x-kom hosting

Zgranie RARa z DVD

vlodar
utworzono
utworzono

Witam! Do stałem świeżo nagraną płytę od kolegi. Na płycie jest plik (część archiwum RAR) wielkości 4,37 GB (bajtów: 4 698 669 056). Nie mogę zgrać pliku bo występuje błąd urządzenia wejścia/wyjścia. Kiedy próbuję zgrać jakimś programem (BFCOPY/BADCOPY PRO) to zgrywa mi bez żadnego problemu plik o rozmiarze 385 MB (bajtów: 403 701 760) i oczywiście tej samej nazwie. Kiedy próbuję naprawić archiwum i zapisać naprawione na dysku to rozmiar ten sam...

O co chodzi? :=o:

Dodam, ze płyta nie posiada widocznych rys, jest dość nowa i tania :P

Tomek
komentarz
komentarz

Jaki masz system plików na dysku FAT czy NTFS?

Jeżeli FAT to będzie wymagana konwersja do NTFS (dane nie zostaną utracone).

Mag Magik
komentarz
komentarz

W tym przypadku wejdź do Menedżera Urządzeń. Możesz to zrobić poprzez Menu Start->Uruchom->wpisz devmgmt.msc

Odszukaj Kontrolery IDE ATA/ATAPI, a w nim kanał IDE, do którego podłączony jest napęd (zwykle Pomocniczy kanał IDE). Kliknij na nim prawym przyciskiem myszy i wybierz właściwości. Przejdź do zakładki Ustawienia zaawansowane i dla urządzenia 1 zmień tryb transferu z DMA na Tylko PIO. Jeżeli zmiana nie przyniesie skutku, zmień tryb dla urządzenia 1 na DMA, a PIO ustaw dla urządzenia 0. W przypadku dalszych problemów, przywróć tryb DMA dla tego urządzenia, a spróbuj zmienić tryb transferu dla urządzeń podłączonych do Podstawowego kanału IDE, ale tutaj tryb dla urządzenia 0 zmieniaj na samym końcu, gdyż do niego zazwyczaj podłączony jest dysk twardy, a w tym trybie on mocno zwolni.

vlodar
komentarz
komentarz

NTFS

Urządzenie 0 to Urządzenie główne a 1 to urządzenie podrzędne czy odwrotnie? Bo ja mam w XPSP3 takie właśnie nazwy:P

OK, wszystkie możliwe kombinacje przeprowadziłem i nic to nie zmieniło w wykrywaniu pliku przez programy do odzyskiwania. Czy chodziło o to, żebym sprawdził, czy zgra mi dane z płyty w normalny sposób?

Czy to wszystko?

Mag Magik
komentarz
komentarz

Sprawdzałeś czy dane da skopiować się na innym komputerze?

vlodar
komentarz
komentarz

Tak. Dziś to skopiowałem na innym samsungu.

Mag Magik
komentarz
komentarz

Przeinstaluj sterowniki ASPI

oraz w Menadżerze urządzeń usuń kanał IDE do którego podpięty jest napęd. magikur9.jpg

vlodar
komentarz
komentarz

pozwolić mu na ponowne zainstalowanie tego kanału po restarcie?

Mag Magik
komentarz
komentarz
pozwolić mu na ponowne zainstalowanie tego kanału po restarcie?

Tzn. System sam zainstaluje sterowniki, przy następnym uruchomieniu. Ty nie musisz nic robić, instalacja odbywa się automatycznie po wykryciu kanału.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.