x-kom hosting

Karta Graficzna

koniczek3
utworzono
utworzono

Witam! Mam taki o to problem. Chcialem przeinstalowac sterowniki i dograc nowe do karty graficznej. Odinstalowalem stare zainstalowalem nowe i cos mi nie dziala. Mogl by mi ktos podeslac link do jakis dobrych sterownikow, i krotko wyjasnij co mam teraz zrobic. Bo w sumie nie wiem juz teraz co i jak i co i jak mam na kompie. Z gory dzieki. Karta graficzna to ATI Radeon Xpress 1150. Prosze o jak najszybsza odpowiedz.

Mag Magik
komentarz
komentarz

Czy to jest notebook?

koniczek3
komentarz
komentarz

tak jest

A i jeszcze skoro odpisujesz to look. O karte juz nie musisz sie martwic cos tam zrobilem na nowo

Gram sobie w Fife i nagle mi przycina. Jaka by nie byla to gra to i tak przycina, po jakims czasie ,i po jakims czasie znowu normalnie chodzi. Pisze wtedy ze procesor w 100% zurzyty. Tzn ze procek slaby zeby pociagnac gre? dodam ze gry nie sa nowe a i tak zamuli. Czy to ze mam tylko 1gb RAM ma duzy wplyw ? Moze poradzic cos...

ciaciama
komentarz
komentarz

Pod jakim systemem działa laptop? Jeżeli to Vista to 1GB RAMu do gry może okazać się za mało.

Swoją drogą w tym >>rankingu<< Twoja karta jest daleko ;)

Mag Magik
komentarz
komentarz

Odnośnie karty graficznej, zainstaluj najnowsze biblioteki DirectX 9.0c

A jeśli o 100% obciążenia procesora, jaki proces obciąża system sprawdziłeś? Menadżer zadań windows->zakładka procesy. Przeskanuj komputer jakimś antywirusem (darmowy -> Avira) daj też logi z HijackThis w odpowiednim dziale na forum.

koniczek3
komentarz
komentarz

Laptop dziala pod Windows XP. W laptopie sa mniejsze RAMy niz w zwyklym komputerze? chodzi mi juz o wymiary plytki.

Najwiecej zawsze zrzera gra, ewentualnie przegldarka.

Czy dodatkowe RAMy odciazyly by procka?

Mag Magik
komentarz
komentarz

Zwiększenie pamięci operacyjnej może przynieść wymierne korzyści. Usprawni to pracę w wielu aplikacjach działających jednocześnie. Zwiększy także płynność przełączania się pomiędzy programami oraz dużymi dokumentami, dotyczy to także gier. Zwiększanie pamięci RAM jest tak naprawdę zadaniem bardzo prostym i niewymagającym dużej wiedzy. Wystarczy upewnić się, z jakiego typu pamięci może korzystać dany model, dokupić odpowiedni moduł i umieścić go we właściwym złączu. Możesz sprawdzić w specyfikacji swojego laptopa ile posiada złącz na pamięci RAM, oraz ile jest już zapełnionych przez obecne pamięci, sprawdź też jakiego typu pamięci możesz dokupić by były obsługiwane. Może jeszcze przed ewentualnym zakupem wykonaj optymalizację systemu, na necie jest sporo instrukcji jak to zrobić, przykładowo:

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?f=7&t=76580

http://www.searchengines.pl/index.php?show...amp;#entry54469

Przede wszystkim zwróć uwagę na to jakie programy uruchamiają się razem z systemem->te z autostartu. Po wykonaniu optymalizacji i odchudzania systemu myślę, że odczujesz trochę wyższą wydajność.

Co do pytania: Ramy od komputera nie pasują do laptopa ;)

Wrzuć logi z HijackThis do działu Bezpieczeństwo (*ściągnij i uruchom program-> opcja Do a system scan and save logfile -> w tym momencie program wygeneruje potrzebny log, który należy w całości podać na forum).

koniczek3
komentarz
komentarz

Dzieki bardzo :) A powiedz mi jak jest lepiej dla lapka. 2 x 1gb czy 1 x 2gb. Jak sprawdzic ktore RAMy beda dobre dla lapka ?

Postaram sie zrobic ta optymalizacje krok po kroku i zobaczymy co z tego bedzie

Mag Magik
komentarz
komentarz

Takie podstawowe rzeczy jak ramy powinieneś mieć w dokumentacji. Ewentualnie za pomocą programu CPU-Z, możesz sprawdzić liczbę slotów, oraz typ pamięci jakie posiadasz.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.