x-kom hosting

uwalona 6800 ?

Marqo
utworzono
utworzono

Posiadam karte gf 6800le z chłodzniem arctcic cooling silencer . Odblokowałem w niej zablokowane potoki . Karta chodziła poprawnie ok 1 dzień , żadnych artefaktów nie było . Po włączeniu pc okazało się , że teraz są mega artefakty , nic poza nimi nie widać . Chciałem je zblokować ale nie mogłem się dostać do windy aby riva tunerem je wyłączyć . Z pomocą przyszła mi stara karta na PCI . Tak więć odpaliłem kompa z dwoma kartami . Kolejny problem napotkałem w windowsie . Po załadowaniu windy wykrywa karte 6800le i chce stery instalować , w tym momencie jest zwiecha systemu . Próbowałem zrobić tak samo lecz przez tryb awaryjny , komp się nie zawieszał ale riva tuner nie chciał działać poprawnie w tym trybie . Została mi podmiana bosu na oryginalny aby przywrócić oryginalne ustawienia . Nie posiadam flopa więc posłużyłem się pendrivem jako dyskiem startowym do biosa , nastepnie uruchomiłem nvflsh i wszystko poszło poprawnie . Myślałem że to już będzie koniec problemów ale nie , artefakty są nadal . Karta chodzi na oryginalnych ustawieniach zegara . Czyżby to był koniec karty ? Da się coś jeszcze zrobić aby ją odratować ? Gwarancji nie posiadam na nią więc reklamacja nie wchodzi w gre .

Po podłączeniu innego zasilania nie ma artefaktów ani też obrazu. Gdy podłącze karte na PCI (jako główna) oraz na agp to w windzie obraz gaśnie i miga tylko kreska w rogu ekranu .

edit///

Komputer uruchomi się z uszkodzoną kartą , słychać dzwięk uruchamiania systemu itd lecz po chwili restartuje się komp . Możliwe że komp nie wyrabia przez co są artefakty i restart pc ? Zasilacz 200W :maska: (komp multimedialny , dla filmów itd)

club4ghz
komentarz
komentarz

200 wattto troche malo nawet na 6800,sprawdz karte na innym kompie,jak bedzie to samo to do kosza

FrogsterPL
komentarz
komentarz

Zasilacz natychmiast do wymiany, NAWET jeśli to nie jego wina. To i tak jakiś cud, że ten komp chodzi przy 200W :D

Aczkolwiek jeśli w żadnym wypadku nie chcesz zmieniać PSU (nie polecam takiej opcji), to pożycz chociaż jakiś markowy o mocy minimum 300W i sprawdź, czy jego podłączenie coś zmienia.

Marqo
komentarz
komentarz

komputer to shuttle fb51 taki mini pc . Tam są takie malutkie zasilacze . Nie mam możliwości sprawdzenia kaerty na innym pc , brak złącza agp . Może u jakiegoś qmpla znajde jeszcze agp to sprawdze .

FrogsterPL
komentarz
komentarz

Ale możesz inny zasilacz chyba tak czy owak sprawdzić u siebie? Nie musisz go do obudowy wkładać, tylko kable popodłączać.

Marqo
komentarz
komentarz
Ale możesz inny zasilacz chyba tak czy owak sprawdzić u siebie? Nie musisz go do obudowy wkładać, tylko kable popodłączać.

Nowy zasilacz niestey nie pomógł :angry:

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.