x-kom hosting

25 FPS?!

Superyaa
utworzono
utworzono

Witam, niestety jak się dowiedziałem od kolegi, że 25 FPS w GTA 4 na high nie jest normą na HD 4850, to postanowiłem problem rozwiązać...

otóż posiadam tą kartę http://www.gigabyte.pl/images/products/vga...5mc-1gh_big.jpg

i mam zainstalowane najnowsze sterowniki... ciekawostką jest, że na medium też mam tyle samo FPS! Dostałem także kilka porad dot. zasilania, ale zasilanie na końcu karty (6 PIN) jest podpięte. Proszę o pomoc, bo ta karta bądź co bądź 300 zł nie kosztowała...

Buster
komentarz
komentarz

Bo tak ponoć jest: GTA IV tragicznie zoptymalizowane, podobno Rockstar ma na to wypuścić jakiś patch

Superyaa
komentarz
komentarz

ale na początku startu gta 4 Windows Live wołał o aktualizacje i się zaktualizował. To nie był ten patch? ^^

falcon1984
komentarz
komentarz

Tak, to był ten patch :)

Superyaa
komentarz
komentarz

no właśnie... najnowsze sterowniki i patch i 25 FPS...

falcon1984
komentarz
komentarz

W jakiej rozdziałce grasz ?

Jaki system ?

olszak
komentarz
komentarz

poczytaj sobie inne tematy, jest masę tematów w których jest napisane o problemach z wydajnością...

ta gra ma taki urok i nie zmienisz tego

Superyaa
komentarz
komentarz

No cóż... jak się okazało miałem sterowniki sprzed 5 dni więc super stare... xD właśnie je ściągam, ale co do rozdziałki, to gram na 1440x900.

falcon1984
komentarz
komentarz

To jest za duża rozdziałka do GTA IV. Proponuje max do 1280x1024 dawać + powyłączać wszystko co się da przed odpalaniem gry + najnowsze stery

Buster
komentarz
komentarz

A jeszcze jaki masz procesor, i ram?

Superyaa
komentarz
komentarz

no już bez jaj, żeby przy 1440x900 było za dużo... co to za ch... karta?!

PS. 4 GB ram, win xp wykrywa 3 gb xD

procek athlon 64 x2 6000+ 3,11 GHz

falcon1984
komentarz
komentarz

To nie wina karty tylko wina gry źle zoptymalizowanej

Na GeForcie podobnej klasy gra podobnie się zachowuje. Podziękuj Rockstarowi za wspaniałego porta z konsol :angry: <_< :unsure:

Gość
komentarz
komentarz

tak wszyscy maja, przesada...no niestety R* sie nie postaral...ogolnie same problemy z ta gra od samego poczatku, nawet z odpaleniem przez tego SuckRom'a i Microshit'a

Superyaa
komentarz
komentarz

ech... Zmiana na 1280x800 dodała łaskawie 1 FPS extra :/

katastrofa. Mój kolega na GTX 280 ma 55 FPS... na high oczywiście...

falcon1984
komentarz
komentarz

Taa, chyba jak jedzie po plaży lub lotnisku

Na mieście nei ma szans tyle mieć ...

Gość
komentarz
komentarz

to i tak malo, ale plynnie gra chodzi

GTX 280 jest o wiele silniejszy od HD4850 i poza tym jest to karta nVidia'i co daje jej przewage

vaxtor
komentarz
komentarz

Twoja karta graficzna jest w wersji silient sprawdz czy się nie grzeje polecam zamontować na niej cichy wentylator 120mm

Superyaa
komentarz
komentarz

znaczy chłodzenie pasywne? ;)

spokojnie - z boku obudowy jest 25 CM wentylator, który zajmuje się chipsetem i właśnie tą kartą.

P.S. producent przewidział to na obudowę bez takiego wiatraka? xD

Wieszak
komentarz
komentarz
Witam, niestety jak się dowiedziałem od kolegi, że 25 FPS w GTA 4 na high nie jest normą na HD 4850, to postanowiłem problem rozwiązać...

otóż posiadam tą kartę http://www.gigabyte.pl/images/products/vga...5mc-1gh_big.jpg

i mam zainstalowane najnowsze sterowniki... ciekawostką jest, że na medium też mam tyle samo FPS! Dostałem także kilka porad dot. zasilania, ale zasilanie na końcu karty (6 PIN) jest podpięte. Proszę o pomoc, bo ta karta bądź co bądź 300 zł nie kosztowała...

Mam tą samą kartę, ale ze znacznie lepszym chłodzeniem (zalman) i minimalnie lepszą konfigurację kompa, ale podobną (pod intela).

Powiem Ci szczerze, ze jakbym mial 25 fpsow to bym skakal z radosci, bo na viscie na najnowszych sterach pokazalo mi 18, a maxymalnie 20-21 udalo mi sie osiagnac =/

Ta gra to porazka, czekalem na nia 1,5 roku, a tu jak juz laskawie wyszal to na dobrym sprzecie nie idzie w nia pograc... trzeba uzbierac do nowego kompa pod 4870x2 bo niedlugo to saper bedzie wymagac 4 rdzeni, 8 gb ramu i mocnej grafy...

Krecenie 4850 na 700-750 i 1020-1050 wyciskalo z niej siódme poty, ale nadal byl koszmar. poustawialem wszystko w Catalyst na performance, suwaki all maksymalnie w lewo i nadal kicha... Porazka -.-

Superyaa
komentarz
komentarz

jak gra jest tak zjechana, to nawet GTX 280 nie da radochy xD

zabielak
komentarz
komentarz

troche moze wydac ci sie to smieszne ,ale u mnie jak gram w gry bez internetu to mam o 50 fps wiecej lol , dodam tylko ze mam palaczenie bezprzewodowe, sprobuj wylaczyc neta, zrestartowac kompa i o ile sie da to wlacz gta IV bez neta :) napisz czy pomoglo :D

Superyaa
komentarz
komentarz

Bez neta nie mogę się zalogować to Win Live!

falcon1984
komentarz
komentarz

GTA IV nie działa bez neta :unsure:

Tomiak
komentarz
komentarz

ale 280, a 4850 to duża różnica

ja mam 4870 i mam jakieś 30-35 FPS na 1280x1024 jedno medium drugie hight

OT :P

ostatnie nowości zaczynają mnie juz denerwować NFS U robi co chce, GTA źle zoptymalizowane :/ ludzie oduczyli sie pisać gier czy jak?

EDIT:

1.sory nie widziałem 2 strony :maska:

2. działa bez neta tylko trzeba zrobić konto offline

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.