x-kom hosting

Pora na niezintegrowaną karte ~200zł

4r73k
utworzono
utworzono

Cześć, pisalem wczesniej w dziale Polecane karty , ale nikt nie odpowiedzial.

Mam komputerek z intel pentium dual cpu e2140@1,6gh na pokladzie i 1GB ramu.

Do tej pory uzywalem zintegrowanej karty, ale chcialbym tez cos pograc.

Potrzbuje cos taniego, byle w miare wydajnego i cichego.

Mam do przeznaczenia ~ 200zl.

Ma to byc prezent na gwiazke, wiec chcialbym kupic karte nowa - w sklepie internetowym.

Prosze o porady , najlepiej z linkami bezposrednimi do dobrch sklepow.

Z gory dziekuje.

Pozdrawiam

FrogsterPL
komentarz
komentarz

Mam nadzieję, że wchodzą w grę sklepy internetowe z Allegro?

Tak w ogóle, czy mógłbyś proszę podać markę i model swojego zasilacza?

1) wyłączamy komputer, ODŁĄCZAMY GO OD PRĄDU (dla bezpieczeństwa)

2) odkręcamy lewą ściankę obudowy (patrząc od jej frontu) lub prawą (patrząc od tyłu)

3) zasilacz to to "pudełko" po lewej na górze. Spisujemy producenta, model i moc wyrażoną w W (nie V) lub robimy zdjęcie naklejki

4) zamykamy obudowę, przykręcamy

5) podłączamy kompa do prądu, uruchamiamy, wchodzimy na forum, zamieszczamy potrzebne dane w temacie :)

EDIT:

Najciekawsza karta, którą znalazłem, to ten Zotac GeForce 8600 GT GDDR3:

http://www.allegro.pl/item499054391_zotac_...0_1400_box.html

Niestety, jest nieco droższy (kosztuje 215 zł, z przesyłką 230 zł), ale w niższej cenie niestety nie ma nic fajnego. A dodam, że przejrzałem dostępne karty dość wnikliwie. Jest co prawda za 185 zł nawet szybsza karta (8600 GTS od Leadteka), ale ma tylko 30 dni gwarancji, mimo że podobno nowa... Lepiej nie ryzykować. Ten Zotac jest znacznie pewniejszy, sprzedawca (sklep) też raczej pewny - polecam przejrzeć komentarze.

Aha, i co do hałasu generowanego przez system chłodzenia karty graficznej - niestety nie mam pojęcia, jak to będzie na tym Zotacu, ale karty chłodzone pasywnie mają gorsze pamięci (i przez to są znacznie wolniejsze), a wersje pasywnie chłodzone z pamięciami GDDR3 są sporo droższe...

EDIT 2:

Podałem kartę na PCI-Express, ponieważ typ posiadanego przez Ciebie procesora wskazuje, że płyta główna posiada właśnie sloty PCI-E... Jeśli jednak należysz do nielicznej grupy osób z nowoczesnym prockiem Pentium DualCore oraz AGP 8X na płycie to daj znać, poszuka się wtedy czegoś innego.

4r73k
komentarz
komentarz

TosterPL mam mc-350 , z tego co lukalem w testach ta 8600 nie wypada najlepiej jesli chodzi o np. NFSa, jest cos alternatywnego?

Lipton
komentarz
komentarz

Alternatywa to troszkę wydajniejszy HD3650, z nieco droższych HD4650 i 8800GS, ta druga jest zdecydowanie wydajniejsza od 8600GT i HD3650, tyle, że cena 260 złotych mówi sama za siebie :)

FrogsterPL
komentarz
komentarz
HD3650

Oczywiście GDDR3, ta sama uwaga tyczy się HD4650 ;)

Gość
komentarz
komentarz

doloz i wez 8800GS albo jeszcze doloz i 9600GT bo 8600GT sie nie oplaca...

FrogsterPL
komentarz
komentarz
doloz i wez 8800GS albo jeszcze doloz i 9600GT bo 8600GT sie nie oplaca...

Za nic w świecie nie dostaniesz 8800 GS ani tym bardziej 9600 GT w cenie ~200 zł. Tym bardziej nowych. A ten Zotac 8600 GT kosztuje 215 zł, co jest dość dobrą ceną. Ba, znalazłem nawet egzemplarz za 199 zł, też nowy, ale sprzedawca ma mało komentarzy.

http://www.allegro.pl/item491889224_zotac_...dr3_128bit.html

Przejrzałem jego komentarze (w sensie obejrzałem, z jakich to aukcji) i wydaje się być OK ;)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.