x-kom hosting

GeForce 9600GT a GeForce 8800GT

Utek7
utworzono
utworzono

Witam ! Chciałem się dowiedziec, czy duża jest różnica pomiędzy GeForec 9600GT a GeForce 8800GT, ponieważ planuję kupic sobie GeForca 9600GT a kumpel mi uświadamia, że w testach obie karty wypadały tak samo, i że wydajności sa praktycznie takie same, jedyne czym sie różnią to, to że wychodziły w innych seriach... Chciałbym się dowiedziec, czy to praktycznie jest prawdą ? Czy te karty, są aż tak bardzo zbliżone do siebie ? I, która z nich wypada kożystniej ?

Jeszcze chciałem się dowiedziec jednej rzeczy, czy duża jest różnica, pod względem wydajnosci, jakości itp.. pomiedzy GeForce 9600GT a ASUSa H4850 ??

FrogsterPL
komentarz
komentarz

8800 GT jest kartą starszą, lecz szybszą (o ile ma 512 MB pamięci - wersji 256 MB należy się bezwzględnie wystrzegać). Tyle tylko, że nowej 8800 GT się już praktycznie nie kupi, można za to kupić 9800 GT, która jest w praktyce tą samą kartą (nVidia po prostu "odgrzewa kotlety", 9800 GT to 8800 GT a np. 9600 GSO=8800 GS).

Gość
komentarz
komentarz

8800GT jest szybszy o ok. 10-15% od 9600GT, a 9800GT jest o jakis 1% szybszy od 8800GT ze wzgledu na nowszy "bios" w karcie, bardziej dopracowany, po dobrym OC 9600~8800GT (bez OC oczywiscie :P)

2 slowa: "chwyt marketingowy" - seria 9 nic nie wnosi (jedynie 9600GT i 9800gx2-ktory szybko wypadl z rynku)

9600GT jest najlepsza karta w swojej cenie

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.