x-kom hosting

jaki procesor wybrac

martucha
utworzono
utworzono

siema:)kupuję kompa i muszę sie migiem zdecydować, bo inaczej kasa przepadnie, a zupełnie sie na tym nie znam i dlatego proszę was o pomoc:)

jestem studentką, nie gram w gry, zastosowania kompa standard-net, muzyka, filmy. no i autocad...

pewnie będę używac tego kompa do oporu, wiec to taki zakup "na dłużej". no a nie znam sie na kompach zupełnie, więc nie będę nic dopieszczać;D

operuję kwotą ok. 4000 na wszystko (czyli komp, monitor, drukarka i te dodatki) co daje na same flaki tego kompa jakieś 2500

no i co myślicie?lepszy 2 czy 4 rdzeniowy?no i wtedy jaki konkretnie?:)

filip955
komentarz
komentarz

2rdzeniowy lepszy, e5200 bierz.

SkaterEskimosKubajj
komentarz
komentarz

Jak masz 4 tys to biez INTEL CORE 2 DUO E8400 zeby karty nie spowalnial.Bo cchyba nie masz zamiaru podkręcać??

SeBo232
komentarz
komentarz
Jak masz 4 tys to biez INTEL CORE 2 DUO E8400 zeby karty nie spowalnial.Bo cchyba nie masz zamiaru podkręcać??

Przecież pani napisała, że się na tym nie zna :). Co do pracy z Internetem itp. Warto by było zastanowić się nad 4 Jajkami :).

andrzejmleczko
komentarz
komentarz

Heh a co miałby spowalniać? Grafike? Przecież napisała że grać nie będzie! Do neta, autocad itp to proponuje quada np Q9450 lub Q9550, dobry i wydajny do zwyczajnej pracy i będzie na dłużej :bigsmile:

SkaterEskimosKubajj
komentarz
komentarz (edytowane)
Heh a co miałby spowalniać? Grafike? Przecież napisała że grać nie będzie! Do neta, autocad itp to proponuje quada np Q9450 lub Q9550, dobry i wydajny do zwyczajnej pracy i będzie na dłużej :bigsmile:

A niby jaką karte dzwiękowa xD??

//a co ma piernik do wiatraka?

//+10% w nagrode za post nic nie wnoszacy do tematu

//swirek

swirek
komentarz
komentarz
operuję kwotą ok. 4000 na wszystko (czyli komp, monitor, drukarka i te dodatki) co daje na same flaki tego kompa jakieś 2500

no i co myślicie?lepszy 2 czy 4 rdzeniowy?no i wtedy jaki konkretnie?smile.gif

Moim zdaniem najlepiej zrobic tak:

Proponuje przepatrzec temat Polecane Zestawy Komputerowe znajdz zestaw za ok 2000.

Do tego monitor w temacie Polecane monitory LCD 19", 22" i 24"

Obudowe mozna wybrac w temacie Polecane obudowy i zasilacze.

Co do drukarki itp Przykładowe urządzenia wielofunkcyjne.

Jakies naglosnienie ;)Polecane zestawy głośników 2.0, 2.1 i 5.1

Bo z wyborem samego procka to nie tedy droga :)

P.S. no i jeszcze jakas konkretna mycha z podkladka do tego Autocada ;) temacik: Polecane myszy komputerowe

martucha
komentarz
komentarz

ok:)wielkie dzięki:)

no to wtedy wybrałabym np zestaw

Procesor Intel Core 2 Duo E8400 3GHz BOX 580 zł

Płyta DFI LanParty DK P35-T2RS 389 zł

OCZ 2GB DDR2 800MHz Platinum rev. 2 CL4 130 zł

Gainward Radeon HD4870 512MB DDR5 256bit 761 zł

Seagate Barracuda 500GB 32MB 198 zł

Nagrywarka DVDR LG GH-22NS30 SATA 78 zł

Zasilacz Corsair CMPSU-450VXEU 450W 238 zł

ale czy wtedy ta karta graficzna nie będzie jakś za bardzo wypasiona jak na moje potrzeby?

Mag Magik
komentarz
komentarz

Patrząc na to, że najwydajniejszą aplikacją jaka będzie działać na twoim komputerze jest autocad. Z tego co mi wiadomo AutoCAD 2k7 i 2k8 podczas modelowania 2d/3d korzysta z jednego rdzenia nie wiem jak nowsze wersje.. zamiast zastanawiać się nad liczbą rdzeniami proponuję dołożyć do 4GB RAM'u w tej chwili to i tak wydatek blisko 170-180zł w przypadku A-Daty, czy Patriot'ów, a mogą się przydać. Sam program jest tak rozbudowany, że dla jednych wystarczy przeciętny sprzęt za 1000zł dla innych to już może być większy wydatek. Co do tego co złożyłaś wyżej, procesor myślę, że spokojnie wystarczy, może za mocy, nie wiem co robicie w autocad'zie..więcej rdzeni raczej bym sobie odpuścił skoro kiedyś AC był tylko 1 procesem nie wiem jak w najnowszych wersjach programu. Generalnie proponowałbym pozostać przy szybkim 2 rdzieniowcu. HD4870 w mojej opinii jest za mocny (czyt. szkoda kasy), ale jak kto woli. Dysk potrzebny raczej z tych szybszych tutaj możesz wziąć SAMSUNG'a 640GB HD642JJ 7200 SATA2 16MB, ewentualnie wersję HD322HJ (320GB) x2 łącząc w macierz RAID.

mkl
komentarz
komentarz
Seagate Barracuda 500GB 32MB 198 zł

odradzam, głośny i mało wydajny model.

Polecam WD 640GB AAKS

Dysk bardzo szybki, czołówka jeśli chodzi o dyski 3,5 calowe.

na dodatek bardzo cichy. Z powyższym zestawem będzie niesłyszalny ;)

swirek
komentarz
komentarz
Seagate Barracuda 500GB 32MB 198 zł

odradzam, głośny i mało wydajny model.

Czy mozesz poprzec to jakimis danymi?
mkl
komentarz
komentarz

1. komentarze na komputronik.pl

2. Wykres HD Tune: klik

3. Kolejny wykres: klik

swirek
komentarz
komentarz
1. komentarze na komputronik.pl
No coz komentarze sa malo pozytywne, niektore...
2. Wykres HD Tune: klik

3. Kolejny wykres: klik

Nie dzialaja linki.
mkl
komentarz
komentarz
No coz komentarze sa malo pozytywne, niektore...Nie dzialaja linki.

Wykresy z tematu poniżej:

http://forum.pclab.pl/t429124.html

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.