x-kom hosting

EVGA x260 problem

puk2k
utworzono
utworzono

Mam dziwny problem, chodzi o to , ze 'przycinaja' mi sie gry. niby nic nadzwyczajnego ale chodzi o kilka tytulow tj. far cry2 assasin creed . czy nfs undercover

Jesli chodzi o far cry 2 . gra wyciaga mi max 30 fps na kazdej rozdzelczonsci . doslownie nie ma roznicy miedzy 800x600 low , a 1280x1024 ultra AAx8 caly czas 30 fps.

Assasin podobnie . jelsi chodzi o nfs nie ma tej plynnosci , byc moze to wina gry, nie wiem.Dziwne jest to , ze crysis chodzi bardzo dobrze 1280x1024 detale entuzjastaAAx8-gra chodzi plynnie .

sterwoniki najnowsze , dostepne na stronie nvidia. Prosze was o pomoc!!

moj sprzet:

EVGA x260

core 2 duo 2.4 e6600-kolega powiedzal mi ,iz moze to byc przez procesor ktory poporstu sobie nie radzi.

4 Gb ram'u

OCZ 600W

p5n-e-sli

qwertyzax
komentarz
komentarz
core 2 duo 2.4 e6600-kolega powiedzal mi ,iz moze to byc przez procesor ktory poporstu sobie nie radzi.

Moze byc jego wina. Troche malo jak na ta karte, dobrze by bylo go wykrecic chociaz do tych 3Ghz.

Tak wogole napiecie i timingi pamieci w biosie ustawiles?

Gość
komentarz
komentarz

no procersor sobie nie radzi to napewno i mozliwe ze to przez niego, bo 2,4ghz do GTX260 bardzo slaby!! OC do 3,2ghz musisz zrobic co najmniej i wtedy zobaczyc czy beda takie problemy hmmm to nawet pasuje bo Warhead sobie dzieli brawurowo 2 rdzenie prawie(robi wielka roznice) jak w jeden...obowiazkowe OC proca, i moze przeinstaluj system

puk2k
komentarz
komentarz
no procersor sobie nie radzi to napewno i mozliwe ze to przez niego, bo 2,4ghz do GTX260 bardzo slaby!! OC do 3,2ghz musisz zrobic co najmniej i wtedy zobaczyc czy beda takie problemy hmmm to nawet pasuje bo Warhead sobie dzieli brawurowo 2 rdzenie prawie(robi wielka roznice) jak w jeden...obowiazkowe OC proca, i moze przeinstaluj system

Komputer dopiero co po formacie , wiec raczej to nie jego wina.

Jaki procesor propnujesz ?? budzet ~600zl

mistrz933
komentarz
komentarz

3,2Ghz to potrzeba na radka hd4850 ;). Na gtx260 minimum 3,6Ghz.

Procesor polecam C2D e8400/e8500 :).

Gość
komentarz
komentarz
3,2Ghz to potrzeba na radka hd4850 wink.gif. Na gtx260 minimum 3,6Ghz

nom tak by bylo najelpiej, ale 3,2ghz robi roznice niz 2,4ghz:)

Jaki procesor propnujesz ?? budzet ~600zl

moglbys jeszcze tego wykorzystac po przez OC i kupno chlodzenia, a jak kupic to zeby ta karta dzialala dobrze bez OC proca to E8600 ktory kosztuje ok. 1000zl, jak sie ma taka karte graficzna to OC proca jest obowiazkowe

puk2k
komentarz
komentarz
moglbys jeszcze tego wykorzystac po przez OC i kupno chlodzenia

Wole jednak kupic nowy , a ten co posiadam sprzedac.

Na gtx260 minimum 3,6Ghz.
3.6 dosyc sporo :)

Na oku mam tego http://allegro.pl/item501237053_intel_core...m_promocja.html

Wydaje mi sie ok.

PS. wnioskuje z tego ze moj problem powinien sie rozwiazac po kupnie nowego procka??

Gość
komentarz
komentarz
PS. wnioskuje z tego ze moj problem powinien sie rozwiazac po kupnie nowego procka??

mniej wiecej, ale przydalo by sie OC zrobic i tak i tak

bierz Core 2 Duo E7400 + Pentagram Karakorum

puk2k
komentarz
komentarz
mniej wiecej, ale przydalo by sie OC zrobic i tak i tak

bierz Core 2 Duo E7400 + Pentagram Karakorum

Nie lepiej ten http://allegro.pl/item501237053_intel_core...m_promocja.html

a za pieniadze uzyskane ze sprzedarzy starego procka kupic dobre chlodzenie . dopiero wtedy OC?

Gość
komentarz
komentarz

tak jesli chcesz? nie ma przeciwskazan ale warto tyle wydawac (150zl wiecej) za 360mhz? (i 3mb cache :P)? E7400 http://allegro.pl/item499655166_e7400_core...ox.html#gallery

jesli chcesz tyle wydac to bedzie bardzo dobry wybor, troche drogi no ale jesli chcesz

Ogolnie najlepsze by bylo OC twojego proca a nie kupywanie nowego. Bo spokojnie bys ponad 3ghz uzyskal na tym E6600

puk2k
komentarz
komentarz

Porcek podkrecony do 3.16 niestety , probalem nadal jest :/

qwertyzax
komentarz
komentarz

Ustawiles napiecie i opoznienia pamieci?

