x-kom hosting

Jaki dysk zewnętrzny 1Tb?

tarzanno
utworzono
utworzono

Witam.

Noszę się z zamiarem zakupu zewnętrznego dysku twardego o pojemności 1Tb.

Musi być podłączany pod USB i najlepiej pod FireWire.

Dysk nie będzie zbyt często przenoszony (mam 500GB WD MyBook pod USB jako przenośny).

Pozdrawiam, Tarzanno

PS: Czy jest możliwość podpięcia dysku, jeśli posiada interfejs LAN do sieci i dostęp do niego z każdego miejsca na ziemi przez internet?

juras9
komentarz
komentarz

Jesli tylko masz mozliwosc to kup wewnetrzny :P, za porownywalna cene dostanies 1,5TB.

+Ew kontroler SATA pod PCI... (ktory w przyszlosci pozwoli na jeszcze jeden dysk) :>.

Dyski zewnetrzne są wooolne, a te z firewire drooogie

Dyski z systemami operacyjnymi (linux :/) mozna udostępniac w sieci jako osobne urzadzenia, a czy bedziesz sie mogl do niego laczyc z kazdego miejsca zalezy od polaczenia z internetem, do tego musialbys miec stały, zewnętrzny adres IP...

tarzanno
komentarz
komentarz

Dzięki za odpowiedź.

Dysk wewnętrzny odpada. Potrzebuję, jak napisałem dysku ZEWNĘTRZNEGO. Obudowę w kompie mam za małą, by pomieściła 2 dyski.

Pieniędzy na owy cel mam do 1000zł.

juras9
komentarz
komentarz

Tez kiedys nosilem sie z zakupem takich dyskow, wtedy na celowniku mialem 1TB MyBook z interfejsem tylko pod USB. Udostępnienie dysku w sieci mozliwe jest wtedy tylko za posrednictwem osobnego komputera, a w internecie ... dowolnie, ftp, http.. :].

Na tych z systemami sie nie znam, ale fajnie dzialają i są wygodne - jesli posiadamy jakiegos huba lub serwer sieciowy do ktorego go podlaczymy :D.

Alternatywą jest wymiana obudowy :P

tarzanno
komentarz
komentarz

Obecnie posiadam MyBooka 500GB na USB i nie jestem zadowolony z prędkości oraz jakości wykonania- już jest zepsuty "kosz" na tym dysku pomimo formatu.

Czyli jeśli kupię dysk ze złączem ethernet, podłączę go bezpośrednio do sieci uczelnianej, to będzie on spełniał moje wymagania odnośnie używania go w każdym miejscu na ziemi?

To jaki polecacie dysk zewnętrzny 1Tb do 1000zł? Tak jak pisałem- Firewire i duża szybkość dysku była by mile widziana.

Lubię MicroATX, więc wymiana budy odpada:)

PS: to już nie jest zamiar, to postanowienie;)

juras9
komentarz
komentarz

http://sklep.tadu.pl/info/LD3150716TDG&sid=6e7b7b26

DLINK udostępnia spore mozliwosci, rowniez protokół IP.

Jedyne co trzeba zrobic to podlączyc, skonfigurować. Przydzielic zewnetrzne IP (lub w jakis sposob przekierować) i gotowe :].

tarzanno
komentarz
komentarz

A nie dało by się jakoś tak, że po prostu podłączam dysk do neta i od razu mam przydzieloną stronę internetową z jego zawartością? BTW: potrzebuję dysku z Firewire.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.