x-kom hosting

Naprawa ? Odzyskanie danych ?

Bajtak
utworzono
utworzono

Witam mam pytanie, kilka dni temu podczas odlaczania dysku i podlaczania a bylem zmuszony robic to kilka razy zapewnie przy gwaltownych ruchach cos sie stalo z dyskiem i w biosie go juz nie wygrywa :( , posiadam tam dokumenty o wartosci ponad 2 tysiace, niestety nie wiem czy mozna naprwic dysk, lub czy mozna odzyskac wszystkie dane z niego ? I czy mam szanse zrobic to samodzielnie czy musze odac sie do jakiejs fachowej firmy ?

almarjur
komentarz
komentarz

Na odzyskanie danych jest polecenie ,, recover'' a sprobuj odlaczyc listwy i podlaczyc dysk na nowo. ja tak czasami mam, ze jak sie zresetuje komputer to pozniej nie wykrywa dysku i musze na nowo podlaczac i jest juz dobrze.

dar55
komentarz
komentarz
dlaczania dysku i podlaczania
na włączonym kompie ?

wyciągnij dysk i zobacz czy pina nie wcisnąłeś do środka

Bajtak
komentarz
komentarz
Na odzyskanie danych jest polecenie ,, recover'' a sprobuj odlaczyc listwy i podlaczyc dysk na nowo. ja tak czasami mam, ze jak sie zresetuje komputer to pozniej nie wykrywa dysku i musze na nowo podlaczac i jest juz dobrze.

ale odzyskam dane jesli nie wykrywa dysku ??

"na włączonym kompie ?

wyciągnij dysk i zobacz czy pina nie wcisnąłeś do środka "

tak raz bylem taki zdenerwowany ze odpiąlem dysk na wlaczonym kompie :/ wczesniej tez tak robilem kiedys ale nic sie nie dzialo

almarjur
komentarz
komentarz
ale odzyskam dane jesli nie wykrywa dysku ??

nie odzyskasz.

tak raz bylem taki zdenerwowany ze odpiąlem dysk na wlaczonym kompie :/ wczesniej tez tak robilem kiedys ale nic sie nie dzialo

jezeli ci sie wtedy nic nie dzialo to chyba przez przypadek. nigdy nie mozna tak dysku odlaczac przy wlaczonym komputerze.

dar55
komentarz
komentarz

pin

Bajtak
komentarz
komentarz
pin

a co okresla sie PIN-em w dysku twardym ? jesli chodzi o miejsca gdzie podlącza sie kable to wszystkie sa na swoim miejscu

almarjur
komentarz
komentarz

a sprobuj pod inny podlaczyc

Bajtak
komentarz
komentarz
a sprobuj pod inny podlaczyc

probowalem, nawet inny dysk pod tymi samymi taśmami, i ten inny dysk wygrywa, a ten najwazniejszy nie :/

dar55
komentarz
komentarz

proponuję jednak dac jakies foto gniazda dysku z pinami (40pin)

dar55
komentarz
komentarz

no tak , na fotografii to ty byś raczej nie zarobił na zycie

piny tyle wiedze co nic

powiedz ty mnie dlaczego masz zworkę na pinach 1-2, albo ja całkiem wyciagnij , albo wsadź w 7-8

Bajtak
komentarz
komentarz
no tak , na fotografii to ty byś raczej nie zarobił na zycie

piny tyle wiedze co nic

powiedz ty mnie dlaczego masz zworkę na pinach 1-2, albo ja całkiem wyciagnij , albo wsadź w 7-8

bo probowalem podlaczac dysk na kazdej zwrotce i bez zwrotki jednak bez skutku

dar55
komentarz
komentarz

widocznie elektronika padła , raczej ty nie masz zacinki elektonicznej , ale może koleś ma to poczytaj http://www.forumpc.pl/index.php?showtopic=32715

Bajtak
komentarz
komentarz
widocznie elektronika padła , raczej ty nie masz zacinki elektonicznej , ale może koleś ma to poczytaj http://www.forumpc.pl/index.php?showtopic=32715

jeszcze na poczatku jak wlacze kompa i podlacze ten dysk to tak pyka przez jakis czas, a pozniej przestaje jednak dysku i tak nie wygrywa ;(

rafalluz
komentarz
komentarz
Na odzyskanie danych jest polecenie ,, recover'' a sprobuj odlaczyc listwy i podlaczyc dysk na nowo. ja tak czasami mam, ze jak sie zresetuje komputer to pozniej nie wykrywa dysku i musze na nowo podlaczac i jest juz dobrze.

U Ciebie winowajcą może być:

Zasilacz: noname 350wat

U mnie na starym kompie był.

@Autor tematu:

Albo wymiana elektroniki, albo Ontrack (za spory $$).

I masz nauczkę, by NIGDY nie odłączać dysku PATA przy włączonym kompie, jeśli tak robiłeś. Pendrive'a tak załatwiłem sobie kiedyś (bo nie przez bezpieczne usuwanie), a co dopiero dysk twardy na PATA, którego z założenia nie można tak odłączać.

Bajtak
komentarz
komentarz
U Ciebie winowajcą może być:

U mnie na starym kompie był.

@Autor tematu:

Albo wymiana elektroniki, albo Ontrack (za spory $$).

I masz nauczkę, by NIGDY nie odłączać dysku PATA przy włączonym kompie, jeśli tak robiłeś. Pendrive'a tak załatwiłem sobie kiedyś (bo nie przez bezpieczne usuwanie), a co dopiero dysk twardy na PATA, którego z założenia nie można tak odłączać.

Zasilacz raczej odpada bo początkowo działał.

"Albo wymiana elektroniki, albo Ontrack (za spory $$)."

a znasz jakies dobre zaufane firmy które się tym zajmują ? bo u siebie w miescie bylem w serwisach i nikt mi nie pomógł.

rafalluz
komentarz
komentarz

Z zasilaczem to było skierowane do kolegi almarjur.

Zaufany jest właśnie Ontrack, ale kosztuje dość dużo. Więcej firm nie znam. Możesz zrobić lub poprosić kogoś o 'przeszczep' elektroniki z identycznego modelu dysku tak, jak kolega wcześniej powiedział.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.