x-kom hosting

Zmiana zestawu = zasilacz nie daje rady?

krzysiek72
utworzono
utworzono

Witam!

Niedawno zmieniłem pewne części z zestawu:

AMD 64 3200+ AM2

GF 7300GT

1GB RAM

Płyta DFI Infinity Ultra II AM2

Na:

AMD 64 6000+ AM2 dwurdzeniowy

GF 9600GT Palit 512MB

2GB RAM

Płyta ta sama

Do tego zasilacz w obu zestawach ten sam: ModeCom 400W.

Komputer miał być do gier (szczególnie pod GTA IV) więc zacząłem testowanie. GTA IV wiadomo, że są problemy na każdej konfiguracji, ale u mnie grafa jest OK. Tylko często po 10, 20 minutach, godzinie maksymalnie zaczyna łapać zacinki i pomaga tylko twardy reset. Nie da się grać normalnie. W Brothers in Arms HH raz grałem 7 godzin pod rząd a raz po 20 minutach to samo. W Call of Duty WaW po 5, 10, pół godz. max. ten sam problem. Nigdy nie wiem kiedy komputer przestanie odpowiadać. Ekran się zatrzymuje, dźwięk leci dalej, czasem też staje. Po 20 sekundach czasem jest ruch na ekranie ale 2 sek. odpowiedzi i znowu brak odpowiedzi. Żadnych "bluescreen-ów", temperatura i hałas w normie. Poczytałem inne tematy i wysnułem wniosek, że karta tej klasy plus procesor dwurdzeniowy musi mieć zasilacz około 500 W. Czy wymiana pomoże? Proszę o pomoc, bo nie mogę pracować normalnie na tym sprzęcie.

rafalluz
komentarz
komentarz

Piszesz, że temperatury w normie. Sprawdzałeś i grafę, i procka pod tym kątem?

Modecom FEEL czy MC?

Jak FEEL, to sprawdź na innym zasilaczu (Chieftec GPS, Modecom MC, Amacrox Warrior itp). Najlepiej pożycz przed zakupem.

Dobre 400W (np podane marki) pociągnie ten zestaw z zapasem nawet.

krzysiek72
komentarz
komentarz

Posprawdzałem dokładnie temperatury w EVEREST. Oto wyniki:

ZARAZ PO STARCIE KOMPA

Temperatury:

Płyta główna 54 °C (129 °F)

Procesor 31 °C (88 °F)

Aux 33 °C (91 °F)

Procesor graficzny 36 °C (97 °F)

WDC WD800JB-00JJC0 40 °C (104 °F)

Seagate ST3160811AS 36 °C (97 °F)

Wentylatory:

Obudowa 4754 RPM

Wartości napięć:

Napięcie rdzenia procesora 1.41 V

+2.5 V 1.20 V

+3.3 V 3.25 V

+5 V 4.95 V

+12 V 11.90 V

+5 V podczas wstrzymania pracy 4.97 V

VBAT baterii CMOS 3.07 V

CALL OF DUTY WORLD AT WAR podczas gry, detale średnie, 1024x768

Temperatury:

Płyta główna 55 °C (131 °F)

Procesor 31 °C (88 °F)

Aux 41 °C (106 °F)

Procesor graficzny 38 °C (100 °F)

WDC WD800JB-00JJC0 40 °C (104 °F)

Seagate ST3160811AS 35 °C (95 °F)

Wentylatory:

Procesor 3293 RPM

Obudowa 4754 RPM

Wartości napięć:

Napięcie rdzenia procesora 1.41 V

+2.5 V 1.20 V

+3.3 V 3.25 V

+5 V 4.95 V

+12 V 11.90 V

+5 V podczas wstrzymania pracy 4.97 V

VBAT baterii CMOS 3.07 V

ZASILACZ MODECOM 400ATX 2.0 PFC 400W dane z etykiety na zasilaczu.

BlackRaven
komentarz
komentarz

Sterowniki przeinstalowałeś po zmianie karty? Sprawdź jeszcze raz te temperatury, bo z tego co podałeś masz identyczne w idle i stresie co jest niemożliwe. Ściągnij sobie orthosa i zobacz jaką temperaturę będziesz miał po godzinie jego działania (jeśli nie wywali błędu wcześniej ;) ). Raczej nie jest to wina zasilacza.

krzysiek72
komentarz
komentarz

Sterowniki były przeinstalowane. Po godzinie pracy orthosa brak zmian co do tego co podałem wcześniej. Zero błędów. I pograć też już można coś około godziny albo i dłużej przy dużym obciążeniu. Nie mam zielonego pojęcia co się dzieje. Jeżeli nie zasilacz to straciłem jedyny trop.

dgolf
komentarz
komentarz

Dałeś odpowiednią ilość pasty na procesor? Mnie się widzi, że jednak któryś podzespół się przegrzewa. Odkryj obudowę i testuj, nawet możesz jakiś domowy wentylator skierować na płytę główną. I testuj dalej. Jeszcze w BIOSie sprawdź taktowanie pamięci i czasy.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.