x-kom hosting

Programik do zabespieczania płyt

Cojestzajete
utworzono
utworzono

Potrzebuje taki programik ponieważ mam pewne materiały własnej produkcji którę często udostępniam na płytach chcę jednak żeby osoby którym udostępniam te materiały nie mogły ich kopiować ponieważ włożyłem wiele pracy w ich stworzenia i nie chce aby inne osoby sobie to przypisywały jak już się zdażało. Znalazłem w necie kilka moich prac pod czyims nazwiskiem i jeszcze tek koleś pieniadze za to chciał. Proszę o pomoc.

Goodrock
komentarz
komentarz

Nie da się tak tego zabezpieczyć. To tak jakby ktoś Ci pokazał plany budynku, ale nie dał do ręki - więc ich nie masz. Możesz używać, ale nie masz jak komuś pokazać. Za to jeśli masz dobrą pamięć - możesz plan odtworzyć. Tak jest w tym wypadku. Jeśli coś w komputerze może zostać odczytane, to może też zostać skopiowanie. Bo kopiowanie to nic innego jak odczyt danych + zapisanie ich w danym miejscu. Wygląda na to, że odczułeś na własnej skórze skutki piractwa :)

Spokxik
komentarz
komentarz

Również nie wiem nic o takich programach, jednak że i także tego zabezpieczyc pliki.

Osobiście używam prostego programu archiwizującego o nazwie "Rar".

Pliki kompresuje oszczędzając miejsce dodatkowo w ustawieniach podając hasło

dostępu do archiwów. Jeśli pliki są zbyt wielkie zmniejszam metodę kompresji lub całkowicie wyłączam.

Ant3k
komentarz
komentarz

Wiadomo ze zaden z sposob zabezpieczenia plyt CD niejest na 100% pewny...

Chwila w google nieboli(jezeli nieumiales znalesc to z gory przepraszam): http://www.cdrinfo.pl/artykuly/zabezpiecz_plyte/strona1.php <-poczytaj.

Goodrock
komentarz
komentarz
Wszystkie pliki znajdujące się na płycie powinny się bezproblemowo odczytywać i kopiować (...)

Autor chce zabezpieczyć przed kopiowaniem, więc to zabezpieczenie mu się nie przyda.

Co do RAR - też o tym myślałem, ale to również się nie przyda w tym wypadku. Chyba, że autor zrezygnuje ze swojego pomysłu, wtedy użycie RAR da mu dodatkowe korzyści takie jak dodanie danych naprawczych, zaszyfrowanie nazw plików znajdujących się w archiwum.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.