x-kom hosting

PROCESOR AMD Athlon 64 x2 6400+ 2MB 2x3,2GHz BOX vs CORE 2 DUO E7200 2x2.53 Ghz 3MB BOX

frugooo
utworzono
utworzono

Witam

jaki procesor wybrać pod kartę GF 9800 GT

CORE 2 DUO E7200 2x2.53 Ghz 3MB BOX - kosztuje ok 415zł

Athlon 64 x2 6400+ 2MB 2x3,2GHz - kosztuje ok 335zł

sprzęt, który składam ma

służyć do gier ( nie interesują mnie 3 i 4 rdzeniowe procesory )

proszę o konkretne odpowiedzi

dzięki

Gość
komentarz
komentarz

Na Twoim Miejscu Wziął Bym Intela :) Mało , że są wydajniejsze to i jeszcze maja więcej pamięci Cache a do tego Intela wystarczy najprostsze nieco lepsze chłodziwo np Karakorum i Procek powinien bez oporu śmigać na 3,5 GHz [ oczywiście zależy na jaką sztukę trafisz ] ale 3,2 to z Palcem w Nosie:)

frugooo
komentarz
komentarz

czy dla gier różnica między 2MB i 3MB jest znacząca ?

Gość
komentarz
komentarz

:bigsmile:

Różnica nie jest gigantyczna ale wystarczy poszukać benchmarków przykładowo

C2D e8400 uzyskuje lepsze wyniki / więcej fps po mimo tego , że jest taktowany z rdzeniem 3,0 GHz x2 a AMD 3,2 GHz

Wracając do e7200 zauważ , że 6400 x2 .. można by powiedzieć , że to mały piecyk:P w porównaniu do e7200

amd jest produkowany w technologi 90 nm a e7200 45 nm

im mniejszy proces technologiczny = tym procesor , mnie się grzeje , lepiej się podkręca , no i mnie zżera prądu :) więc wszystko jest , za aby brać INTELA

MordiPL
komentarz
komentarz
im mniejszy proces technologiczny = tym procesor , mnie się grzeje , lepiej się podkręca , no i mnie zżera prądu smile.gif więc wszystko jest , za aby brać INTELA

co do kręcenia nie masz racji, ja mojego E2160 podkręciłem do 3.2GHz a teraz tego co mam z ledwością do 3.3Ghz :/

oczywiście bardziej opłaca się brać intela - lepiej się kręcą, mniej grzeją, lepsze do gier :)

frugooo
komentarz
komentarz (edytowane)

jestem raczej przekonany do E7200, jednak grzebiąc na testach

znalazłem motyw porównania E7200 bez o/c z E5200 bez o/c

tu podaje link: http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/W...trona/2228.html

tutaj foto:

różnica w cenie między nimi jest spora,

przy okazji pytanie o możliwości O/C obu w/w procesorów

//przy okazji nastepnym razem dostaniesz warna za lamanie regulaminu.

//2. Zabrania się zadawania pytań dotyczących możliwości podkręcenia danego urządzenia. Ma na to wpływ bardzo wiele czynników i jednoznaczna odpowiedź na takie pytania nie istnieje

//3. Zakaz zadawania pytań związanych z OC, których miejscem właściwym jest dział "Chłodzenie, modding, OC".

//swirek

crysis_avg_fps.png

post-30537-1229038168_thumb.png

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.