x-kom hosting

Ps3 i SWITCH

Slimeq22
utworzono
utworzono

Witam.

Może zacznę od tego, że internet mam z Tv kablowej, kabel podłączony jest prosto do karty sieciowej. Do tego mam modem stojący, z migającymi światełkami i odchodzą rzecz jasna od niego kable.

Jutro zamierzam iść i kupić sobie Ps3, pomyślałem, że fajnie będzie podłączyć ją do sieci.

Tu moje pytanie, czy za pomocą urządzenia SWITCH będzie wszystko działać? (myślałem nad routerem, ale podobno nie jest on potrzebny, poza tym musiał bym płacić 10zł dodatkowo na miesiąc, w sumie to nie dużo, ale po co?).

Nie znam się za bardzo na tych IP, Maskach, adres MAC i innymi tego typu sprawami.

Obeznanych w temacie proszę o pomoc. Nie chcę wydać (np.200zł) żeby potem okazało się, że sprzęt nie działa.

Za odpowiedzi dziękuję i nagradzam +

NowakoV
komentarz
komentarz

Rozumiem, że z modemu to kompa internet wchodzi ci kablem ethernet RJ-45.

W takim razie masz dwie opcje:

1. Kupić switch RJ-45 i podłączyć kablem kompa i konsole ( kabel, który wcześniej był w kompie wkładasz do wejścia IN w switchu )

2. Opcja dużo lepsza. Wydać 50zł więcej i mieć router, który jest switchem (czyli możesz podłączyć do niego urządzenia kablem), ale też ma Access Pointa, czyli internet bezprzewodowy Wi-Fi, a PS3 ma Wi-Fi wbudowane, więc nie będziesz się musiał martwić o kabel jak będziesz chciał przenieść konsolę w inne miejsce w domu, no i w przyszłości będziesz mógł używać AP do netu w laptopie/ipodzie/psp czy innych urządzeniach z Wi-Fi.

Dlatego polecam ci zakup routera z AP.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.