x-kom hosting

Co sie dzieje z parametrami procesora?

Kobra78
utworzono
utworzono

Posiadam procesor C2D 7300 2.66 Ghz

płyta Gigabyte GA-EP35-DS3L,

Ram OCZ Platinum rew.2 800 2 giga w dualu

Typ BIOS-u według Everesta to Award Modular BIOS v6,00PG nie wiem czy są potrzebne jeszcze jakieś dane??

Mój problem polega na tym że menager urządzeń pokazauje wszystko ładnie czyli 2,66 Ghz na procesorze, natomiast w BIOS-ie jest 2 Ghz i ustawione na auto 266X7,5. Według mojego rozumowania procesor powinien zostać wykryty automatycznie na swoich optymalnych parametrach, chyba że się mylę??

czy zmiana tych wartości to będzie podkręcanie procka??

A jeśli trzeba zmienić to która wartość??? ( 266 czy 7,5)??????

Mam nadzieję że ktoś mi pomoże.

Mag Magik
komentarz
komentarz

Obniżenie mnożnika jest częścią systemu EIST, która to funkcja zmniejsza taktowanie i napięcie na procesorze w celu większej oszczędności energii w chwilach kiedy system nie jest obciążony. Żeby wyłączyć tą funkcję musisz wejść do BIOS'u, tak znaleźć opcję "CPU EIST Function" (albo coś podobnego, jak C1E) przełączasz na Disabled (czyli wyłączony). Po wyłączeniu procesor będzie taktowany zegarem 266x10= 2,66 GHz

Kobra78
komentarz
komentarz
Obniżenie mnożnika jest częścią systemu EIST, która to funkcja zmniejsza taktowanie i napięcie na procesorze w celu większej oszczędności energii w chwilach kiedy system nie jest obciążony. Żeby wyłączyć tą funkcję musisz wejść do BIOS'u, tak znaleźć opcję "CPU EIST Function" (albo coś podobnego, jak C1E) przełączasz na Disabled (czyli wyłączony). Po wyłączeniu procesor będzie taktowany zegarem 266x10= 2,66 GHz

W BIOS-ie znalazłem tylko coś takiego" CPU Enhanced Halt (C1E) " i jest to ustawione Disabled czyli musi to być w innych parametrach.

Tylko nie mam pojęcia w jakich.

Mag Magik
komentarz
komentarz

Poszukaj opcji Enhanced Intel Speedstep i ją także wyłącz.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.