x-kom hosting

czy to normalne czy cos jest nie tak?

creative_90
utworzono
utworzono

witam takie pytanie:

mam procka E5200 po 2.5ghz na rdzen a jak biore PPM na moj komputer to pojawia mi sie 2.5 ghz i 1.2 ghz czy cos jest nie tak??

przedstawiam wam screena do pomocy

http://img255.imageshack.us/my.php?image=nnnlk0.jpg

moze off top ale dodamy jeszcze

czy wiecie moze co moze byc przyczyną tego ze jak sciagam jakies pliki z internetu to komputer mi sie sam resetuje??

andrzejmleczko
komentarz
komentarz

Możliwe ze w IDLE okraja ci taktowanie procesora, taktowanie sprawdź w programie cpuz, jeżeli będzie pokazywać 1,2 to puść jakąś aplikacje która troche go rozrusza i zobacz czy wskoczy na 2,5 :) Jeżeli będzie 2.5 to wszystko ok ;p

creative_90
komentarz
komentarz

a dokladnie jakim programem ? bo nie bardzo wiem o co chodzi....

asmodeuszz
komentarz
komentarz

Kolega mówi o jakimś benchmarku. Może Prime95, czy SuperPI :)

creative_90
komentarz
komentarz

a to napewno pomoze??

asmodeuszz
komentarz
komentarz

Nie pomoże, ale pomoże zdiagnozować, czy pod obciążeniem zegary się podnoszą. Uruchom program na jakieś 15 minut i zobacz, czy zegary są w porządku.

Edit - Zobacz, czy w BIOS masz włączoną opcję Cool&Quiet

andrzejmleczko
komentarz
komentarz

Program cpu-z http://www.cpuid.com/download/cpuz_149.zip

pokazuje taktowanie ;) Sciągnij odpal i znajdz na dole pole "Core speed", to pokazuje aktualne taktowanie, jeżeli będzie pokazywać 1200MHz to wez odpal jakikolwiek program w tle np allplayera i odpal jakiś film, cały czas patrz na to pole "Core speed" jeżeli jego wartość chwilami (podczas uruchamiania allplayera albo filmu) będzie skakać na 2500MHz to wszystko jest ok

creative_90
komentarz
komentarz

nom skacze do 2500 ghz ale tam jest Cpu#0 czyli drugiego rdzenia nawet nie wykorzystuje jeszcze?? pytam sie bo przed wczoraj kupilem kompa i nie mialem jeszcze doczynienia z dwurdzeniowką:)

asmodeuszz
komentarz
komentarz

Wyłącz w BIOS opcję Cool & Quiet

creative_90
komentarz
komentarz

gdzie jest ta opcja?? i co ona daje??

andrzejmleczko
komentarz
komentarz

Tam masz tylko jeden rdzeń podany bo oba rdzenie zawsze pracują z jednakowym taktowaniem, więc jeżeli skacze ci na 2500MHz to znaczy że oba pracują na 2500, jest dokładnie tak jak być powinno :) Zegar zmniejsza ci się na 1200MHz jeżeli procek jest nie obciążony żeby oszczędzać energie i żeby mniej się grzał a jak odpalisz cokolwiek co wymaga większej mocy to zegary skaczą ci na 2500 i wykorzystuje pełna moc obliczeniową. Wszystko jest jak najbardziej w porządku :)

asmodeuszz
komentarz
komentarz

W BIOS. Chyba w zakładce Power PC Managment, ale poszukaj. To ona odpowiada za obniżanie taktowania, gdy procesor nie jest obciążony. Niższe taktowanie = mniejsze obroty wentylatora = mniejszy pobór energii = jest ciszej :)

creative_90
komentarz
komentarz
W BIOS. Chyba w zakładce Power PC Managment, ale poszukaj. To ona odpowiada za obniżanie taktowania, gdy procesor nie jest obciążony. Niższe taktowanie = mniejsze obroty wentylatora = mniejszy pobór energii = jest ciszej :)

to chyba mam to ustawione bo wentylator sma sie rozkreca a kiedy nic nie robie sam zwalnia :> to chyba o to chodzi?

dzieki za pomoc, panowie

a nie wiecie moze jeszcze co moze byc przyczyną resetowania sie koimputera jak zaczynam sciagac jakis plik z internetu??

asmodeuszz
komentarz
komentarz

To akurat jest normalne :) Ale tutaj w grę wchodzi jeszcze oprócz zmiany prędkości wentylatora manipulowanie częstotliwością pracy procesora.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.