x-kom hosting

Wybór Kary graficznej :) Propozycje mile widziane!

tomciobucio
utworzono
utworzono

Witam!

Mam Mały dylemat... Oto on...

Mam zamiar kupić dobra kartę graficzną, żeby poszły na niej wszystkie najnowsze gierki, ale uwaga! Głównie gta4 na wysokich wymaganiach... Nie wiem jaka karta była by tutaj najrozsądniejszym wyborem...

Chciałem się zaopatrzyć w coś z pod stajni Gainward-a:

1>GF 9800GTX+ 512mb ddr3/256bit ~670zł (allegro)

rdzeń 745mhz (nVidia GeForce G92b)/ pamięć 2200mhz

P.S.:128(zunifikowane)

V.S.:128(zunifikowane)

2>GF 9800GT Ultra 1024mb ddr3/256bit ~570zł (allegro)

rdzeń 690mhz/pamięć 1900mhz

taktowanie shader'ów 1500mhz

3>Ati HD4850 GS 512mb ddr3/256bit ~630zł (allegro)

rdzeń 700mhz (ATI Radeon RV770Pro)/pamięć 2200mhz

P.S.: 800(zunifikowane, SPU=160)

V.S.: 800(zunifikowane, SPU=160)

4>Ati HD4850 512mb ddr3/256bit ~600zł (allegro)

rdzeń 625mhz (ATI Radeon RV770Pro)/pamięć 1986mhz

P.S.: 800(zunifikowane, SPU=160)

V.S.: 800(zunifikowane, SPU=160)

Te modele mnie interesują, przyjmuję również wasze propozycje... Mogę wydać do 700zł MAX!

Aha i bym zapomniał... Aktualny sprzęt to:

Płyta gł. Asus M2N-Sli [AM2]

Procek: AMD Athlon x2 64 4000+ (będę wymieniał na wiosnę - może 6000+/6400+ bo większego nie potrzebuję puki co) + Pentagram freezone AlCu-120 Vertical

Pamięć: 2x 1024mb Geil 800mhz Cl4 (4-4-4-12)

Zasilacz: Chieftec 450W (dokładnie już nie pamiętam który to model)

Grafika: 2x Asus 7300GT Silent 256mb/128bit w Sli (więcej pisać nie trzeba ;/)

Dysk itd. to już mało ważne...

Z góry dzięki za pomoc! Pozdrawiam, Tomek! :):):)

Art09
komentarz
komentarz

Na tych kartach raczej GTA IV nie pójdzie na full, kup coś typu HD4870 1GB albo GTX260

tomciobucio
komentarz
komentarz
Na tych kartach raczej GTA IV nie pójdzie na full, kup coś typu HD4870 1GB albo GTX260

hmmm... no ok, pogodzę się z tą wiadomością... :(

Ale niestety nie stać mnie na nic droższego, lepszego :(

Co poradzicie mi z tego co wypisałem...? Na pewno będzie to lepsze niż te 2x7300gt silent od ASUS-a...

Chyba ze macie jakieś zastrzeżenia do tych kart, to mówcie, poradźcie coś lepszego za te pieniądze... :) dzięki i pozdrawiam! :]

falcon1984
komentarz
komentarz

Weź GF 9800GTX+ albo Radeon HD4850

Ale na nich max na medium pograsz w GTA IV

tomciobucio
komentarz
komentarz

w gf właśnie nie wiem co wybrać, czy wyższe taktowanie.... czy może więcej pamięci... :| ??

Lipton
komentarz
komentarz

Jaki masz monitor ?

Brałbym HD4850 od His-a. Dokładnie model Iceq Turbo.

tomciobucio
komentarz
komentarz

Boje sie radka troche bo bledy sterowniki itd... dlatego bardziej jestem za gf... chwilowo mam benq 17" ale bede musial niedlugo wymienic, bo raz juz mi padl, a teraz widze pixelek wypalony... ;/

Lipton
komentarz
komentarz

Nie przejmuj się tym jednym pixelkiem :P

Radeon jest ok, nie ma błędów sterowników, większość została poprawiona. Jeżeli nie będziesz miał monitora większego niż 19 cali to nie opłaca się brać karty 1gb.

tomciobucio
komentarz
komentarz

no to samo mi powiedzieli w sklepie... poczytalem wlasnie posty zwiazane z grfika w gta... niestety radeonki czesto maja problemy z texturami, wszystko zalezy od wersji sterownikow... nie mowmy ze gf-y nie maja, maja ale np.9600 o 9800gtx+ nie widzialem zadnej skargi... a glownie na tej gierce mi zalezy... patrze na propozycje kolegi, ten twintech ma caliem ciekawe chlodzenie. do oc bedzie dobre... lecz zainteresowal mnie jeszcze model 9800 od palit-a...

ps. monitorek miesiac temu wrocil z naprawy, bo matryca padla... juz jest u nie ponad 3 lata... wiec moze pasc znow ;/

Lipton
komentarz
komentarz

W sumie 9800GTX+ jest w tej samej cenie co HD4850 HIS Iceq Turbo, więc możesz spokojnie brać GF, który jest nawet nieco wydajniejszy.

tomciobucio
komentarz
komentarz

Znalazlem w jednym sklepie grafike GeForce 9800 GX2 Asus 1GB 2x DVI (PCI-E) za 640 zl - wyprzedaż... co myslicie o tej karcie, sklep pewny w 100%. smilies/smile.gif

info:

układ GeForce 9800GX2 (2xG92 450); rdzeń @ 600 MHz, pamięć 1 GB - 2x256bit @ 2000 MHz DDR3 , magistrala PCI-E x16, 2x DVI, Built for Vista, DX10, Shader Model 4.0, OpenGL2.0 , SLI technology support, chłodzenie aktywne, dodatkowo gra Company of Heroes-Opposing Fronts

Lipton
komentarz
komentarz

Nie brałbym tej grafy, częste spadki FPS, karta to złączone 8800GTS. Zresztą Twój Chief może okazać się za słaby.

tomciobucio
komentarz
komentarz

Sorka nie pomyslalem o zasilce...;/ nie dobra wybor raczej padl na 9800gtx+ i raczej nie zmienie juz zdania... ew. firma...

Lipton
komentarz
komentarz

TwinTech to dobra firma. Spokojnie możesz brać 9800GTX+ od tego dystrybutora.

Gość
komentarz
komentarz

ja bym bral tego GX2 bo jest wydajniejszy od GTX'a a poza tym zasilacz starczy bo ta karta ciagnie ok 200W w stresie i zostaje 250W na pozostale podzespoly

ja jestem za GX2, kumpel mial w SLI 8800GT pod No-Name 450W :P i dzialalo, ze wzgledow bezpiczenstwa wymienil na 600W

edit: w jakim sklepie ta wyprzedaz?? bo chyba w komputroniku, a tam zapasy wyczerpane, < jesli dobrze sie domyslilem to bierz GTX+ od TwinTech'a

tomciobucio
komentarz
komentarz

przed napisanie posyu byla 1 sztuka...;p po napisaniu juz jak oswiezylem to napis ze wyczerpane zapasy :( trafilo mi sie lefernie ;/

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.