x-kom hosting

Q6600 zła?

elvis321
utworzono
utworzono

Zastanawiałem się i patrzyłem na wasze opisy to większość ma core 2 duo, więc doszedłem do wniosku, że q6600 nie dla gier??( vista home premium)

n31T
komentarz
komentarz

Bo quady gorzej wypadają w grach niż core 2 duo, z uwagi na to iż gry są póki co robione pod 2 rdzenie.

filip955
komentarz
komentarz

Lecz według mnie, lepiej kupić 4 rdzenie żeby, w przyszłości nie zmieniać procka.

n31T
komentarz
komentarz
Lecz według mnie, lepiej kupić 4 rdzenie żeby, w przyszłości nie zmieniać procka.

Zgadzam się, lecz NIE Q6600. Aby kupić przyszłościowego bardziej procka trzeba dać koło 1000zł.

mlody354
komentarz
komentarz

Czemu uważacie że q6600 jest taki zły

olszak
komentarz
komentarz

bo jest stary technologicznie... to ty powiedz czemu on jest dobry...

rafalluz
komentarz
komentarz

Jeśli potrzebujesz 4 rdzenii, np. do 3ds maxa, to jest bardzo dobry, szczególnie, że się dobrze kręci. Ale nie opłaca się, jeżeli nie masz takich aplikacji, które to wykorzystają. Do tego grzeje się, szczególnie, gdy podkręcony.

Jeśli potrzebujesz Quada z wymienionych powodów i masz ograniczony budżet (~2-3k), to imo najlepszy wybór tak czy inaczej.

A jak chcesz być na czasie, to i tak będziesz musiał go prędzej czy później zmienić. Nie ma czegoś takiego, jak przyszłościowość, jeśli o komputery chodzi.

mlody354
komentarz
komentarz

no to lipa klamka zapadła już kupiłem

Baginiak
komentarz
komentarz
bo jest stary technologicznie... to ty powiedz czemu on jest dobry...

Ja tam nie narzekam, naciskam Enter i jest, wszystko lata, czasami nie wiem kiedy i gdzie, wydajność tego procka jest niesamowita. Oby takich jak najwięcej na rynku. Technologia idzie do przodu wiec nie bada takie same ale kilka cech mogło by się nie zmienić

Gość
komentarz
komentarz

hmmm ja osobiscie mysle przyszlosciowo i jestem za Quad'ami, kilka gier juz wyszlo ktore obsluguje 3 rdzenie (hehe te kilka to Crysis, Crysis Warhead, GTAIV)

i wolalbym Quad'a po OC 3,8ghz (jak kolega Baginiak) niz C2D E8500 po OC 4,3ghz

rafalluz
komentarz
komentarz

Crysis nie jest dobrym przykładem:

http://www.tomshardware.co.uk/charts/deskt...0x1050,818.html

Już UT3 jest lepszym, ale E8xxx i tak są szybsze tam niż Q6600.

W Supreme Commander quady są szybsze, ale też nie jakoś powalająco (GPU wchodzi w grę cały czas przecież).

Co do GTAIV się nie wypowiem, bo nie wiemy, na ile to autentyczne obciążanie procesora, a na ile po prostu kiepski port (są ludzie z kręconymi Q6600 i GTX260, którym muli nawet na średnio-wysokich)

olszak
komentarz
komentarz

ja do 4 jajowców nic nie mam, chodzi o to że Q6600 nie jest najlepszym wyborem, stary technologicznie, do 3,8ghz go nie podkręcisz, chyba że na chłodzeniu wodnym...

filip955
komentarz
komentarz

Najlepiej kupić dobrego 4-jajowca. Może i cena będzie niższa, ale tego czasu kiedy go masz nikt nie odbierze.

Gość
komentarz
komentarz

opinie sa podzielone te i te sa dobre :)

olszak
komentarz
komentarz
Najlepiej kupić dobrego 4-jajowca. Może i cena będzie niższa, ale tego czasu kiedy go masz nikt nie odbierze.

możesz to napisać bardziej po polsku? od czego cena będzie niższa? jakiego czasu nikt nie odbierze?

odpowiedź jest prosta, gry- 2 jajowce grafika 3D! - 4 jajowce...

Baginiak
komentarz
komentarz
ja do 4 jajowców nic nie mam, chodzi o to że Q6600 nie jest najlepszym wyborem, stary technologicznie, do 3,8ghz go nie podkręcisz, chyba że na chłodzeniu wodnym...

do 3,6 na http://allegro.pl/item504518605_miedziane_...ysylka_0zl.html czysta miedz bardzo pozytywne zaskoczenie, jego możliwości są zdumiewające

3.82 już na wodzie

olszak
komentarz
komentarz

pokaż mi screen z cpu-z i puść orthosa, jestem ciekawy jak jest ze stabilnością

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.