x-kom hosting

Q9300 temperatura

andrzejmleczko
utworzono
utworzono

Mam pytanie czy to jest normalne że w moim quad q9300 core0 zawsze ma minimum 5*C więcej od pozostałych a w stresie potrafi mieć nawet do 15*C więcej? Czy może mój procek ma jakąś wade?

gostek
komentarz
komentarz

mysle, ze pasta termoprzewodzaca jest zle zalozona... zaloz nowa i sprawdz... jak nie zadziala to zostaje gwarancja....

andrzejmleczko
komentarz
komentarz

Dzisiaj nałożyłem nową pastę Zalmana, efekt taki ze ogólnie temp wszystkich core spadł o 2-3 stopnie ale dalej core0 ma conajmniej 5* więcej od pozostałych;/

gostek
komentarz
komentarz

jesli rowno nalozyles to reklamuj :)

andrzejmleczko
komentarz
komentarz

Tej pasty nie da się nałożyć nierówno bo jest prawie płynna i rozprowadza się ją pędzelkiem jak w lakierze do paznokci:P Ta temp cor0 to jedno a drugie to średnie temperatury w IDLE mam 60*C a jak puszcze stres to bydlak potrafi dobić ponad 85*C ...

swirek
komentarz
komentarz
Dzisiaj nałożyłem nową pastę Zalmana, efekt taki ze ogólnie temp wszystkich core spadł o 2-3 stopnie ale dalej core0 ma conajmniej 5* więcej od pozostałych;/
jesli rowno nalozyles to reklamuj smile.gif
Co reklamuj, czys Ty na glowe upadl? A jakie to ma znaczenie? Po rdzeniach pasta smaruje czy jak?

Do Autora: Tym ze jeden rdzen odbiega temperatura od innych sie nie przejmuj. Tak sie dzieje i juz. Ale tempy 60*C idle i 85*C stres to grubo za duzo. Albo zmien chlodzenie, albo zmniejsz napiecie procka. W stresie 65*C powinno byc... No 70*C maks.

Dla porownania moj E8400 w idle ma rdzenie o tych samych tempach a w stresie jeden o 3 stopnie od drugiego cieplejszy.

andrzejmleczko
komentarz
komentarz

Jeśli chodzi o chłodzenie to już kupiłem sobie MUGEN, tylko teraz zastanawiam się co z nim zrobić bo jest troche za duży i nie zamkne obudowy ;p chyba będe musiał wyciąć kawałek obudowy :P, no ale jak sam mówisz, tempy masz w miare równe, a ja niezależnie od tego o jakiej porze dnia i nocy, oraz od stresu mam zawsze core0 5-10 stopni cieplejszy a reszta rdzeni różni się między sobą zazwyczaj max 1*

swirek
komentarz
komentarz
Jeśli chodzi o chłodzenie to już kupiłem sobie MUGEN,
Dobre chlodzenie, doloz pod niego Zalman STG-1 i bedzie miodzik :)
tylko teraz zastanawiam się co z nim zrobić bo jest troche za duży i nie zamkne obudowy ;p chyba będe musiał wyciąć kawałek obudowy tongue.gif
No to wytnij kawalek, ladnie wykoncz i bedzie nawet kozacko wygladac, jak bedzie taki potwor wystawal przez dziure w bocznej plycie budy :)
no ale jak sam mówisz, tempy masz w miare równe, a ja niezależnie od tego o jakiej porze dnia i nocy, oraz od stresu mam zawsze core0 5-10 stopni cieplejszy a reszta rdzeni różni się między sobą zazwyczaj max 1
Jak to rowne? Przy tempach rzedu 55*C~60*C 3*C to jest 5,5%~5% odchylenia, Przy Twoich 85*C 5*C to jest niecale 6% odchylenia... Wiec masz podobnie.

Zadbaj jak mowie o jak najnizsze napiecie. Zamontuj porzadnie chlodzenie na dobrej pascie i postaraj sie o obnizenie temperatur o te 15*C~20*C w stresie i bedzie fajno.

andrzejmleczko
komentarz
komentarz

A propo tej pasty to mam właśnie Zalman STG-1 :) Ale zanim zamontuje MUGEN'a czekam na kuriera wiozącego backplat'a od scythe żeby płyta wytrzymała ;) Więc jeżeli ta różnica temperatur to nic złego to dzięki za pomoc! Teraz tylko powalcze z tym "potworem" :)

swirek
komentarz
komentarz

No przesiadka z BOXa na Mugena powinna Ci dac te ok 20*C w dol :) Ale i tak poprobuj jeszcze zmniejszac napiecie cepa. Nie zawadzi.

BTW, masz jakies wiatraki w obudowie? Przydalyby sie dwa, jeden z przodu dmuchajacy na dyski twarde i wtlaczajacy powietrze do obudowy i jeden z tylu ktory bedzie wyrzucal cieple powietrze na zewnatrz :)

andrzejmleczko
komentarz
komentarz

Nie chce zbijać napięcia bo jak zaloze mugen'a to zaraz daje oc conajmniej na 3.0 :P A jeśli chodzi o wentyle to moja obudowa jest podziurawiona jak ser szwajcarski, jeden cooler z tylu wydmuchujący powietrze i zasilacz z przodu obudowy(też chyba wydmuchujący) mam akurat taką obudowe że zasilka jest z przodu a nie z tylu :)

swirek
komentarz
komentarz
i zasilacz z przodu obudowy(też chyba wydmuchujący)
chyba raczej wdmuchujacy, a jesli nie to go szybko obroc tak zeby wtlaczal powietrze do srodka obudoy.
Nie chce zbijać napięcia bo jak zaloze mugen'a to zaraz daje oc conajmniej na 3.0
To nie o to chodzi na ile podkrecisz. Chodzi o to, zeby podkrecic jak najwiecej na jak najmniejszym napieciu.

Same plusy ida z tego: niskie temperatury, niskie zuzycie energi, wieksza zywotnosc sprzetu :)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.