x-kom hosting

E7300 v E8400

pinio89
utworzono
utworzono

czy różnica między tymi dwoma procesorami E7300 v E8400 w wydajności jest warta dopłaty mniej więcej 200 zł do E8400 chodzi mi czy warto doskładać te 200 zł i kupić 8400 i cieszyć się o wiele wydajniejszym procesorem czy różnica między nimi jest znikoma ???

n31T
komentarz
komentarz

Jeśli podkręcisz sobie e7300 do 3.0ghz, to różnica nie będzie duża.

swirek
komentarz
komentarz
czy różnica między tymi dwoma procesorami E7300 v E8400 w wydajności jest warta dopłaty mniej więcej 200 zł do E8400 chodzi mi czy warto doskładać te 200 zł i kupić 8400 i cieszyć się o wiele wydajniejszym procesorem czy różnica między nimi jest znikoma ???
Roznica jest np taka, ze E8400 ma 2x wiecej pamieci cache.

OC tych prockow takze sie rozni. Lepiej podkreca sie E8400. Dodatkowo, jesli planujesz wlozyc do kompa jakas wydajna karte graficzna typu HD4850 lub HD4870 to potrzebujesz procesora ktory bedzia taktowany odpowiednio ok. 3,3GHz i 3,8GHz. E8400 zrobi to bez trudu, a E7300 juz nie tak latwo.

Jesli planujesz inwestycje w kompa na dluzszy okres czasu bez wymiany czesci, to lepiej doplac i wez E8400.

pinio89
komentarz
komentarz

planuje tam włożyć kartę graficzną asusa 9800GTX+ na początku zamierzałem wsadzić tam E8200 ale teraz nigdzie już ich nie można kupić wiec się waham czy dołożyć do E8400 czy obniżyć koszty i wziąć 7300 i np za rok kupić jakiś procesor 4 rdzeniowy bo pewnie będzie kosztować w tedy śmieszne pieniądze dodam jeszcze że płyta będzie również asusa P5E x38

n31T
komentarz
komentarz

A po co Ci płyta na chipsecie X38 i karta nvidii ?

pinio89
komentarz
komentarz

teraz to żeś mnie załamał a dlaczego nie ?? ja na pewno mnie znam się od ciebie i jak byś mi mógł wytłumaczyć dlaczego nie warto łączyć takiej konfiguracji był bym wdzięczny

n31T
komentarz
komentarz

Ponieważ płyty na chipsecie x38/x48 służą głównie do łączenia dwóch kart ATI i nie opłaca się ich kupować, jeśli nie będziesz łączył kart. Lepiej kupić dobrą P45 np MSI p45 Neo3-Fr.

pinio89
komentarz
komentarz

powiem ci że nie mam zaufania do płyt msi miałem dwie i w poprzednich kompach i dwie mi się posuły i powiedziałem ze nigdy więcej MSI ale może teraz się poprawili a w przyszłości nie wiem czy będę dokładał drugą kartę nie jestem aż takim maniakiem chyba :P

n31T
komentarz
komentarz

Ale musi być to ta sama karta i w twoim przypadku muszą być to 2 karty od ati, a ty bierzesz 9800GTX+, więc odpada. Jak nie chcesz MSI to asus p5q.

swirek
komentarz
komentarz
to asus p5q.
Ale tylko P5Q PRO

Poza tym przypominam, ze do kwestii wyboru plyty glownej jest osobny dzial i temat zbiorczy "Polecane plyty glowne" oraz ze zgodnie z regulaminem tam nalezy zadawac takie pytania.

Gość
komentarz
komentarz

jesli chcesz E7300 dla obnizenia kosztow to wez Penitium'a Dual Core E5200 maja podobna wydjanosc a E5200 jest duzo tanszy,

pinio89
komentarz
komentarz

ok dzięki narazie chyba kupie jednak tego 7300 i go lekko podkręcę do 3.0 GHz a mniej więcej za jakiś rok jak stanieją porządne intel quard to kupie sobie takiego narazie jeszcze pozostaje kwestia karty ale to nie w tym temacie jeszcze raz dzięki !!

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.