x-kom hosting

netiz.pl - czy mogą?

w00pi
utworzono
utworzono

witam.

mam konto na netiz.pl i chodzi o to ze zalozylem sobie na ich serwerze forum warez. www.turbowarez.pl i po 2 tygodniach (dzis) zadzwonil do mnie pan z netiz i poprosil mnie o usuniecie forum z serwera poniewaz jest niezgodne z regulaminem (zakaz umieszczania nielegalnych plikow i linkow) tylko ze u mnie podczas rejestracji jest m.in. taki wpis.

WSZYSTKIE MATERIALY, KTORE SA ZAWARTE NA TYM SERWISIE INTERNETOWYM ORAZ NA STRONACH, KTORE SA INTEGRALNA CZESCIA TEJ STRONY WWW, PREZENTOWANE SA WYŁACZNIE W CELACH EDUKACYJNYCH, INFORMACYJNYCH I DLA SZEROKO POJETEGO POWSZECHNEGO DOBRA SPOLECZNEGO. NIE MOGA ONE SLUZYC W JAKICHKOLWIEK CELACH NIEZGODNYCH Z POLSKIM PRAWEM. AUTORZY TEGO SERWISU NIE PONOSZA ZADNEJ ODPOWIEDZIALNOSCI Z POWODU WYKORZYSTANIA INFORMACJI TU ZAWARTYCH NIEZGODNIE Z POLSKIM PRAWEM W SZCZEGOLNOSCI, GDYBY TO SPOWODOWALO SZKODY OSOB TRZECICH. JESLI TE WARUNKI WAM NIE ODPOWIADAJA, PROSIMY OPUSCIC NASZ SERWIS.

oraz

Rownoczesnie informujemy, ze na tej stronie nie sa umieszczone żadne pliki, a jedynie informacje na ich temat (opis, długosc, kodek, typ, rodzaj kompresji, link zewnetrzny, suma kontrolna itp.). Pamiętaj, że pliki objęte prawem autorskim wolno zgrywać z sieci jedynie, jeżeli posiada sie w domu ich oryginalna wersje, a sciągnieta kopie bedzie sie traktowac jako zapasowa.

do tego w regulaminie :

punkt 7.

d) Na tej stronie nie są umieszczone żadne pliki, a jedynie informacje na ich temat (opis, długość, kodek, typ, rodzaj kompresji, suma kontrolna itp.). Pamiętaj, że pliki objęte prawem autorskim wolno zgrywać z sieci jedynie, jeżeli posiada się w domu ich oryginalną wersję, a ściągniętą kopię będzie się traktować jako zapasową,

e) turbowarez.pl jest portalem informacyjnym, korzystajac z linkow do plikow robisz to na wlasna odpowiedzialnosc

czy mają prawo zeby cos takiego zrobic?

do tego znalazłem takie wpisy w regulaminie netiz.pl

1. Netiz.pl nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za rodzaj materiałów przechowywanych i udostępnianych w ramach konta Abonenta.

2.

Netiz.pl zastrzega sobie prawo do blokowania i usuwania kont, bez zwrotu wpłaconych opłat abonamentowych, tych Abonentów, którzy:

przechowują w ramach swojego konta treści niezgodne z prawem polskim i międzynarodowym, treści o charakterze faszystowskim, rasistowskim, propagujące i nawołujące do przemocy, nienawiści, dyskryminacji na tle religijnym, rasowym, wyznaniowym czy społecznym

działają na szkodę innych Abonentów Netiz.pl lub użytkowników sieci Internet

dopuścili się jakiejkolwiek formy spamu

nie wnieśli stosownej opłaty za dostarczaną usługę

złamany został dowolny punkt niniejszego regulaminu.

prosilbym o szybką odpowiedź

  • 3 tygodnie później...

Kondziu
komentarz
komentarz

Nie jestem prawnikiem, ale wydaje mi się, że mają do tego prawo. Twoja stronka propaguje w swój sposób piractwo, przez podawanie linków do cracków itp. co z polskim prawem jest niezgodne.

n31T
komentarz
komentarz

Mogą.

Odpowiedzialność Abonenta

1. Wszyscy Abonenci, bez względu na narodowość zobowiązani są do przestrzegania prawa polskiego oraz umownych zasad korzystania z sieci Internet.

2. Netiz.pl zastrzega sobie prawo do blokowania i usuwania kont, bez zwrotu wpłaconych opłat abonamentowych, tych Abonentów, którzy:

1. przechowują w ramach swojego konta treści niezgodne z prawem polskim i międzynarodowym, treści o charakterze faszystowskim, rasistowskim, propagujące i nawołujące do przemocy, nienawiści, dyskryminacji na tle religijnym, rasowym, wyznaniowym czy społecznym

2. działają na szkodę innych Abonentów Netiz.pl lub użytkowników sieci Internet

Tamaoustr
komentarz
komentarz

Mają do tego pełne prawo i zrobili dobrze, w pełni ich popieram stop piractwu

  • 1 miesiąc później...
giero5o2
komentarz
komentarz

Maja do tego prawo a taka informacja jaka umiesciles na swojej stronie jest obojetna dla prawa.

// Na przyszłość nie odkopuj starych tematów tylko po to, żeby powtórzyć to co już zostało napisane.

// Lucider

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.