x-kom hosting

Problem po podłączeniu nowego dysku

vlodar
utworzono
utworzono

Witam! Mam problem...

Podłączyłem dziś nowy dysk pod SATA. Poprzedni (systemowy) mam podłączony pod ATA. Chwilami słyszę puknięcie w obudowie i wszystko w kompie (łącznie z kursorem) zaczyna się ciąć. Czasem tych puknięć jest kilka co kilkanaście sekund.

Przed chwilą, po sesji takich puknięć wykryło mi nowe urządzenie:

noweurzdzeniewr8.th.pngnoweurzdzenieflagidevnoex9.th.pngnoweurzdzenieidentyfikamr3.th.pngnoweurzdzenieidentyfikacr1.th.pngnoweurzdzeniemoduwyliczya1.th.png

Wszystkie inne zakładki są puste. Nie wiem czy po ponownym uruchomieniu urządzenie zniknie.

Mój komp to

Asus M2N nForce 430 MCP

Seagate 500 GB Barracuda 7200.11 (32MB, Serial ATA II) [sT3500320AS] z wyjętą zworką (zwiększony limit przesyłu)

Samsung 80GB SP0802N/R pod ATA

Win XP SP3

Będę bardzo wdzięczny za jakąkolwiek pomoc.

Po restarcie urządzenie zniknęło, a ja miałem już dwa razy niebieski z "driver irql not less or equal"

dar55
komentarz
komentarz

najpier zidentyfikuj który dysk

odłącz sata i na starym popracuj , jak oki

to odłącz stary podłącz nowy i postaw na nim system na próbe

sprawdź ob dyski softem producenta -> sata saetolls for dos a samsung chyba hutil

vlodar
komentarz
komentarz

Oba dyski przeszły testy pomyślnie, a komputer działa już drugi dzień bez problemów... :unsure:

PS: A nic nie zmieniałem.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.