x-kom hosting

Nagły Reset

sztandi7
utworzono
utworzono

Gdy uzytkuję komputer, juz 3 raz od dwóch dni komputer jakby się zresetował ale:

1. Słychac takie charakterystyczne "pyknięcie' oznaczające reset komputera (znacie ten dźwięk)

2. Komputerb zaczyna znowu pracoiwać, jednak monitor jest w stanie czuwania; brak na nim obrazu

3. Przycisk reset raz reaguje a raz nie, trzeba wylaczac z listwy

Intel core 2 duo E2180 2 x2,0 GHz delikatnie do 2x2,15GHz

2 GB RAM DDR2 800MHz

Płyta Gigabyte

Radeon 9500GT od GALAXY 512 DDR3

Zasilacz 450W (firmę podam jak będę zdejmował obudowę, bodajże jutro)

Od razu moge stwierdzic, iz będziecie pisali posty typu: zasilacz do wymiany- zawsze tak pisze większość z Was. Jednak wydaje mi się, że problem może być troszke bardziej skomplikowany aniżeli zasilacz, może płyta główna. Wszystkie podzespoły mają ok. 4 miesięcy.

OFF TOP: ostatnio pojawia się problem z debugowaniem. Wyskakuje dziwny komunikat, aby debugować + coś ze słowami "pamięć" i "written"- może skojarzycie, bo to sie podobniez często zdarza. Jak wyskoczy ponownie, napisze dokładnie jakiej tresci...

EDIT

Przed sekundą dowiedziałem się, iż w domu u mnie wysadza bezpieczniki od reklamy i wyłącza się także np. telewizor w innym pokoju oraz jest delikatne przygaszenie światła... w takim razie mam chyba odpowiedź: Wina sieci a nie komputera

Jednak może rozpatrzmy tez sytuację, gdy z siecią w domu jest ok i jest to wina komputera

djmakus
komentarz
komentarz

trzeba wszystko sprawdzić :P

pamięci - memtest

dysk - hd tune

procek - orthos

temperatury: gpu-z / everest

BlackRaven
komentarz
komentarz

Przed sekundą dowiedziałem się, iż w domu u mnie wysadza bezpieczniki od reklamy i wyłącza się także np. telewizor w innym pokoju oraz jest delikatne przygaszenie światła... w takim razie mam chyba odpowiedź: Wina sieci a nie komputera
Najprawdopodobniej.
Jednak może rozpatrzmy tez sytuację, gdy z siecią w domu jest ok i jest to wina komputera
Może być to ewentualnie wina wadliwej listwy, bądź zasilacza. Jeśli byłaby to wina pamięci czy procka, wywalałoby BSODy raczej.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.