x-kom hosting

Problem z dystkiem pod USB

vedon
utworzono
utworzono

Mam dysk WD5000AAKS, kupilem do niego obudowe żeby używać go jako dyst zewnętrzny. Na początku było wszystko OK ale potem zaczeły się problemy. Po podłączeniu dysku pod USB do mojego laptopa (Windows Vista 64-bit) wyskakuje mi komunikat:

Nie rozpoznano rządzenia USB]

Powiem tylko że myszki działają normalnie i ine urządzenia też. Ktoś wie jak to naprawic?

Mag Magik
komentarz
komentarz

Próbowałeś pod wszystkie porty USB? Teraz usuń wpis USB z menadżera urządzeń i pozwól systemowi na zainstalowanie ich na nowo przy kolejnym uruchomieniu. Na czas instalacji sterów odepnij wszystkie urządzenia od portów USB.

vedon
komentarz
komentarz
Próbowałeś pod wszystkie porty USB? Teraz usuń wpis USB z menadżera urządzeń i pozwól systemowi na zainstalowanie ich na nowo przy kolejnym uruchomieniu. Na czas instalacji sterów odepnij wszystkie urządzenia od portów USB.

Zrobilem to i nic nie daje. Wyświtla mi 6 portów USB (mam tylko 2) i dalej nieznane urządzenie. Na innym komputerze działa poprawnie.

Mag Magik
komentarz
komentarz

sprawdź czy widać dysk w zarządzaniu dyskami :) W Uruchom wpisz: diskmgmt.msc. Jeżeli widać - ale bez partycji to ew. próbuj odzyskać partycję TestDisk-iem. Może laptop podaje zbyt małe napięcie dla dysku, aby go udźwignąć. Sprawdź też to: http://vista.dobreprogramy.pl/index.php?dz=15&n=8744

Ewentualnie w menu start->uruchom->wpisz diskmgmt.msc

W zarządzaniu dyskami podziel go na partycje i sformatuj.

vedon
komentarz
komentarz

Zrobilem - nic nie daje.

Dysk ma własne zasilanie.

Moze to byc wina ze dysk był formatowany na XP?

Znalazlo dysk wykrylo. Ale teraz problem ze sterownikami :D Jak cos mymysle to napisze tutaj. A wy piszcie jakies propozycje jeszcze.

i znowu nie rozpoznaje jeszcze troche i dostane kurwicy....

E U R E K A !

Mam dla was rade:

Jak podłączacie dysk to najper wepnijcie go do portu USB a dopiero podłączcie zasilanie.

Pozdrawiam.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.