x-kom hosting

Problem z nagrywarką DVD

Lolesław
utworzono
utworzono

Witam. Mój problem polega na tym że nagrywarka DVD nie chce się otworzyc za pierwszym razem dopiero po kilkunastu kilkudziesięciu naciśnięciach się otwiera ;/

opcja prawy przycisk myszy -----> wysuń nic nie daje bo to samo jest ;/ prosze o pomoc dzięki

kajzer
komentarz
komentarz

napisz coś więcej, jaka nagrywarka, jak długo ją masz itd.

jeżeli to LiteOn, ze starszych serii zwłaszcza, to się nie dziwię, bo bardzo często tak się z nimi działo (mnie z trzema różnymi egzemplarzami). jedyne rozwiązanie to gwarancja.

Lolesław
komentarz
komentarz

jest to Lite-On LH-18A1H (jeśli to nie numer seri czy czegoś tam to nie wiem xD)

mam ją od 1 roku i 11 miesięcy

falcon1984
komentarz
komentarz

Oddaj na gwarancję szybko bo pewnie ma okres 2 lat gwary...

kajzer
komentarz
komentarz

tak myślałem. szkoda, że już po gwarancji... obawiam się, że w tej sytuacji niewiele można zrobić, ale może ktoś ma inne zdanie.

edit: moim zdaniem Lite-On dawał rok na te starsze modele, ale dla pewności sprawdź to.

Lolesław
komentarz
komentarz

no niestety the end z gwarancją.

a jakbym ją odłączył przeczyścił trochę to i owo dałoby coś?:?

kajzer
komentarz
komentarz

w sumie już niczym nie ryzykujesz, więc możesz spróbować zajrzeć w bebechy i pokombinować. z tym, że ja uważam, że gdyby to była drobna usterka, to LiteOn by ją naprawiał, a nie wręczał od kopa nową nagrywarkę.

Lolesław
komentarz
komentarz

ok zobaczymy co da się zrobic. dzięki :)

Mag Magik
komentarz
komentarz

Lolesław Na początku spróbuj podłączyć napęd pod inną wtyczkę zasilania, jeśli nic się nie zmieni wysuń raz do końca tackę za pomocą druciku (wkładasz go w niewielki otwór na przednim panelu napędu i dopychasz do końca) następnie pociągasz tackę do siebie ile można (nie za mocno) zamykasz napęd i teraz próbujesz otworzyć napęd przyciskiem (może coś się odblokuje?). Poruszaj też tym napędem i zobacz czy w środku nic nie lata. Jeśli to nic nie da i nie masz gwarancji to możesz go rozkręcić i popatrzeć, może coś się rzuci w oczy. Możliwe też że taka gumka na silniczku jest już leciwa..

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.