x-kom hosting

Problem z napędem DVD

guniaxx
utworzono
utworzono

Napęd CD , DVD nie otwiera mi żadnych płyt a ikonka dyscu F znikneła całkiem w -moim koputerze .

Czy musze zainstalowac sterownik? zaznaczam że nie posiadam żadnego :(

Prosze o pomoc, co mam zrobić ?

Mag Magik
komentarz
komentarz

Załaduj w Biosie ustawienia zoptymalizowane, a następnie w Integrated Peripherals sprawdź, czy kontrolery SATA są włączone. Jeżeli tylko napęd jest podłączany pod SATA, to spróbuj przestawić SATA Mode z AHCI na IDE.

Jak?

Do Biosu wchodzisz wciskając klawisz DEL przy starcie komputera. Na pierwszym ekranie po starcie będzie napis Press DEL to Enter Setup, wciskasz i wchodzisz. Wybierz Load Optimized Settings i potwierdź w nowym oknie Y. Potem przejdź do okna Integrated Peripherals i zmień SATA Mode z AHCI na IDE. Zrobisz to klawiszami PageUp/Down. Zapisz zmiany klawiszem F10.

guniaxx
komentarz
komentarz
Załaduj w Biosie ustawienia zoptymalizowane, a następnie w Integrated Peripherals sprawdź, czy kontrolery SATA są włączone. Jeżeli tylko napęd jest podłączany pod SATA, to spróbuj przestawić SATA Mode z AHCI na IDE.

Jak?

Do Biosu wchodzisz wciskając klawisz DEL przy starcie komputera. Na pierwszym ekranie po starcie będzie napis Press DEL to Enter Setup, wciskasz i wchodzisz. Wybierz Load Optimized Settings i potwierdź w nowym oknie Y. Potem przejdź do okna Integrated Peripherals i zmień SATA Mode z AHCI na IDE. Zrobisz to klawiszami PageUp/Down. Zapisz zmiany klawiszem F10.

Mag Magik ,Zrobiłam tak jak pisałeś ale nic się nie zmieniło .Może masz jakieś inne pomysły ?

Mag Magik
komentarz
komentarz

To jest nowy napęd? Ustawiłeś zworki (jeśli to interfejs PATA)? Spróbuj podpiąć go pod inną taśmę i wtyczkę zasilania, może to w tym tkwi problem. Jeżeli to nic nie zmieni, to zastosuj się do poniższych kroków kolejno od 1 do 5:

1) Jeśli masz to usuń wszystkie wirtualne napędy.

2) Mój komputer->prawo klik->właściwości->sprzęt->menadżer urządzeń

rozwijasz kontrolery IDE/ATA/ATAPI i wszystko co pojawi się w rozwiniętej liście klikasz prawo klik odinstaluj wszystko po kolej potem restart i poczekaj aż komp zainstaluje sterowniki sam od nowa

3) W Menu start->Uruchom, wpisz regedit:

Znajdź klucz

HKLM\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Class\{4D36E965-E325-11CE-BFC1-08002BE10318}

Klucz {4D36E965-E325-11CE-BFC1-08002BE10318} nie rozwijaj tylko zaznacz .Po prawej stronie

będą wpisy, w których zlokalizuj klucze UpperFilters oraz LowerFilters i je usuń. Przed usunięciem, sprawdź, czy jesteś w dobrym miejscu. Włącz komputer na nowo

4) Możesz jeszcze w Menadżerze Urządzeń w kontrolerach IDE odinstalować kanał, do którego podłączony jest napęd. Resetujesz kompa i czekasz, aż Windows zainstaluje je na nowo.

5) Przeinstaluj ASPI: http://www.instalki.pl/programy/download/s...ASPI_Driver.php

guniaxx
komentarz
komentarz

Więc tak .Jestem Agieszka ,nie jestem facetem :))

"Spróbuj podpiąć go pod inną taśmę i wtyczkę zasilania " - tego nie zrobie bo nie łapie nic w jednostce :P

"1) Jeśli masz to usuń wszystkie wirtualne napędy " mam Deamon ale nie umie go usunąć.

