/ATAPI-> Podstawowy kanał IDE (możesz też sprawdzić Pomocniczy)-> Właściwości->Ustawienia zaawansowane->Tryb transferu: DMA jeżeli dostępne.

almarjur
komentarz
komentarz
w Menu Start->Uruchom->wpisujemy: devmgmt.msc W Menadżerze zadań-> Kontrolery IDE ATA/ATAPI-> Podstawowy kanał IDE (możesz też sprawdzić Pomocniczy)-> Właściwości->Ustawienia zaawansowane->Tryb transferu: DMA jeżeli dostępne.

Tak mialem ustawione.

sprawdz dysk programem HDD Life

Proramem sprawdze jak przyjde ze szkoly;P

rafalluz
komentarz
komentarz

Ściagnij HDTach i zrób quick test. Ale po tym dysku nie spodziewaj się cudów 3GB/15 min ~= 34MB/s, tyle się bym spodziewał po takim starym dysku (mój stary WD-1600JB miał bardzo podobne wyniki.)

almarjur
komentarz
komentarz

Zrobiłem test tym programem co mi dałeś i mi wyszło prawie 57mb/s. Kiedy o wiele szybciej kopiowały mi sie pliki. Mialem zaplanowane niedługo robic format dysku moze pomoze :) A powiedzcie mi jak najlepiej podzielic partycje? Mam teraz ustawione 3 partycje - z windowsem mam 10 gb(wydaje mi sie, ze to za malo na Widnowsa) dysk C; dysk D mam 30 Gb; reszta to dysk E

Tutaj jest opis mojego dysku:

Numer katalogowy - 1974Interfejs - IDE Wersja interfejsu - ATA/133 Rodzina produktów - DiamondMax 10 Pojemność - 160 GB Ilość talerzy - 2 szt. Typ łożyska - FDB (Fluid Dynamic Bearing) Prędkość obrotowa - 7 200 obr./min. Pamięć cache - 8 192 kb Maks. transfer wewnętrzny - 59,2 MB/s Maks. transfer zewnętrzny - 133 MB/s średni czas dostępu - 9 ms Wytrzymałość w czasie pracy - 60 G Wytrzymałość w czasie spoczynku - 300 G Minimalna głośność - 25 dB Technologia NCQ - nie Technologia S.M.A.R.T. - tak Format szerokości - 3.5 cala Wysokość - 26,1 mm Długość - 147 mm Waga - 630 g Dodatkowe informacje zgodność z europejską normą RoHS (Restriction of Hazardous Substances)Shock Protection SystemData Protection System

bez_tytuĹu.bmp

bez_tytuĹu.bmp

Gość
komentarz
komentarz

Na Windę najlepiej przeznaczyć 30GB

Filmy i gry: połowa z reszty

Programy, inne: połowa z reszty :)

rafalluz
komentarz
komentarz
Zrobiłem test tym programem co mi dałeś i mi wyszło prawie 57mb/s. Kiedy o wiele szybciej kopiowały mi sie pliki. Mialem zaplanowane niedługo robic format dysku moze pomoze :) A powiedzcie mi jak najlepiej podzielic partycje? Mam teraz ustawione 3 partycje - z windowsem mam 10 gb(wydaje mi sie, ze to za malo na Widnowsa) dysk C; dysk D mam 30 Gb; reszta to dysk E

Średni jak mniemam. Przy koncu dysku to będzie koło 30MB/s. Spróbuj jeszcze zdefragmentować go.

almarjur
komentarz
komentarz

Mam jeszcze 20 Gb wolnego. Jutro zgrywam cala zawartosc dysku na plytki i robie formata.

wszystkim po plusiku stawiam ;)

zemik
komentarz
komentarz

XP jest trochę wolniejszy od Visty. :)\

/ nie zaśmiecaj forum tego typu uwagami

/ pierwsza ostrzeżenie

/ Nitro07

Mag Magik
komentarz
komentarz
XP jest trochę wolniejszy od Visty.

TAK? Ciekawe pod jakim względem, że niby dane się szybciej kopiują xD Chyba ten obiecany plusik 4 all cię tak zainspirował ^_^

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.