x-kom hosting

Napięcia na procku

andrzejmleczko
utworzono
utworzono

Zainstalowałem sobie OCCT i zauważyłem że napięcie +12V zawsze jest od niego niższe. Jak ktoś się zna to niech się wypowie czy te napięcia są dobre lub czy mieszczą sie w marginesach bezpieczeństwa, zamieszcze screeny z krótkiego testu:

+3V

Volt3.png

+12V

Volt12.png

Sprzęt to: Q9300, HD4850, 4GB RAM, Macierz dyskowa 2x640GB a to wszystko jedzie na zasilce 400W i nie wiem czy jest firmy Wizard czy to obudowa jest wizard :P

Jeszcze do tego planuje wykręcić procka na 3.0 i chce żeby stabilnie pracował. Pewnie trzeba będzie zmienić zasilke ale puki co, czy te odczyty są dobre?

Kropacz
komentarz
komentarz

Wymien zasilacz bo szkoda sprzętu ;]

mefiasz
komentarz
komentarz

z tego co wiem to tolerancja dla napięć jest +/- 5% więc w zasadzie w normie, jednakże niebezpiecznie blisko dolnej granicy...

rafalluz
komentarz
komentarz

Tak, limity to 5% w obie strony, ale odczyty programowe mogą być przekłamane/zakłócone. Zmierz miernikiem dla pewności.

Taką masz budę?

http://www.allegro.pl/item496631489_obudow...a_ss_leder.html

To masz obudowę Fever Wizard z zasilaczem (jeśli to zasługuje na taką nazwę) z naklejką Fevera. Polecam wymienić tą puszkę dla spokoju, zwłaszcza biorąc pod uwagę zasilany sprzęt.

Akahan
komentarz
komentarz

Powiem tyle, wymień to g***o, to nawet zasilacz nie jest, bo to nie jest śmieszne spali Tobie kompa i będzie płacz ;)

swirek
komentarz
komentarz

A ja koledze andrzejmleczko polece lekture tego dzialu: http://www.forumpc.pl/index.php?showtopic=51648

Proponuje w tym temacie napisac post.

filip955
komentarz
komentarz (edytowane)

Tę obudowę wymień oraz firmowy zasilacz by się przydał.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.