"2) Mój komputer->prawo klik->właściwości->sprzęt->menadżer urządzeń

rozwijasz kontrolery IDE/ATA/ATAPI i wszystko co pojawi się w rozwiniętej liście klikasz prawo klik odinstaluj wszystko po kolej potem restart i poczekaj aż komp zainstaluje sterowniki sam od nowa " -To zrobiłam ,zainstalował ale nadal jest bez dysku F

" 3) W Menu start->Uruchom, wpisz regedit:

Znajdź klucz

HKLM\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Class\{4D36E965-E325-11CE-BFC1-08002BE10318}

Klucz {4D36E965-E325-11CE-BFC1-08002BE10318} nie rozwijaj tylko zaznacz " - Tego tam nie znalazłam

" 4) Możesz jeszcze w Menadżerze Urządzeń w kontrolerach IDE odinstalować kanał, do którego podłączony jest napęd " - nie wiem do którego jest podłączony.

" Przeinstaluj ASPI " - zainstalowałam.

I co teraz :(

Mag Magik
komentarz
komentarz

na początku przepraszam, nie zwróciłem uwagi że jesteś dziewczyną ;) Teraz do rzeczy.

Co do Daemona, żeby usunąć wirtualne napędy zrób tak:

uruchom program-> tak gdzie masz zegar powinna pojawić się ikonka Daemona (czerwono-srebrna) -> kilkasz na nią prawym przyciskiem myszy-> Przechodzisz na Virtual CD/DVD-ROM -> Set number of devices -> Disable

Co do 4: Możesz zrobić to dla wszystkich tam się znajdujących.

guniaxx
komentarz
komentarz

Powinnam chyba zmienić login bo męsko brzmi :)

Odinstalowałam Deamona . Usuwałam te kanały w kontrolerach IDE ale tylko dwa bo przy trzecim już musi się resetować ,nie chce dalej usówać .

A dysku jak nie ma tak nie ma :( O co tu chodzi ?

Pozdrawiam.

Mag Magik
komentarz
komentarz

Przydałoby się w tym momencie sprawdzić z tą taśmą i wtyczką zasilania, czy na pewno problem nie leży tutaj. Oraz wcześniej wspomnianą zworką. W Menadżerze Urządzeń kliknij 2-razy na Podstawowy i Pomocniczy kanał IDE i w zakładce Ustawienia Zaawansowane ustaw tak jak tutaj:

dmaey2.jpg

guniaxx
komentarz
komentarz

Miałam tak samo ustawione ,tylko w pomocniczym kanale jest napisane ;

Bieżący tryb transferu - nie dotyczy .

Uciekam już spać bo wstaje rano .Dziękuje za dotychczasową pomoc a może jeszcze coś wymyślisz? :)

Mag Magik
komentarz
komentarz

Spróbuj sprawdzić ten napędu przy innym komputerze, powiedz mi czy tacka na płyty się wysuwa, jest jakaś reakcja mo włożeniu płyty, słychać pracę napędu?

Sprawdź w BIOS'ie czy widnieje tam nazwa napędu.

Przydałoby się w tym momencie sprawdzić z tą taśmą i wtyczką zasilania, czy na pewno problem nie leży tutaj. Oraz wcześniej wspomnianą zworką.
FaSst3rR
komentarz
komentarz

Jeśli jest to nowy napęd, prawdopodobieństwem jest złe podłączenie. Podłączał Ci to ktoś sprawdzony? ;] możliwością jest też to, iż nie wszystkie nagrywarki/napędy współpracują z daną płytą, co jednak naprawdę rzadko się zdaża. Podaj jakieś parametry DVD ;] aha, to jest sam napęd czy nagrywarka? :)

Mag Magik
komentarz
komentarz
możliwością jest też to, iż nie wszystkie nagrywarki/napędy współpracują z daną płytą, co jednak naprawdę rzadko się zdaża.

jaką płytą??

guniaxx
komentarz
komentarz
Spróbuj sprawdzić ten napędu przy innym komputerze, powiedz mi czy tacka na płyty się wysuwa, jest jakaś reakcja mo włożeniu płyty, słychać pracę napędu?

Sprawdź w BIOS'ie czy widnieje tam nazwa napędu.

Narazie nie mam możliwości sprawdzic u kogoś bo nie mam na to czasu :(

Tacka wysuwa sie i zamyka z płytą ,ale jak się zamknie nie ma żadnej reakcji . napęd nie pracuje .

Na rachunku z komputera pisze ,Napęd DVD-ROM Lite-on SHW- 1635s .

