x-kom hosting

problem z ge forcem 9500gt

marten19
utworzono
utworzono

witam

zakupilem ostatnio geforca 9500gt, wszystko chodzi windows, filmy, nie ma zadnego problemu do momentu wlaczenia gier.... w trakcie po prostu się zawiesza system, monitor przechodzi w stand by, albo po prostu wystepuje stop klatka. W gta sa mozna pograc z pol godziny i sie wiesza, w nowsze gry sypie sie szybciej, test 3d mark05 przeszedl caly za drugim razem.

co jest nie tak? problemy z zasilaczem? czy cos innego moze sie dziac?

moj komp

celeron 3.06, 2x512 ddr2, wd500 gb, zasilacz 350w,

ps wczesniej mialem gf8600gt 256 i zasilacz wyrabial bez zadnych problemow

FrogsterPL
komentarz
komentarz
zasilacz 350w,

Jaka marka i model?

I powiedz proszę, dlaczego zmieniłeś kartę? 9500 GT to niemal to samo, co 8600 GT.

8600 miałeś z pamięciami GDDR2 czy GDDR3?

9500 masz z pamięciami GDDR2 czy GDDR3?

marten19
komentarz
komentarz

zasilacz niestety stary, jak procek i płyta... a i płyta na chipsecie pt880pro

megabajt mgb-350s atx

karta ddr 2

jeżeli chodzi dla czego... to jest starszy komp i na nim kiedyś miałem 8600gt ale kupiłem c2duo zasilacz płytę i ram, ale kompa już nie mam i nastąpiła reanimacja starego...

FrogsterPL
komentarz
komentarz
megabajt mgb-350s atx

Wymień go natychmiast, to jedne z najbardziej awaryjnych zasilaczy na świecie :D Nawet jeśli to nie jego wina, to przestaniesz ryzykować, że komp Ci się spali.

Zmień np. na ModeCom MC-350 (nie Feel!!), Chieftec GPS400AA-101A lub, jeśli masz mało pieniędzy, Fortron (np. FSP350-60GLN/FSP400-60GLN lub FSP350-60HLN/FSP400-60HLN, ew. ATX-350PNF/ATX-400PNF).

Mag Magik
komentarz
komentarz
megabajt mgb-350s atx

Hey, mi się na Celeronie 2.4GHz i MX440 wiesza co jakiś czas a co dopiero tutaj ;) Co do Fortron'a brałbym coś z mocniejszą linią 12V czyli Fortrona 350W MDN lub PNF. To jest to samo co Modecom MC 350 i Amacrox Warrior AX400 350W. W razie czego podaj jeszcze temperatury z programu Everest Ultimate Zakładka komputer->czujniki

marten19
komentarz
komentarz

w spoczynku:

http://img243.imageshack.us/my.php?image=wspoczynkuwz4.jpg

a w stresie zaraz sprawdzę o ile się nie zawiesi

ps w stresie nie dałem rady... załadował się i po pierwszej klatce się zawiesił...monitor stan by.... wczoraj cale 6 testów przeszło...

Nocturn
komentarz
komentarz
ModeCom MC-350 (nie Feel!!)

ModeCom'y z serii Feel III pomimo tego iż od razu widać, że to bardzo budżetowe zasilacze, są zupełnie inne niż seria I i II, dla użytkownika który nie ma zamiaru podkręcać sprzętu zasilacze te są dobrym rozwiązaniem. Bynajmniej tak wynika z testów, które dane mi było czytać. Co oczywiście nie zmienia faktu, że za podobną cenę można dostać lepiej wykonanego Fortrona FSP 350W. Ja bym typował tak jak inni felerny zasilacz bo jednak twoja konfiguracja nieco prądu zjada, a deklarowana moc zasilacza to zupełnie co innego niż rzeczywista :)

marten19
komentarz
komentarz

czyli jest to wina tylko i wyłącznie zasilacza...nie chce się pakować w koszty po prostu jak nie wiem na 100%, a też wydać 200 pln na zasilacz to troszkę przesada jak reszta w całości tyle nie kosztuje....no troszkę przesadziłem:)

ps forton nie jest drogi PROFESJONALNY FORTRON FSP- 350W 2XSATA, PCI, 24PIN za niecałe 44pln, ale pytanie jest takie czy 350W wystarczy? na przykład jakbym coś chciał nowego dorzucić w przyszłości...

a co byście powiedzieli o:

Tracer 4Life HellFire 400

MUSTANG 450W PPFC ATX SILENT SATA

HellFire 450W Silent

szukam coś taniego i dobrego

Nocturn
komentarz
komentarz

Słuchaj, nikt z nas jasnowidzem nie jest i rzadko kiedy udaje się na 100% określić czego dokładnie jest to wina. Ja ostatnio kupiłem parę Fortronów 350W FSP na allegro koszt jednej sztuki z przesyłką to 63zł bodajże. Tak czy siak powinieneś zasilacz wymienić z uwagi na to, że prędzej czy później na tym komputer ci się po prostu spali. Jeśli chcesz go zostawić, oczywiście możesz nikt ciebie nie zmusi. Może jeden z twoich kumpli posiada markowy zasilacz na którym mógłbyś zrobić sobie testy?

FrogsterPL
komentarz
komentarz
a co byście powiedzieli o:

Tracer 4Life HellFire 400

MUSTANG 450W PPFC ATX SILENT SATA

HellFire 450W Silent

Wszystkie 3 są okropne :D Bierz Fortrona.

marten19
komentarz
komentarz

odłączyłem cd rom żeby trochę odciążyć zasilacz i o dziwo zagrałem w fife09 przez dobre 30 min i zero zawieszki! temp. ok 44 na grafice i 45 na procku. A co do zasilaczy to niby takie nazwy firmowe co podałem... a mówisz że muka....

FrogsterPL
komentarz
komentarz

Mustang to kompletny no-name, Tracer w sumie też... Co prawda te HellFire są minimalnie lepsze, ale niewiele. Porządny Fortron bije je na głowę ;)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.