x-kom hosting

Mało pamięci na dysku

stifler
utworzono
utworzono

na partycji która ma 8giga mam zainstalowanego Windowsa i kilka podstawowych programów. Po dodaniu wszystkiego co jest zapisane na tym dysku wychodzi jakieś 3.40giga a jednak cały czas wyskakuje mi ten głupi dymek że za mało miejsca na dysku i jak sprawdzam ile jest wolnego to okazuje sie ze wolnego mam tylko 60mega.

nitro07
komentarz
komentarz

jaki masz Windows i podaj parametry komputera

Gość
komentarz
komentarz

Masz internet? To wyczyść katalog: C:\Documents and Settings\nazwa usera\Ustawienia lokalne\Temp\ i

C:\Documents and Settings\nazwa usera\Ustawienia lokalne\Temporary Internet Files\Content.IE5\

Najlepiej programem total commander przy ustawieniach aby pokazywał pliki i katalogi ukryte.

stifler
komentarz
komentarz
jaki masz Windows i podaj parametry komputera

Windows XP Pro SP2

procesor: Duron 1,3

płyta: ECS K7S5A

grafa: GF FX 5200

dysk: 40giga i z tego 2 partycje 8 i 32

Masz internet? To wyczyść katalog: C:\Documents and Settings\nazwa usera\Ustawienia lokalne\Temp\

ten katalog systematycznie opróżniam

Mag Magik
komentarz
komentarz

przejdź na partycję o której mowa, zaznacz wszystko (wcześniej włącz opcję pokaż ukryte foldery) ->właściwości i sprawdź ile masz rzeczywiście zajętego miejsca. I teraz jeśli chcesz mieć trochę więcej miejsca na dysku możesz wyłączyć opcję przywracania systemu: Mój Komputer->właściwości->Przywracanie systemu->Ustawienia do tego zyskasz kolejną przestrzeń wyłączając hibernację: Panel Sterowania->Opcje zasilania->zakładka Hibernacja-> odhacz zaznaczone. Poza tym samego dymka możesz pozbyć się na dwa sposoby, pierwszy polega na zmniejszeniu poziomu ostrzeżeń, co bliżej opisane jest tutaj: zmiana progu ostrzeżeń. Drugi sposób to kompletne wyłączenie dymka ostrzegawczego, co zrobisz tak:

1) Robisz na wszelki wypadek kopię rejestru.

2) Następnie w edytorze rejestru rozwijamy kolejno: HKEY_CURRENT_USER/Software/Microsoft/Windows/CurrentVersion/Policies teraz klikamy na "Explorer". W prawym oknie odnajdujemy ciąg "NoLowDiskSpaceChecks" (jeśli go nie ma to musimy go stworzyć, aby to zrobić z menu EDYCJA wybieramy NOWY a następnie pozycję WARTOŚĆ DWORD i wpisujemy nazwę "NoLowDiskSpaceChecks" zatwierdzamy klawiszem Enter) klikamy dwukrotnie lewym przyciskiem myszy i w oknie które nam się pojawi, w pole "dane wartości" wpisujemy 1(jeden). Klikamy OK. Teraz pozostaje zamknąć edytor rejestru i restart.

Możesz dodatkowo przeczyścić obszar dysku programem CCleaner

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.