Jeśli jest to nowy napęd, prawdopodobieństwem jest złe podłączenie. Podłączał Ci to ktoś sprawdzony? ;] możliwością jest też to, iż nie wszystkie nagrywarki/napędy współpracują z daną płytą, co jednak naprawdę rzadko się zdaża. Podaj jakieś parametry DVD ;] aha, to jest sam napęd czy nagrywarka? :)

Napęd nie jest nowy ma koło 2 lat ,był kupowany razem razem z komputerem i podłączony przez fachowca ,do tej pory nikt nic przy nim nie robił . Jeśli chodzi o płyty to wiem jakie obsługuje .Wkładam teraz różne i żądna się nie otwiera :(

Mag Magik
komentarz
komentarz

guniaxx

Czy napęd jest widoczny w Menedżerze urządzeń?

Aby to sprawdzić przejdź do Menedżerze urządzeń i 2-krotnie kliknij na Stacje dysków CD-ROM/DVD, tutaj powinna wyświetlić się nazwa twojego napędu.

guniaxx
komentarz
komentarz
guniaxx

Czy napęd jest widoczny w Menedżerze urządzeń?

Aby to sprawdzić przejdź do Menedżerze urządzeń i 2-krotnie kliknij na Stacje dysków CD-ROM/DVD, tutaj powinna wyświetlić się nazwa twojego napędu.

Nazwa tego napędu :

WDC WD1200BB - OORDAO

Mag Magik
komentarz
komentarz

Daj screen'a z tego jeśli możesz.

guniaxx
komentarz
komentarz

Prosze bardzo. bez_tytuĹu__800_x_600_.jpg

post-2996-1229545871_thumb.jpg

Mag Magik
komentarz
komentarz

A weź tam: Widok->pokaż ukryte. I daj screen.

guniaxx
komentarz
komentarz

nowy__800_x_600_.jpg

Prosze bardzo :)

post-2996-1229547496_thumb.jpg

Mag Magik
komentarz
komentarz

Dobrze, ale powiedz, czy napęd widnieje w BIOS'ie? Bo jeśli nie, to wcale mnie nie dziwią mnie dotychczasowe niepowodzenia.

guniaxx
komentarz
komentarz
Dobrze, ale powiedz, czy napęd widnieje w BIOS'ie? Bo jeśli nie, to wcale mnie nie dziwią mnie dotychczasowe niepowodzenia.

Przepraszam ale jak to sprawdzić w BIOSie ? wczoraj byłam tam pierwszy raz . Jestem samoukiem ,dużo ucze sie dzięki wam tu na forum :)

Mag Magik
komentarz
komentarz

W AMIBIOS'ie pierwsza zakłądka MAIN->IDE Devices

tutaj masz takie opcje podłączenia:

-Primary IDE Master ---> tutaj powinien być widziany twój dysk

-Primary IDE Slave

-Secoundary IDE Master ---> tutaj powinien być widoczny twój napęd

-Secoundary IDE Slave

guniaxx
komentarz
komentarz
W AMIBIOS'ie pierwsza zakłądka MAIN->IDE Devices

tutaj masz takie opcje podłączenia:

-Primary IDE Master ---> tutaj powinien być widziany twój dysk

-Primary IDE Slave

-Secoundary IDE Master ---> tutaj powinien być widoczny twój napęd

-Secoundary IDE Slave

Nie moge znależć zakładki MAIN w biosie ,tam jest dużo innych ,szukałam też tych połączeń ale tez nie ma .Może szukam całkiem gdzie indziej ;/

Mag Magik
komentarz
komentarz

Przy włączaniu komputera, na starcie powinno być też napisane, czyli model dysku i napędu, zwróć na to uwagę. Jeżeli BIOS komputera nie rozpoznaje napędu CD-ROM może to świadczyć o jego uszkodzeniu, czy też poluzowaniu lub wypadnięciu taśmy sygnałowej IDE z napędu lub kontrolerów na płycie głównej.

W BIOS'ie powinien też widnieć pod Advanced CMOS features

guniaxx
komentarz
komentarz
Przy włączaniu komputera, na starcie powinno być też napisane, czyli model dysku i napędu, zwróć na to uwagę. Jeżeli BIOS komputera nie rozpoznaje napędu CD-ROM może to świadczyć o jego uszkodzeniu, czy też poluzowaniu lub wypadnięciu taśmy sygnałowej IDE z napędu lub kontrolerów na płycie głównej.

W BIOS'ie powinien też widnieć pod Advanced CMOS features

Wiesz co mój komp włącza się tak szzybko że nie jestem w stanie odczytać tego ;/

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.