Gość
komentarz
komentarz

przetestuj tego GF u kogos wtedy sie dowiesz czy to karta, i ja tak mysle ze jest uszkodzona...

puk2k
komentarz
komentarz

Powiedzmy ze karta jest uszkodzona. czy obejmie to gwarancja ? wkoncu karta dziala :/

Co napisac w uzasadnieniu na karcie gwarancyjnej?

Gość
komentarz
komentarz

ja mialem kiedys tak z 7300GT oddalem na gwarancje i powiedzialem ze wyskakuja artefakty, po tygodniu dostalem nowa karte 8600GT hmmm tu jest troche inny problem ale w serwisie moga wgrac nowy bios do karty przynajmiej (dodam ze co pozniej okazalo sie ze artefakty nie wyskakiwaly przez karte tylko monitor byl popsuty :lol: a karte dostalem lepsza i nowa haha)

Evga to dobry producent i chyba powinni zainteresowac sie niezadowolonym klientem ktory kupil ich karte za 1000zl

puk2k
komentarz
komentarz

Jednak wstrzymam sie z reklamowaniem karty. gwarancje mam do konca 2010 r. kupie porcesor, wtedy zobaczymy , wkoncu to tylko 1 gra (far cry 2).Byc moze to gra jest jakas felerna (dodana w gratisie do karty). postaram sie zalatwic inna wersje.

tak czy inaczej dzieki temu ze podkrecilem procesor teraz np sacred 2 na max detalach chodzi b. plynnie. wczesniej byly jakies dziwne ptrzycieca , teraz ustaly. wiec jednak cos z tym procesorem jest nie tak.

Ustawiles napiecie i opoznienia pamieci?

Niestety nie , potrafie jedynie podkrecac.. :)

PS korci ta reklamacja moze zamiast x260 przyslaiby x280 :blink:

olszak
komentarz
komentarz
przetestuj tego GF u kogos wtedy sie dowiesz czy to karta, i ja tak mysle ze jest uszkodzona...

i myślisz że powód "mam przycinki" uznają na gwarancje? jak tak no to się mylisz...

zacznijmy od tego czy podłączyłeś dodatkowe zasilanie do karty...

@up to jest nie możliwe, puki karta jest produkowana to nie dadzą Ci lepszej

puk2k
komentarz
komentarz
i myślisz że powód "mam przycinki" uznają na gwarancje? jak tak no to się mylisz...

zacznijmy od tego czy podłączyłeś dodatkowe zasilanie do karty...

@up to jest nie możliwe, puki karta jest produkowana to nie dadzą Ci lepszej

Kolego nigdzie nie napisalem ze bede reklamowal karte z powodu "przycinek".moje pytanie brzmialo => jelsi bede reklamowal to jaki podac powod reklamacji. co do zasilania podlaczone sa 2x 3pinowe wejscia. jest jeszcze jedno male 2 pinowe bylo ukrte pod gumowa oslonka . nic tam nie podlaczalem .

po 1 nie mam odpowiedniego kabla aby to podlaczyc

po 2 poprostu strach :)

Gość
komentarz
komentarz

heh w ogole gra dolaczona jakos "tester" ze tak powiem do karty rzyga :P patologia hehe

Niestety nie , potrafie jedynie podkrecac.. smile.gif

PS korci ta reklamacja moze zamiast x260 przyslaiby x280 blink.gif

raczej nie :P mi wymienili dlatego ze 7300GT nie mieli juz nawet na magazynach (ogolnie calej serii 7)

Kolego nigdzie nie napisalem ze bede reklamowal karte z powodu "przycinek".moje pytanie brzmialo => jelsi bede reklamowal to jaki podac powod reklamacji. co do zasilania podlaczone sa 2x 3pinowe wejscia. jest jeszcze jedno male 2 pinowe bylo ukrte pod gumowa oslonka . nic tam nie podlaczalem .

po 1 nie mam odpowiedniego kabla aby to podlaczyc

po 2 poprostu strach smile.gif

moze w zasilaczu kabel sie popalil :P ... heh

puk2k
komentarz
komentarz
moze w zasilaczu kabel sie popalil tongue.gif ... heh

Spokojnie zasilacz jest nowy :) kable rowniez :), kupiony specialnie do tej karty. niestety nei pomysalem o procku

Ps. moze moglby mi ktos powiedziec od czego jest ten malutki pin w karcie ?? znajduje sie on obok wejsc kabli od zaislania

Zdjęcie

olszak
komentarz
komentarz

sprawdź w instrukcji, ale dodatkowe zasilanie jest w tych 2x6 pin więc jeśli masz tam podłączone kable to wszystko powinno być ok

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.