x-kom hosting

Jaka karta graficzna ?

fazuchi
utworzono
utworzono

Jaką proponujecie karte, nie gram już w gry czasami Hard Truck nie potrzebuje więc jakiejś mega grafy chcialbym tylko żeby była solidna i nie było z nią problemow jak z moim Radeonem 9550 ! Bo przy graniu w gre, ba żeby tylko, po zainstalowaniu service packa 2 , przy wlaczeniu winampa nawet gasnie monitor a komputer pracuje, czytalem ze sa z ta karta takie problemy, wiec szukam cos odpowiedniego za nie dużą cene, oczywiscie nie za 20 zł.... ale coś rozsądnego i solidnego ...

jarek1994-1994
komentarz
komentarz

Podaj konfiguracje sprzętu.

fazuchi
komentarz
komentarz

Amd Athlon 1,21 GHz

512 MB RAM

Zasilacz Feel 230V 300W ale będzie niedługo 550W Seasonic lub 550 Fortron

Płyta główna MSI KT6V

coś pominąłem ?

FrogsterPL
komentarz
komentarz
Zasilacz Feel 230V 300W ale będzie niedługo 550W Seasonic lub 550 Fortron

Po co Ci taki mocny do takiego kompa? Chyba, że chcesz ten zasilacz potem do całkiem nowego kompa włożyć, ale nie sądzę. Do tego wystarczy 350W ModeCom MC-350 (nie Feel!!) lub Chieftec GPS-350EB-101A.

fazuchi
komentarz
komentarz

Wiesz już ja w desperacji bo kupiłem zasilacz tracera 350 W i tez nie radzi sobie wole kupic coś kozackiego już, pozatym robie studio w domu... chyba sie przyda mocny zasilaacz tak mi sie wydaje, ale np 550 fortrona kosztuje 100 zł Chieftec GPS-350EB-101A ok 130. a Seasonic 550W mam nadzieje ze wylicytuje za 150 zł nie uzywany ale nie nowy... Nowy kosztuje ok 450 zł, a masz jakieś zastrzeżenia co do tych firm ? I jaką karte graficzną proponujesz skoro już w temacie tym jesteśmy ?

jarek1994-1994
komentarz
komentarz

Zasilacze dobre tylko nie wiem nadal po co ci aż tak mocne. Dobra, a karta to może radek 9800PRO http://www.allegro.pl/item502524900_okazja...28_gwar_3m.html - 55zł.

No i przydałoby się albo podkręcić procka albo wymienić na jakiś inny np. AMD SEMPRON 2500+ http://www.allegro.pl/item495259596_amd_se...dpmw_od_ss.html - 59zł.

A i jeszcze jedno będziesz grał w starsze gry czy nowsze (oczywiście jak na sprzęt)?

fazuchi
komentarz
komentarz

Coś uprzedzony jestem do Radeonów... moge sie mylic ale moze dlatego że sam posiadam i jestem bardzo niezadowolony z tego modelu co mam.... a z wymianą procka wstrzymam się do czasu poświątecznego... :)

Lipton
komentarz
komentarz

Nie bierz tego 9800XL jest to karta Mediona, pochodzi Ci 3 miesiące, a potem zdechnie.

FrogsterPL
komentarz
komentarz
ale np 550 fortrona kosztuje 100 zł

Nówka?! To nie może być oryginalny Fortron... 350W do tego kompa spokojnie starczy. Czasem zdarza się, że za mocny zasilacz powoduje problemy, więc nie ma co przesadzać w drugą stronę. Najważniejsze, żeby był markowy :)

A karta - hm, dość ciężka sprawa z tym procesorem. Nic znacznie lepszego się tu nie wsadzi... Można by włożyć Radeona 9500 lub, maksimum, 9500 Pro moim zdaniem.

fazuchi
komentarz
komentarz

Radeona 9550 wlasnie mam :/ i niewiem czy czytałeś mój problem mianowicie przy grach mi gasnie monitor ( przechodzi w stan "spoczynku" ) przy czym komputer pracuje, ale zaawiesza się również, powiedzmy głos znika ale lampka power się pali.... Ale nie byłby to wielki problem gdyby nie to że gdy zainstaluje głupiego sservice packa 2 i wlacze nawet winampa czy opere to mi tak się robi... a niezbędny mi jest conajmniej service pack do tworzenia muzyki na tych programach co posiadam, a tak do rzeczy, to wlasnie niewiem czy to przyczyna zasilacza czy karty, czytalem że te karty maja wlasnie taki problem :/:/:/ Wogóle spotkalem sie z roznymi opiniami, jedni twierdzą że zasilacz, inni że karta, słyszałem również o kościach pamięci :/ Poradzisz coś okiem specjalisty ;)? Bo tak jak mowie Radeona 9550 już mam

FrogsterPL
komentarz
komentarz
Radeona 9550 wlasnie mam

9500 to nie to samo co 9550. Jest starszy, ale szybszy. 9500 to "odchudzony" 9700 (który z kolei jest poprzednikiem 9800).

Niestety nie mam teraz za bardzo czasu żeby nad tym problemem pomyśleć, bo muszę spadać... Ale może ktoś inny coś wymyśli :) Pzdr

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.