x-kom hosting

Odzyskanie danych z dysku twardego - jak to zrobić?

adzinek
utworzono
utworzono

Witam!

Muszę z dysku twardego z niedziałającego komputera odzyskać zapisane dane (obrazy, muzyka, odkumenty) i nie wiem za bardzo jak się do tego zabrać.

Jest to dysk twardy ze złączem SATAII, naturalnie w pełni sprawny.

Mam mozliwość podłączenia go do innego komputera.

Na dysku jest system operacyjny Windows Vista x64 i ok. 30 GB danych, które muszę odzyskać.

Nigdy nie miałem styczności z takimi zabiegami i nie wiem specjalnie na czym to polega.

Sprawa jest pilna, a więc proszę Was, abyście mi w tym pomogli.

Jeżeli potrzebujecie wiedzieć coś więcej, pytajcie, napewno odpiszę.

Z góry dziękuję!

mefiasz
komentarz
komentarz

Jaki masz dysk w tym drugim (sprawnym) komputerze?

Czy zasilacz w sprawnym komputerze wyposażony jest we wtyczkę do dysków typu SATA?

adzinek
komentarz
komentarz

Tamten komputer spełnia pełne wszystkie warunki do podłączenia do niego dysku SATA. Mam w nim Samsunga SpinPoint'a na SATA II.

mefiasz
komentarz
komentarz

W takim razie nie widzę przeszkód żeby podłączyć dwa dyski na raz i skopiować dane z jednego na drugi.

adzinek
komentarz
komentarz

Czyli muszę się bawić w RAID. A jakbym zamienił dyski w działającym komputerze, to mógłbym normalnie odpalić komputer?

mefiasz
komentarz
komentarz
A jakbym zamienił dyski w działającym komputerze, to mógłbym normalnie odpalić komputer?

Szczerze mówiąc nie wiem co by się stało. Uruchomić by się uruchomił gorzej z załadowaniem windowsa. Problem polega na tym że na tym dysku jest zainstalowany system Vista ze sterownikami od innego komputera. A co gorsza jest to system 64-bitowy który potrzebuje procesora który obsługuje instrukcje 64-bitowe na przykład Core 2 Duo.

adzinek
komentarz
komentarz

Dysk z niedziałającego komputera wsadziłem do dobrego, i chyba dzięki Viście mi się udało, bo ona sama błyskawicznie znalazła sterowniki do wszystkiego i nie było problemu z konfiguracją, odrazu mogłem przystąpić do tradycyjnego zrzutu danych na płytki DVD :]

Dzięki za pomoc.

PS. Na tym kompie miałem również procka x64 (Athlon 4000+ :))

Gość
komentarz
komentarz

Nie polecam usług firmy ULTRAMEDIA z Chłodnej 15 (www.ultramedia.pl). Promocję firmy opieraja na ofercie bezpłatnej akspertyzy, po czym okazuje się, że jeżeli rezygnujesz z usług odzyskiwania danych to ekspertyza jest jednak płatna 183zł. W moim przypadku odmówiłam zapłaty powołując sie na wstępne ustalenia, a za to Ultramedia nie chce oddać mi dysku.. Generalnie żądają zapłaty 183zł za oddanie mojego dysku w takiej formie w jakiej go zaniosłam, czyli bez danych. OSZUSTWO!

IMG_7741.JPG

post-30549-1228902102_thumb.jpg

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.