x-kom hosting

Athlon 5000 i 5400.

p1ti
utworzono
utworzono

Czy między tymi dwoma procesorami jest duża różnica w wydajności? Bo nie wiem, czy dołożyć te 30 zł zeby mieć 2x2.8 czy zostawić ten 2x2.6. Co sądzicie?

kozman
komentarz
komentarz

Te 200mhz można sobie na luziku z 5000+ uzyskać, wiec wybór należy do Ciebie.

5000+ jest najbardziej opłacalny z Athlonów.

p1ti
komentarz
komentarz (edytowane)

Czyli z tego 5400 można też spokojnie wyciągnąć 2x3.0?

//2. Zabrania się zadawania pytań dotyczących możliwości podkręcenia danego urządzenia. Ma na to wpływ bardzo wiele czynników i jednoznaczna odpowiedź na takie pytania nie istnieje

filip955
komentarz
komentarz

Jeżeli 5400 to BE to bierz, a jak nie to najlepiej tego 5000

p1ti
komentarz
komentarz

Nie mam możliwośi wziaść BE, sa tylko 5400 lub 5000.

Duban
komentarz
komentarz

Bierz 5400 ;)

Masz tam 14x200MHz i dlatego jak masz Ramy 800MHz to będą tyle miały.

Ja w 5000 mam 13x200MHz i Ramy mi nie chodzą jako pełne 'osiemsetki' tylko ok. 750 czy mniej :/ Tak to jest z tymi mnożnikami w AMD, najlepsze parzyste ;)

p1ti
komentarz
komentarz

O jak już mi o tym powiedziałeś to o co chodzi z tymi przy ramie 800mhz i 600 ileśtam? Jak mam wybór to które mam wziąść?

Duban
komentarz
komentarz

800MHz są lepsze, szybsze niż 667MHz ;)

Więc najlepiej do nich 5400+

Duban
komentarz
komentarz

http://comprix-pclweb.systemb2b.com/pricel...px?PID=C4310235

najlepiej do tych dołożyć ;)

Te pierwsze to pomyłka :P Takich Ramów OEM się nie kupuje. Chyba że do biura...

W sklepie w którym ułożyli mi konfiguracje
Jaki dali Ci zasilacz ? Jaką kartę graficzną bierzesz ? Trzeba też na zasilacze uważać, bo potrafią dać podobne no-name i komp nie wiadomo kiedy padnie :)
p1ti
komentarz
komentarz

Zasilacz powiedział mi o jakimś chyba lepszym ale nie mają go narazie, kara gf 9800gt.

Najbardziej to by mi odpowiadał ten a-data co podałem..

W zestawieniu a-data co podałem i ten co Ty podałeś, który będzie wydajniejszy?

Już procek podniosłem troche, karta mi odpowiada, płyta też, męczy mnie tylko ten ram..

Najchętniej wziałbym 3gb ale odradzają mi mówiąc, ze nie ędzie wydajny jako dualchannel..

Duban
komentarz
komentarz
Już procek podniosłem troche, karta mi odpowiada, płyta też, męczy mnie tylko ten ram..

Najchętniej wziałbym 3gb ale odradzają mi mówiąc, ze nie ędzie wydajny jako dualchannel..

Z tymi 3GB to się zgodzę ;)

Wydajniejsze będą te moje gdyż są w Dual Channel. Mają radiatorki więc się mniej grzeją co równa się dłuższej żywotności.

Ja bym dołożył te 20zł ;)

Daj znać jaki to zasilacz, bo mówić to sobie mogą, a nie wiadomo co dadzą ;)

p1ti
komentarz
komentarz

A każdą kość 1gb ramu da sie wsadzić jako dual channel czy musi byc już tak kupione?

Najpierw mowa była o jakimś tracer, ale potem zmieniliśmy i stanelo na jakimś feel III-500W. Sam nie wiem co to ale mam nadzieje ze nic złego ;)

Kurcze zastanawiam sie nad tym... bo miałem przeznaczyć 1400zł a teraz tak: do pierwotnej obudowy dojdzie kasa bo był szjs.. chciałbym te 30zł więcej na tego 5400amd no i ten ram..

Najbardziej to by mnie rajcowało żeby było 2+1 i by wyszło z 95zł.. ale skoro ma być niewydajne..

A ta zywotnością to ja nie jestem takim wymagającym użytkownikiem;) za 2-3 lata komputer zostanie rodzicom a ja kupie laptopa.

Duban
komentarz
komentarz
feel III-500W
Stanowcze NIE!

Modecom Feel to czarna lista ;)

http://www.forumpc.pl/index.php?showtopic=15725

Zobacz tam i weź jakiś markowy.

Z tańszych to będzie Modecom MC-450W, Fortron 450W (mogą być nawet 400W), Chieftech 400W~450W.

Najlepiej to już będzie jak napiszesz całą konfigurację jaką złożyłeś, bo teraz to jest jakoś chaotycznie rozpisane ;)

Duban
komentarz
komentarz

Ten zestaw co Magik złożył jest zdecydowanie lepszy.

Zamiast HD4850 możesz wziąć HD4830 będzie taniej i nie wiem na ile jest wytrzymały ten zasilacz Antec.

p1ti
komentarz
komentarz

Nie chce intela i nie chce przez internet - odpada.

A powiedz mi jeszcze, czy ten ram co podałem w poprzednim poście jest ok?

Marki feel nie ma tam gdzie podałeś mi linka do niepolecanych zasilaczy..

Duban
komentarz
komentarz

Tak te RAMy mogą być. Obie nie były OEM czy No-Name ;)

Może Feela nie ma na tej liście co nie zmienia faktu, ze to niebezpieczne zasilacze. Lepiej chyba czuć się pewnie niż czekać na koniec kompa ?

Jeśli w Twoim sklepie Radeon HD4830 jest tańszy od tej 9800GT to go weź. Jaką płytę ostatecznie bierzesz?

p1ti
komentarz
komentarz

płytę biore ta z pierwszego postu pierwszego tematu. W zestawieniu 4830 z 9800GT oba po 512mb która lepsza?

Jest jeden czy dwa modele tańszych od tego 9800gt..

Teraz sprawdziłem zestaw magika-on wychodzi ponad 1590zł. za duzo

Duban
komentarz
komentarz

Te karty są porównywalne.

Ja bym chyba brał Radka jak jest tańszy.

olszak
komentarz
komentarz

radek 4830 po o/c jest wydajniejszy od 9800gt o około 12%

Duban
komentarz
komentarz

Tylko zwróć uwagę, że GFa tez można poddać OC ;)

olszak
komentarz
komentarz

weź pod uwage to że radek 4830 jest bez o/c szybszy o +/- 7% nie 9800gt...

Duban
komentarz
komentarz

Tego akurat nie wiedziałem ;)

Ale trafiłem, żeby brał tańszą ^^

szukałem na benchmark.pl w zestawieniu GPU ale nie ma HD4830 :/

olszak
komentarz
komentarz

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.