x-kom hosting

[Rozwiązany] Kompter sie nie wlacza

WiLiaM
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam!

Kupiłem na allegro procesor AMD Sempron 2400+. Po włożeniu do komputera pokazywano go jako athlona 1 ghz. Aktualizowałem BIOS i teraz po podłączeniu system nie startuje i słychać cichy dźwięk. Moja płyta główna: Shuttle AK12A. Windows XP. Co może być nie tak jak trzeba??? Jak włączyć ten komputer na nowym procesorze?? :(

PS. Przed aktualizacja postanowiłem sformatować komputer i podczas formatowania komputer sie zacioł i usłyszałem hałas, ale po uruchomieniu włączał się normalnie. Czy to możliwe ze spalił się procesor???? Procek nie był ani gorący ani nie śmierdziało spalenizną.

Jeśli nie to proszę o rade w tej sprawie.

Pozdrawiam!

WiLiaM

swirek
komentarz
komentarz

Kupiłem na allegro procesor AMD Sempron 2400+. Po włożeniu do komputera pokazywano go jako athlona 1 ghz.
Trzeba bylo pewnie przestawic w BIOSie mnoznik i poszedlby jak trzeba.
Aktualizowałem BIOS i teraz po podłączeniu system nie startuje i słychać cichy dźwięk.
Jesli uszkodziles BIOS przy flashiowaniu to albo wymiana kostki BIOSu albo serwis. Jaki dzwiek wydaje plyta?
PS. Przed aktualizacja postanowiłem sformatować komputer i podczas formatowania komputer sie zacioł i usłyszałem hałas,
Jaki halas? Moze dysk twardy wlasnie dogorywa?
WiLiaM
komentarz
komentarz
Trzeba bylo pewnie przestawic w BIOSie mnoznik i poszedlby jak trzeba.

Jesli uszkodziles BIOS przy flashiowaniu to albo wymiana kostki BIOSu albo serwis. Jaki dzwiek wydaje plyta?

Jaki halas? Moze dysk twardy wlasnie dogorywa?

We flashowaniu wszystko dobrze przebiegło bez problemów. Dźwięk wydaje mi sie ze wychodzi z Dysku trardego- jest cichy i jakby zwalniał dysk twardy (czy cos w tym stylu) nie znam się na tym dobrze.

Próbowałem zmienić mnożnik ale nawet bios nie startuje i nie mam jak wejsca, a poza tym nie moge znaleźć w swoim BIOS'ie takiej opcji...

swirek
komentarz
komentarz

Co to za plyta glowna? Jaki masz zasilacz? Czy na starym procesorze komp sie uruchamia?

WiLiaM
komentarz
komentarz

Płyta główna Shuttle AK12A. Zasilacza ci nie powiem, bo przyznam się ze nie znam a na obudowie nic nie ma. Tak, na starym procesorze komputer się uruchamia i działa normalnie. A może trzeba coś pokombinować z FSB??? W BIOS'ie nic nie ma o tym, wiec chyba coś ze zworka robić a o tym to już wogóle nie mam zielonego pojęcia :(

WiLiaM
komentarz
komentarz

Dzięki za informacje. Musze wystawić go na allegro i kupić athlona

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.