x-kom hosting

dysk twardy na płycie głównej

badDog
utworzono
utworzono

Tak mnie natchnęło na przemyślenia, informatykiem, elektrykiem, technikiem nie jestem, ale zastanawia mnie dlaczego nie ma dysków twardych połączonych z płytą główną. W końcu robią dyski SDD, które są płytkami, to dlaczego by nie połączyć w jedną całość, nie jak ram, jedna wielka płyta główna-hdd:)? wydaje mi się, że szybciej taki komp by chodził. pozdrawiam

antos
komentarz
komentarz

Nie koniecznie było by szybciej, ponieważ ten dysk i tak by się musiał za pomocą jakiejś tam szyny łączyć, a nie wydaje mi się, żeby była ona szybsza od obecnego standardu SATA 2.

Dyski SSD są może i szybsze, ale za to nie oferują takich pojemności jak standardowe dyski HDD i są drogie dość (około 1 K zł za 120 GB)

No i trzecia rzecz to to, że obecnie do płyty głównej można podłączyć dysk o dowolnej pojemności, a jak z czasem stanie się to niewystarczające dla naszych potrzeb to możemy dokupić drugi dysk, alb o wymienić obecny, co jest bardzo wygodne i daje nam nieograniczone możliwości rozbudowy. Bo jeżeli miałbym płacić 2 K zł za płytę z zintegrowanym dyskiem SSD o pojemności 200 GB i jeszcze żeby nie mógł tego rozbudować to ja dziękuje.

Pozdrawiam i zachęcam do dalszych przemyśleń

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.