x-kom hosting

Nowa płyta główna . Restart kompa... Co jest?

gruby1e1993
utworzono
utworzono

Witam!

Mam mały problem z komputerem... Kupiłem kilka dni temu płytę główną Epox 8RDA3l i zamontowałem Athlona 2800+ .Po pierwsze Wcześniej na starej płycie procesor miał odblokowany mnożnik (16.0x, FSB 133) i pracował na 2133Mhz z temperaturą około 50*C . Tą starą płytą był jakiś ASRock (z AGP X4 :-))... Na tej płycie mnożnik jest maksymalnie 8,5x no i taktowanie max 214... :-( Procesor ma około 48*C w wysokim stresie.... Chciałbym wykrzesać z niego przynajmniej 2000Mhz . Po drugie: Komputer nawet przy taktowaniu 1,34Ghz na mnożniku 8,5 restartuje się z byle jakiego powodu... np. jest poprostu włączony i nic się na nim nie robi.... RESTART ... Gram w C.S . RESTART ! Zaczyna mnie to już martwić i denerwować ... Bardzo proszę o pomoc :-( CZy to ja robię coś źle?? Może to wina zasilacza.... Już poprostu niewiem

Tutaj dokładne dane komputera :

Płyta gł : Epox 8RDA3l

Procek : Athlon BARTON 2800+

Grafika : Radek 9550 128Mb

Zasiłka : jakiś no name 300W . (Ale napięcia i tak w miarę stabilne)

Pamięć : Elixir 512Mb 400Mhz i niewiem co 256Mb 333Mhz

Dysk : Samsung 250GB

Jeszcze raz bardzo proszę o pomoc!

serwer
komentarz
komentarz

Pożycz od kolegi zasilacz jakiś lepszy, sprawdź jeśli nie będzie resetów to wina zasilacza. A jeśli będą to musisz szukać przyczyny w Windowsie ;)

swirek
komentarz
komentarz

Czy po zmianie plyty głownej zainstalowales system od nowa? Jest to konieczne jesli nie zmienilales tylko egzemplarza plyty, a wymieniles na calkiem inna.

gruby1e1993
komentarz
komentarz

Mi się wydaje że to może być od zasilacza ponieważ robiłem formata i jest to samo :-( Teraz procek pracuje na napięciu 1,425V, Mnożniku 8,5 ... Jest wykręcony na 1,34 Ghz i rzadziej się restartuje... Ale dziwi mnie też, że nie mogę ustawić mnożnika 16.0x bo max jest 8,5x Czy powodem restartów może być to że jak zmieniłem kartę graficzną na Radeon'a 9550 i poprostu pobiera więcej prądu...?

swirek
komentarz
komentarz

Zasilacz moze byc powodem restartow. Moze plyta gdzies zwiera do obudowy... Wyjmij wszystko z obudowy, porozkladaj na biurku, podlacz "na pajaka" i uruchom.

gruby1e1993
komentarz
komentarz

a jak bym wykleił cały tył odudowy jakąś taśmą izolacyjną? Hmm ... mam już wypatrzony w miarę tani zasilacz...

http://www.allegro.pl/item501296337_zasila...ywany_350w.html

co powiecie na taki?? za chwilkę spróbuję z tym podlączeniem na nowo płyty

Ooo... już chyba wiem o oc chodzi.. Czy jest możliwe że może się restartować z powodu straszliwie gorącego chipsetu?? bo właśnie jak tylko założyłem wiatrak na radiatorek od płyty to ani razu się nie zrestartował ... nawet przy testach kompa tzn. obciążyłem go everest'em system stability test, włączyłem cs , włączyłem nfs carbon'a i jeszcze defragmentacje... po jakis 15 minitach wyłączyłem bo nic się nidziało bo w sumie przez załączeniem wiatraczka już by się dawno wyłączył.. No i jeszcze teraz chodzi na 1,6Ghz....

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.