x-kom hosting

temp na grafice 65 C :(( komp sie resetuje POMOCY !

mazur191
utworzono
utworzono

siema mam karte graficzną RadeonX1950 pro (512mb GDDR3,fabrycznie podkręcany) 256bit, i mam znią problem,a mianowicie jak włanczam obojetnie jaką gre to po 5 minutach komputer mi sie resetuje i temperatura karty graficznej to 65 stopni, przy 70c to automatycznie komputer sie resetuje, Co mam z ty robic ??

jak usunoc te fabryczne podkrecanie ??

jak zamontowac lepsze chłodzenie ??

zasilacz mam take me 400w

czekam na odpowiedz

BlackRaven
komentarz
komentarz

Temperatury jak na grafikę w normie, przyczyną restartów może być kiepski zasilacz. Najlepiej pożycz od kogoś markowy zasilacz i sprawdź czy problem dalej będzie występował.

mazur191
komentarz
komentarz

65-70 STOPni to twoim zdaniem norma ??

POMOCY !!

Gość
komentarz
komentarz

65 stopni to nie jest przyczyna resetowania sie komputera (norma) ;)

Ten zasilacz to bomba (i przez to resetuje ci komputer) :D

Jeżeli jest fabrycznie podkręcona to nic nie zmienisz :P

Lipton
komentarz
komentarz

To, na pewno problem z zasilaczem. 65-70C dla karty to norma.

mazur191
komentarz
komentarz

kurcze musze miec 100% pewnosc ze to przez zasilacz mi sie komp resetuje

1. Jaka moze byc maksmalna temp. grafiki zeby chodziła płynnie ??

2. jaki zasilacz mi proponujecie kupic ??

moj komp:

Pentium 4 3ghz x2 (dwur rdzeniowy)

1,5gb Ram 512 x 3 !!

dysk 80gb

karte graficzną RadeonX1950 pro (512mb GDDR3,fabrycznie podkręcany) 256bit

czekam na odpowiedz

POMOCY

gostek
komentarz
komentarz
Pentium 4 3ghz x2 (dwur rdzeniowy)

2rdzenie po 3,0ghz ma e8400...

1. Jaka moze byc maksmalna temp. grafiki zeby chodziła płynnie ??

do artefaktow, ale ogolnie zaleznie od modelu 90-120 to max...

mazur191
komentarz
komentarz

jaki zasilacz mi polecacie do 80zł ?? i czy te problem jest spowodowany napewno zasilaczem >>??

FrogsterPL
komentarz
komentarz
2rdzenie po 3,0ghz ma e8400...

Jest też coś takiego jak Pentium D. Aczkolwiek fakt, że Pentium 4 to nie Pentium D.

matik, możesz pożyczyć jakiś markowy i porządny zasilacz (np. marki Chieftec), podłączyć go i sprawdzić, czy problem nadal występuje.

BlackRaven
komentarz
komentarz

Karty graficzne w przeciwieństwie do procesorów wytrzymują znacznie większe temperatury, bezpieczna temperatura w stresie to 85-90st. Wiele kart ma ustawiony próg temperatury na powyżej 100 st. (mój pasywny Gigabyte 7600GS miał próg 120 st., osiągał w stresie 90 st. C i działał normalnie). Zrób tak jak napisał TosterPL, jeśli pomoże, zmień zasilacz.

mazur191
komentarz
komentarz

jak sprawdzic jaki ma ustaloy próg temperatury moja karta graficzna ??

mode com MC 2.0 350w starczy na ten komputer ?

Gość
komentarz
komentarz

Nie ma tego ustalonego, każda karta (jak i procesor) wytrzyma inne temperatury. Wg. mnie dopóki karta nie osiąga 100*C w stresie nie ma się czym martwić. Uszkodziłem już parę kart ale żadna nie padła z przegrzania.

tak, choć poszukał bym Fortrona z serii GLC - to praktycznie to samo co ModeCom tylko lekko mocniejsze i z wyższą sprawnością.

mazur191
komentarz
komentarz

wczoraj wieczorem rozkręciłem kompa i wyczysciłem karte graf,pamiec ,płyte głowną itp z kurzu i ustawiłem wszstkie wiatraki w komputer na 100% i komp przestał sie resetowac :)))))

Przetestowałem go 3dmarkiem06 miałem 4034 pkt :D:D to dobrze?

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.