x-kom hosting

Serial_Ch0 Master : No device

Warsaw Hooligan
utworzono
utworzono

Witam, napotkałem ostatnio problem przy włączaniu komputera. Chodzi mianowicie o to ,iż po odpaleniu przycisku wszystko sie wgrywa i przed samym ładowaniem się systemu wywala mi komunikat :

Scan devices : w toku

Serial_Cho Master : No device

Serial_Ch1 Master : No device

po chwili pojawia się biały pasek na czarnym tle i sie wczytuje gdy to już zrobi odpala się ekran winda z tymi chodzącymi kwadracikami (tak jak powinno być) no i odpala sie ju dalej wszystko ok.

Jak to usunąć ? to strasznie opóźnia czas włączania się komputera.

I co to za biały pasek ?

pozdrawiam

Przemek
komentarz
komentarz

Warsaw Hooligan, nie masz czasami dysku SATA ?

Warsaw Hooligan
komentarz
komentarz

hmmm jestem kompletnym laikiem w tych sprawach ale jeżeli chodzi Ci o to jak jest podłączony dysk to nie przez ten kabel, aczkolwiek został on dostarczony do zestawu razem z komputerem ....

Przemek
komentarz
komentarz

czyli musisz ustawic w Biosie ze na tych dwoch kanalach nic nie ma...

Warsaw Hooligan
komentarz
komentarz

hmm no tak .... dzięki wielkie pozdro

[ Dodano: 2007-04-28, 15:56 ]

hmm no dobra to pierwsze zniknęło (wyłączyłem) a co z tym białym paskiem ?

  • 8 lat później...
dieludolfs
komentarz
komentarz (edytowane)

Witam serdecznie. Pozwolę sobie odkopać wątek sprzed 9-ciu lat, gdyż mam dokładnie taki sam problem ze swoim 10-cio letnim staruszkiem.
Komputer przez ostatnie 3-4 lata nie był użytkowany przeze mnie, jednak kilka dni temu wrócił on z powrotem w moje ręce i chcę go przywrócić do dawnej świetności. 

Pierwsza rzecz jaka mi się rzuciła w oczy na pierwszym ekranie startowym to błąd: "Secondary IDE channel no 80 conductor cable installed".

28sq0b5.jpg


Szczerze mówiąc nie przeszkadza mi to w niczym, bo komputer mimo tego komunikatu uruchamia się normalnie, jednak kiedyś tego nie było. Próbowałem podłączać pod to złącze inny dysk twardy, jednak komunikat nadal występował.



Na drugim ekranie startowym były wyświetlane błędy opisane w tym wątku: "Serial_Ch0 Master: No Decive", oraz "Serial_Ch1 Master: No Decive"

rks9xh.jpg


Pomogło wyłączenie w BIOSie skanowania złącz SATA.



Kolejną upierdliwą rzeczą, która się pojawiła a wcześniej jej nie było, to trzeci ekran startowy (zaraz przed ekranem bootowalnym systemu Windows XP), a w nim biały pasek postępu na czarnym tle ładujący się przez ok. 3 sekundy. Koniecznie chciałbym to wyłączyć, jednak nie mam zielonego pojęcia jak tego dokonać?

2r70vv9.jpg

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.