x-kom hosting

Problem z nv4_disp.dll , artefakty , zawieszanie się PC po kilkunastu minutach grania

geaner
utworzono
utworzono

Witam

Mam problem z którym się zmagam już długi okres czasu.

Gdy gram w gry typu FarCry2, Crysis, Cod4 po kilkunasty minutach 20 -30 min komputer: wyświetla artefakty albo się po prostu zwiesza albo wychodzi do pulpitu z komunikatem :

Sterownik ekranu nv4_disp przestał normalnie pracować. Zapisz pracę i dokonaj ponownego rozruchu systemu, aby przywrócić wszystkie funkcje ekranu. Przy następnym ponownym rozruchu komputera zostanie wyświetlone okno dialogowe umozliwiające przekazanie danych na temat tego błędu formie Microsoft

Po restarcie komputera wszystko wraca do normy.

Próbowałem różnych sterowników ( używałem Driver Cleanera ), podmieniałem biblioteki nv4_disp.dll ( lecz po powrocie z trybu awaryjnego do normalnego jest 4 bitowa grafika i rozdzielczość bardzo niska , pozostaje tylko powrót do ostatnich ustawień), zwiększałem obroty na grafice i zmniejszałem taktowanie , zmieniłem cooler na procku (temperatury się zmniejszyły),reinstalowałem system.

Spróbowałem jak najlepiej opisać mój problem. Przepatrzyłem już całe google za informacjami o tym nv4_disp.dll ale wszystko nie poskutkowało.

Specyfikacja komputera:

Intel core Quad 6600| GeIL 2GB DDR2 | Gigabyte GTX 280 1GB | Zasilacz OCZ 600W | WindowsXP Pro | Cooler na procku SCYTHE SHURIKEN

Nie znam się tak na tym ale spróbowałem wszystkiego co w mojej mocy. Już nie proszę ale błagam o pomoc ...

Julian

Tomiak
komentarz
komentarz

jezeli masz arty to moze temp za wysoki podaj w stress i idle

dodatkowe zasilanie podpięte?

geaner
komentarz
komentarz

Oto temperatury po 10 minutach temperatura chyba jeszcze wzrastała ...

A sterowniki dlaczego mają różne wersje?

beztytuuzd6.th.jpg

dar55
komentarz
komentarz
dodatkowe zasilanie podpięte?

odinstaluj stery a zassaj te i zainstaluj http://www.omegadrivers.net/nvidia_winxp.php

geaner
komentarz
komentarz

Po usunięciu sterowników (w trybie awaryjnym użyłem driver cleanera) i zainstalowaniu http://www.omegadrivers.net/nvidia_winxp.php komputer chyba ich nie rozpoznał, zainstalowałem znowu te moje , ale tamte chyba zostały na komputerze .

Oto temperatury przy jakich się pojawiły artefakty (spadek pracy GPU to chyba moment w którym PC wychodził do pulpitu).

beztytuudb8.th.jpg

Supel
komentarz
komentarz (edytowane)

Dziś zakupiłem Gainward GTX 280 i........

//oduczcie się wcinać komuś w temat

//załóż swój

Edytowane przez dar55
Gość
komentarz
komentarz

mi to wyglada na bląd sterownikow z systemem, proponuje przeinstalowac system (i zainstalowac SP3 do XP)...po wymianie sprzetu przeinstalowywales system?

geaner
komentarz
komentarz

Nie po zmianie sprzętu nie reinstalowałem systemu . Nie wiem czy dodatkowe zasilanie jest dobrze wpięte ... jest możliwość że jest źle podpięte ale tak i tak chodzi , a dopiero przy stresie się zawiesza ?

Czy jest tylko jedno prawidłowe podpięcie (wiem to trochę głupie pytanie ).

Gość
komentarz
komentarz
Czy jest tylko jedno prawidłowe podpięcie (wiem to trochę głupie pytanie ).

jak sie dobrze orientuje to są 2 podpięcia dodatkowego zasilania w GTX280...a system obowiazkowo powinienies przeinstalowac! BO znajac XP to nie zbyt stabilnie ci chodzi teraz, po reinstalu by to sie napewno zmienilo :)

geaner
komentarz
komentarz

Po reinstalacji zainstalować Service Pack 3 ?

Tomiak
komentarz
komentarz

Tak

geaner
komentarz
komentarz

Po zaktualizowaniu BIOSu i wgraniu SP3 znie mam już problemu z nv4_disp.dll ale nadal się pojawiają artefakty ...

Może to wina płyty głównej Intel DG 33 BU ?

Może oddam grafikę na gwarancję ?

nie widzę innego rozwiązania

Tomiak
komentarz
komentarz

arty sa zazwyczaj od za wysokiej temperatury

Supel
komentarz
komentarz

Ale wywala Ci tylko arty i nie zawiesza się, bądź ekran nie łapie freeza? Jeśli tylko arty to karta osiąga zbyt wysoka temperaturę bądź jest uwalona - padła. Jeśli masz drugi port PCI-E na płycie to przepnij tam kartę i sprawdź. A jeśli arty wali i freez albo zawiecha komputera to coś nie tak z pamięciami albo temperatura procesora. Jednak mówisz, że na początku było wszystko O.K to chyba karta coś załapała. Sprawdź ją jeszcze u jakiegoś kumpla ;)

Swoją drogą Tomiak: Działają Ci te HyperXy na 1066? ;) Bo na mojej P5Q-Pro za chiny nie chcą ruszyć tzn ruszają ale w stresie odpadają, w grach zawiecha + jeden wielki art. Ponoć P5Q-Pro nie obsługuje pamięci zbudowanych na kostkach 128Mb x 64... Proszę o priv :)

geaner
komentarz
komentarz

Mój problem jest nareszcie rozwiązany :)

Problemem był RAM ... Wpiąłem RAM kolegi i wszystko było OK :)

Dziękuję wszystkim którzy chcieli pomóc :)

Julian

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.