x-kom hosting

problem z CD/DVD - widzi,ale nie działa INNY STEROWNIK

woyniak
utworzono
utworzono

Uzywam platformy WBI -COMPAL. Wiem, że na początku sterownik do napędu nazywal się OPTIARC coś tam coś tam...Miałem 2 nośniki w lapie. 1 witrualny z deamona i 2 ten prawdziwy. Wczoraj zwróciłem uwagę, że mam tylko 1 z nich. Ten wirtualny, wymontowałem obraz włozylem płytke i nic. Nic nie mogę otworzyć, nic nie nagram. Nero widzi nośnik jako IMAGE RECORDEC i nic tym nie wykonam. Zauważyłem inny sterownik przypisany pod Rom - DJ3503C BND 179E SCSI CDROM DEVICE. Napewno nie jest to właściwy driver, ale sam nie wiem jak to mogło się podmienić. Załączyłem zdjęcie napędu który posiadam. Wydaje mi się, że jest to model BC 5500a. Raczej tak, ale sterownik z tej stronki http://www.x-drivers.com/catalog/bios_firm...5500a/8065.html 1.8mb nie działa. W ogóle sam nie wiem jak się za to zabrać, bo też czytałem, że muszę czyścić rejestr....

Help needed!

HPIM5397.JPG

post-30826-1229251791_thumb.jpg

Mag Magik
komentarz
komentarz

1) Jeśli masz to usuń wszystkie wirtualne napędy.

2) Mój komputer->prawo klik->właściwości->sprzęt->menadżer urządzeń

rozwijasz kontrolery IDE/ATA/ATAPI i wszystko co pojawi się w rozwiniętej liście klikasz prawo klik odinstaluj wszystko po kolej potem restart i poczekaj aż komp zainstaluje sterowniki sam od nowa

3) W Menu start->Uruchom, wpisz regedit:

Znajdź klucz

HKLM\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Class\{4D36E965-E325-11CE-BFC1-08002BE10318}

Klucz {4D36E965-E325-11CE-BFC1-08002BE10318} nie rozwijaj tylko zaznacz .Po prawej stronie

będą wpisy, w których zlokalizuj klucze UpperFilters oraz LowerFilters i je usuń. Przed usunięciem, sprawdź, czy jesteś w dobrym miejscu. Włącz komputer na nowo

4) Możesz jeszcze w Menadżerze Urządzeń w kontrolerach IDE odinstalować kanał, do którego podłączony jest napęd. Resetujesz kompa i czekasz, aż Windows zainstaluje je na nowo.

5) Przeinstaluj ASPI: http://www.instalki.pl/programy/download/s...ASPI_Driver.php

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.