x-kom hosting

USB problem

szymon4k
utworzono
utworzono

Mam problem z USB. Konkretnie z komunikacją jest wszystko w porządku, tzn. drukarka czy aparat cyfrowy działają poprawnie. Właściwie wszystkie urządzenia które mają swoje zasilanie. Problem pojawia się gdy próbuję podłączyć pendrive czy naładować mp4. Jak wiadomo urządzenia te nie mają zasilania. Doszedłem do wniosku że coś musi być nie tak z zasilaniem, albo całkowity brak lub też za mała wartość napięcia na USB. Wiem, najlepiej gdybym sprawdził. Tak czy inaczej czy ktoś orientuję się w tej sprawie, czy to coś poważnego, może związanego z płytą główną, a może bardziej od strony systemu. Jak wiadomo USB to ważny port, powiem tylko że od tygodnia nie mogę używać ani sprawdzić nowo kupionego GPSA ani naładować mp4. Proszę o pomoc

Jorgus
komentarz
komentarz

Napisz Jaki Masz Zasilacz to nam Pomoże.

szymon4k
komentarz
komentarz

CODEGEN 350 W, Model 200X, jeśli to coś pomoże

nikt nie odpowiada, może ktoś coś wie na ten temat, bardzo by mi pomogło

Mag Magik
komentarz
komentarz

Sprawdź w Menedżerze urządzeń, czy główny koncentrator USB działa prawidłowo. Jeśli znajduje się przy nim wykrzyknik na żółtym tle, sprawdź w BIOS, czy koncentrator USB ma przydzielone przerwanie IRQ. Jest ono niezbędne do tego, żeby wczytać sterownik urządzenia. W BIOS ustawienia koncentratora USB znajdziesz pod nazwą USB Controller lub podobną. Co do niewystarczającego napięci, podłącz swoją MP4'ke pod USB przed włączeniem komputera, wtedy jest większa szansa, że zarezerwowana zostanie wystarczająca moc pod koncentrator USB przy starcie.

Swoją drogą masz dość marny ten zasilacz.

szymon4k
komentarz
komentarz

Dzięki za odpowiedź, sprawdziłem i w menedzerze urządzeń wszytko gra z koncentratorem USB, wydaje mi się że coś sie spaliło na płycie, jestem ciekaw czy będzie to wymagało wymiany płyty, czy może tylko paru np. kondensatorów

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.