x-kom hosting

Problem z HD4850 Gygabite

Wieszak
utworzono
utworzono

Witam,

posiadam kartę HD 4850 512mb od Gygabite z chłodzeniem Zalmana,

no i mam problem....

Gdy gram w bardzo wymagające gry (mam na myśli GTA IV), to zaczynają pojawiać się problemy.

Komputer zaraz po włączeniu śmiga OK, gra chodzi płynnie.

Gdy na pececie np. oglądałem film i nagle włącza grę, lub gram już powyżej 1 godziny, drastycznie zaczyna spadać mi liczba FPSów, tzn. gra przestaje chodzić płynnie.

Posiadam najnowsze sterowniki do karty. mój procesor E4300 podkręcony został do 3,00Ghz bez zmiany napięc przy mnożniku x8 (na x9 z mniejszym FSB pojawiały się problemy).

Płyta to DFI Lanparty DK P35 T2RS, zasilacz 500W OCZ StealthXStram, pamięci 2x2GB Corsair Dominator 1066 @ 900 mhz (po OC CPU).

Gdy wyłączam grę i patrzę na temperaturę GPU, to na ogół wynosi ona 41 stopni.

Podwyższyłem po przez Catalyst pracę coolera GPU do 80, a następnie 95%.

Niestety nie dało to oczekiwanych rezultatów.

Co może być nie tak?

Macie jakieś pomysły?

P.S.

Dodam jeszcze, że mam w GTA ~ 35 fpsów przy rozdziałce 1680x1050 (na mniejszych mój monitor nie chodzi najlepiej), texturach na medium i detalach na high. Widok i cieniowanie ograniczyłem praktycznie do minimum w celu zaoszczędzenia trochę miejsca na karcie, które i tak wykorzystywane jest przez dość dużą rozdzielczość.

Gość
komentarz
komentarz

przeinstaluj system, moze byc juz troche zarzygany wszystkim

ja czesto pod XP mialem takie problemy

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.